Zestaw głośników na przód

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez Andrej » 10 sty 2013, o 19:33

Znaczy ja mam na podszybiu HERTZ DCX 100 i w drzwiach dsk 165 tweeterów nie mam założonych bo nie potrzebne mi są do tego w bagażniku tuba blaupunkt gtb 1200 mk ii do tego wzmacniacz 1400 jakiejś niemieckiej firmy i daje radę.
Andrej
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 15:18
Lokalizacja: Olsztyn

 

Postprzez bogib184 » 10 sty 2013, o 20:04

1400 to cena wzmacniacza, czy ma 1400 wściekłych watófff ? :] Tuba... Blaupunkta... Daje radę :-D Zacznij od znalezienia definicji "tuba" i prawdziwych danych Twojego wzmacniacza, ale nie ma co. Jak Ci się podoba, to git :hyhy:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Andrej » 10 sty 2013, o 20:55

Jezu skrzynia. Nazwałem ją tak po prostu z przejęzyczenia. Tak wzmacniacz "ma" niby 1400 watów. Lecz ile w tym jest prawdy to mi nie wiadomo :) Ale naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego jak gra.
Andrej
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 15:18
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez winiarsko » 10 sty 2013, o 23:15

ok zakup został dokonany, na pewno lepsze to niż to co teraz mam także mysle, ze nie będę narzkał, mam pytanko co do wygłuszania jeszcze, czy tasmy dekarskie daja rade? pytam ponieważ dużo w intenrcie pisze, ze w lecie spływają;/ a nie chce żeby mi się cos takiego przytrafiło. i ile tej tasmy potrzeba na wygłuszenie pary drzwi ? czy przy takim srednim zestawie opłaca się kupować lepsze maty? chociaż to już mniejszy problem ponieważ wygłuszałem tasma podłogę, ale ona jest w poziomie a drzwi w pionie i boje się o te spływanie, co sadzicie? to zależy od techniki kładzenia czy czego ?
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez gawior » 18 sty 2013, o 15:09

Coś co potocznie nazywane jest "tubą" jest to głośnik basowy w obudowie walcowej. Tuba ma bardziej "konstrukcję" ja tuba ( "głośnik" ) od gramofonu ( węższy u źródła i szerszy przy wylocie ).

Taśma potrafi spłynąć, ale wszystko zależy jak przygotujesz powierzchnię. Jak nie zmyjesz konserwacji, to konserwacja potrafi się topić, a jak taśma do niej przylega, to spłynie z nią. Porządnie wyczyścisz i odtłuścisz zmywaczem silikonowym ( używany do odtłuszczania elementów przed lakierowaniem ) i nie powinno być problemów. Za głośnikiem daj podwójną warstwę wewnątrz. Wygłuszenie rób jak będzie względnie ciepło i sucho ( wilgoć ). Taśmy dekarskiej nie podgrzewaj. Jest bardzo elastyczna bez tego.
Na otwory w drzwiach daj żebrowanie z płaskownika aluminiowego. Jego łączenia nituj ( tanio, szybko, trwale, a jak chcesz zdemontować i przewiercić nity, to tylko moment - krócej niż wykręcanie śrubki ).
Dalej otwory w drzwiach ( na żebrowanie ) daj taśmę APP, czy BOLL ( jeden hu..., to to samo ). Mata ta jest o wiele sztywniejsza, twardsza, ale do jej dobrego położenia nie wystarczy jej podgrzać suszarką ( opalarka potrzebna ). Grzej tak, żeby nie przegrzać, żeby nie zaczęła się topić i folia na niej nie spaliła ( czyli podgrzewać z głową ). Jak przegrzejesz to się robi bardzo krucha i popęka ( i później ludzie mówią, że pęka :) ). Tak samo jej nie naciągaj, bo też może pękać. Na matę daj warstwę taśmy dekarskiej, żeby jednak w razie czego nie pękała mata APP/BOLL. Resztę drzwi wyklej taśmą dekarską. Takie wygłuszenie jest lepsze niż jego brak. Dwie rolki taśmy 10cm x 10m na dwoje drzwi w wersji 5D wystarczają i zostaje zapas. Jedną rolką 15cm na 10m powinieneś spokojnie zrobić. Do tego 2x 50x50cm maty APP/BOLL
Nie zapomnij o dystansach pod głośniki :)

Maty profesjonalne są lepsze, bo lepiej tłumią wibracje z głośnika, lepiej się je kładzie itd, bo do tego są zrobione.

Co do zakrycia całego otworu blachą aluminiową, to przerabiałem temat i dałem sobie spokój. Bez narzędzi nie wyprofilujesz i nie pozaginasz odpowiednio tej blachy. Sam płaskownik 1.5-2mm gruby i 5cm szeroki się ręcznie ciężko gnie, a co dopiero całą blachę dostosować do otworu :)
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Zestaw głośników na przód

Postprzez prezesik » 10 lut 2013, o 14:08

W tym temacie wszystkie informacje na zestawu głośników na przód.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez nut3r » 1 cze 2013, o 13:37

nut3r
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 20:12
Lokalizacja: Podlaskie

Postprzez saszelqq » 1 cze 2013, o 17:41

W MaGnata bym nie inwestował, podobno słaby sprzęt, a te Hertze są za duże, w aukcji podany wymiar 170, a powinno być 165. Ja osobiście mam odseparowany zestaw też Hertz, model DSK 165 i jestem zadowolony ;-)
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez nut3r » 1 cze 2013, o 17:53

a duże trudności z zamontowaniem? a ten odseparowany mozna założyć na tyl? bo tam są miejsca na te tweetery . z przodu na podszybiu mam glosniki blaupunkta i sprawują się świetnie.
nut3r
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 20:12
Lokalizacja: Podlaskie

Postprzez Okonik5 » 5 gru 2013, o 17:59

Witam , ostatnio założyłem tube z Blaupunkta i wzmaczniacz z Boschmanna 800 watt . Bass jest dobry , ale musze kupic komplet głosnikow na przód . I tu pytanie co poleciacie do golfa bez przerabiania tak do 150-200 zł ? Oraz czy jak kupie głosniki to wkładam w seryjne miejsca , bez żadnego ciągniecia kabli dodatkowych ?
Okonik5
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 00:33
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Postprzez Michałvw » 26 kwi 2014, o 20:18

Okonik5,
Polecam ci głośniki alpine, nie są drogie a dobrze i ładnie grają, tylko ten budżet wystarczy na 2 głośniki, a gdzie je wmontujesz to zależy od ciebie czy w drzwiach czy w podszybiu, ja bym polecał zamontować w podszybiu
Michałvw
Czytacz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 15:31
Lokalizacja: Lubelskie, okolice Puław

Postprzez adziok09 » 23 lip 2014, o 01:39

Witajcie

Jaki zestaw odseparowany polecacie na przód pod radio Pioneermvh-160ui
Budżet max 350zł
I czy musi być do tego wzmacniacz?
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości