Biały dym z wydechu

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Biały dym z wydechu

Postprzez romarrrio » 21 lip 2008, o 22:55

Witam ;
Mam problem "na zimnym" silniku auto zapala bez problemu jednak jak mu przygazuje.. lapie jakby z opoznieniem..potem sie rozkreci i wszystko ok do momentu jak temperatura nie skoczy do 90-ciu paru stopni wtedy zaczyna kopcic z rury bialym dymem.. wymieniajac uszczelke pod kolektorem zauwazylem ze 1 komora (pierwsza od lewej) jest mokra i zalana (wyplukana) ;nie wiem sam ..olejem ? pozostale trzy z sladami poprawnej pracy wydechu czyli "przykopcone". Auto od jakiegos czasu bierze mi duzo oleju .. co moze byc przyczyna? uszczelka pod glowica? ... silnik chodzi rowniutko,"ma kopa" nie wiem o co tu chodzi ?
romarrrio
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 22:46
Lokalizacja: Opole

Biały dym z wydechu

 

Postprzez SotoM » 21 lip 2008, o 23:22

od lewej czyli 1szy cylinder.kanał wylotowy jest czysty?? to uszczelka pod głowicą.na bank.

[ Dodano: 2008-07-21, 23:26 ]
mozesz tez to sobie porównać wykecając świece i obrucic wał tak aby tłok był w GMP czyli Górne Martwe położenie i przyswieć sobie latarką na tłoki. 2,3,4 beda okopcone czarne w nagarze a 1szy becie jasniutki -tzn ze denko tłoka zostało i jest płukane czyli przez ciecz chłodzącą a napewno masz płyn w układzie chłodzenia. i ten płyn przedostaje sie do komory spalania czyli 1go cylindra i dlatego ci kopci bo pali wodę.zwróć uwagę czy na gorącym silniku sa twerde i spuchniete elastyczne przewody od układu chłodzenia(te gróbe)jeśli tak to czapka w górę.i nie jeżdzij tak bo woda sie nie spali szybko i przez wodę jest wieksze cisnienie w cylindrze coi spowoduje skrzywienie sie korbowodu.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości