Ciśnienie w silniku

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Ciśnienie w silniku

Postprzez ener » 30 lip 2013, o 16:03

Witam. Mam problem ze swoim golfikiem. Jak nim dłużej pojeżdżę po mieście albo postoje w korkach i temperatura jest ~90 st.C to zaczyna mi mrygać kontrolka oleju i wydaje z siebie dźwięk pipkania. Jak dodam gazu aby obrotu zwiększyły(nie wiem do ilu bo nie mam obotomierza) to przestaje ale za chwile znowu zaczyna. Czy może być to spowodowane ciśnieniem oleju(czy czegoś tam)?

A jeszcze jedno pytanie, Jak golfik jest na ssaniu to nim nie szarpie a jak już wyłączy się ssanie to są drgania takie że wszystko w samochodzie lata(nie wiem jakie obroty są bo to rocznik '92 i nie mam obrotomierza)
ener
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Ciśnienie w silniku

 

Postprzez k-m-r1 » 30 lip 2013, o 19:16

obrotomierz można zrobic z licznika km

przyciskasz przycisk trip< ten drugi przycisk nie od zegarka>
trzymasz
stacyjka właczasz na raz
wyłacz na 0
włacz na 1 i piszczasz przysick

obroty był← pod cyferką chyba 7 odpalasz i będzie pokazywało


o ciśnieniu to nie raz było
ale są 2 czujniki od wolnych i od 2000 obrotów

albo czujnik sie spsuł albo pompa

ewentualnie nie taki olej
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez ener » 31 lip 2013, o 11:19

Ale jak te obroty będą się pokazywały na tym prędkościomierzu?

No dobra a mógłbyś przybliżyć gdzie znajdują się takie czujniki? czy dało by rade je jakoś sprawdzić bez pojechania na serwis? A olej jest dobry
ener
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez 14SoundSX » 31 lip 2013, o 21:22

Obroty będą wyświetlane w postaci elektronicznej - tam gdzie normalnie wyświetlany jest przebieg samochodu/ dystans.
14SoundSX
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 00:36
Lokalizacja: Zawiercie

Postprzez Kordi » 31 lip 2013, o 21:29

Kolego - przerabiałem ten temat - niestety w moim przypadku silnik to był złom. Podjedź do mechanika na pomiar ciśnienia oleju to powinno dać odpowiedź. Niestety przy wyższych temperaturach olej się rozgęszcza i dlatego spada jego ciśnienie. Jakim olejem masz zalany silnik?
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Postprzez ener » 1 sie 2013, o 23:37

nie pamiętam bo mechanik mi wlewał jakieś pół roku temu, i dał mi na dolewkę 5 litrów tego :) Ale ok jak wrócę z wakacji to podjadę. Chociaż i tak myślę nad kupnem nowego golfika niż wkładanie w tego kolejnych 2tysięcy :) bo dużo jest do zrobienia(ojciec zaniedbał :( )

Dzięki koledzy za pomoc można zamknąć :)
ener
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kordi » 6 sie 2013, o 23:36

ener napisał(a):nie pamiętam bo mechanik mi wlewał jakieś pół roku temu, i dał mi na dolewkę 5 litrów tego :) Ale ok jak wrócę z wakacji to podjadę. Chociaż i tak myślę nad kupnem nowego golfika niż wkładanie w tego kolejnych 2tysięcy :) bo dużo jest do zrobienia(ojciec zaniedbał :( )

Dzięki koledzy za pomoc można zamknąć :)


Kolego - niestety tak bywa, prędzej czy później trzeba dołożyć do auta. Ja z moim przechodziłem to samo. Trochę kasy utopionej bez sensu (na mk IV ze starszych roczników by się uzbierało :/ // dwa silniki). Później konkretny swap, trochę drobnostek, ostatnio zawieszenie i golfik lata jak marzenie :-D
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości