Problem z CB

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Problem z CB

Postprzez batonTDI » 6 lip 2012, o 15:55

Witam!!
Mam wielki problem. Mianowicie jak właczam moje cb - alan 109 odbiera i nadaje po prostu super, ale gdy wlacze sobie zwykłe radio to nagle cb szaleje. nie odbiera praktycznie nic!! a na tym ekranie mam "equalizer" jak mozna to tak nazwać. Jak gra muzyka to paski lecą do góry.... Dodam ze zasilanie ciągnołem na wiele sposobow, nic nie pomoglo.

Pomocy!!
batonTDI
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 01:05
Lokalizacja: RSL

Problem z CB

 

Re: Problem z CB

Postprzez K@mil » 6 lip 2012, o 15:56

batonTDI napisał(a):Witam!!
Mam wielki problem. Mianowicie jak właczam moje cb - alan 109 odbiera i nadaje po prostu super, ale gdy wlacze sobie zwykłe radio to nagle cb szaleje. nie odbiera praktycznie nic!! a na tym ekranie mam "equalizer" jak mozna to tak nazwać. Jak gra muzyka to paski lecą do góry.... Dodam ze zasilanie ciągnołem na wiele sposobow, nic nie pomoglo.

Pomocy!!


Podlaczales CB bezposrednio pod aku ?

Drugą sprawą jest montaż anteny :) Na stale, magnes ?
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez batonTDI » 6 lip 2012, o 15:58

akurat bezposrednio do aku nie szlo(tzn nie chcialo mi sie)
antena to http://allegro.pl/antena-sirio-omega-27 ... 01702.html
magnes i mam juz tego dość
batonTDI
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 01:05
Lokalizacja: RSL

Postprzez K@mil » 6 lip 2012, o 16:08

batonTDI napisał(a):akurat bezposrednio do aku nie szlo(tzn nie chcialo mi sie)
antena to http://allegro.pl/antena-sirio-omega-27 ... 01702.html
magnes i mam juz tego dość


Antena bardzo dobra (no chyba ze kupiles podróbe bo jest ich bardzo duzo na rynku)

Co do polaczenia to podlacz pod Aku i wtedy sprawdz ... druga sprawa jest ustawienie anteny, postaw ją na próbe na srodku dachu :) ale podstawa to zasilanie do Cb z akumulatora :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez prezesik » 6 lip 2012, o 21:28

Jeżeli zasilanie CB masz z instalacji auta i z tego samego miejsca co radio CD to mogą być takie szopki. Jw kolega pisał - radio CB obowiązkowo bezpośrednio z akumulatora.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez paxstor » 6 lip 2012, o 21:41

U mnie też były zakłócenia z innych odbiorników w samochodzie, dałem grubsze kable zasilające do CB z aku i dodatkowo owinąłem kabel pazłotkiem co chroni linię przed zakłóceniami, i było wręcz idealnie :-P
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez radomiak » 8 lip 2012, o 12:00

batonTDI, tak jak pisali poprzednicy musisz odseparowac te 2 radia zasilanie tak jak pisza besposrednio do aku(kable im grubsze tym lepiej) jeszcze maly myk na ominiecie zaklucen kabel zasilajacy cb + na kleme a - na karoserie auta mozesz tez dac ze 2 feryty na kazda zyle.


batonTDI napisał(a):gdy wlacze sobie zwykłe radio to nagle cb szaleje. nie odbiera praktycznie nic!!


to wychodzi na to ze antena fm zbiera mocniej od cb i musisz je jak najdalej od siebie odsunac

a jeszcze mi powiedz czy kable antenowe od fm i cb sie nie spotykaja gdzies?? bo jesli tak to lipa. kabel antenowy od cb oczywiscie nie jest gdzies zwiniety w klebek(bardzo wazne).


paxstor napisał(a): dałem grubsze kable zasilające do CB z aku i dodatkowo owinąłem kabel pazłotkiem co chroni linię przed zakłóceniami,


to tez jest b.dobry sposob

a i antena cb na srodek dachu i wtedy sprawdz bo moze masz tak ze antena fm w koncu dach a cb kolo niej ;-)

antena oczywiscie wystrojona byla do miejsca montażu :-D
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez batonTDI » 11 lip 2012, o 09:50

dziekuje wszystkim za zainteresowanie!!

Zrobiłem pare rzeczy co tu pisaliscie i dalej nie pomogło.
Jako pierwsze pociągnołem z akmulatora zasilanie na dość dobrych przewodach, dodam ze plus i minus (nie pomogło)
Antena CB nie spotyka sie nigdzie z anteną z radia, strojenie CB nie pomogło sam juz nie wiem co zrobić:(
batonTDI
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 01:05
Lokalizacja: RSL

Postprzez K@mil » 11 lip 2012, o 16:59

batonTDI napisał(a):dziekuje wszystkim za zainteresowanie!!

Zrobiłem pare rzeczy co tu pisaliscie i dalej nie pomogło.
Jako pierwsze pociągnołem z akmulatora zasilanie na dość dobrych przewodach, dodam ze plus i minus (nie pomogło)
Antena CB nie spotyka sie nigdzie z anteną z radia, strojenie CB nie pomogło sam juz nie wiem co zrobić:(


Jest jeszcze jedna opcja
1) pozycz od kogos radio i sprawdz dzialanie z Twoja antena u Ciebie w aucie
2) pozycz od kogos antene i sprawdz jak dziala z Twoim radiem rownież u Ciebie w aucie

Jak przy jakims wyjscu bedzie dobrze to wiesz co robic ;p albo nowe radio albo nowa antena :P no albo nowe auto ha
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości