Problem z CB

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Problem z CB

Postprzez hellmut1 » 24 lip 2010, o 09:21

Witam koledzy mam CB sunker elite one i taki oto problem , gdy silnik jest wyłączony wskaźnik pokazuje 12 volt działa idealnie zasięg do 10 km bez żadnych szumów po włączeniu silnika na wolnych obrotach też ale gdy napięcie ładowania wzrośnie do około 14volt nikogo nie słysze i nie jestem słyszany radio milczy bez żadnych szumów i zakłóceń martwa cisza :cry: .Może znajdzie się ktoś coby podpowiedział,z góry dziękuję :zalamany:
Avatar użytkownika
hellmut1
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 12:20
Lokalizacja: Mszczonów

Problem z CB

 

Postprzez Skaktus » 24 lip 2010, o 16:13

A to na 100% masz 14 V a nie przypadkiem 15 lub 16 ? Możliwe że masz za wysokie napięcie ładowania. Sprawdź do ileu pracuje radio, takie TTI np max do 13,8 potem potrafi się samoczynnie wyłączyć.

Po 2 Sunker nie należy do dobrych odbiorników. Ja bardziej polecam TTI 880. Używam od roku i jak narazie najlepsze radyjko jakie miałem.
Mirafioli
Skaktus
Badacz tematu
 
Posty: 247
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 22:00
Lokalizacja: Nysa

Postprzez swatu » 24 lip 2010, o 20:16

Skaktus napisał(a):Po 2 Sunker nie należy do dobrych odbiorników.
tu cie musze rozczarowc bo sam miałem sunkera i fakt radyjko jest najprostszym modelem ale przy dobrej antenie np. u mnie midland radyjko działało super,bez zadnych szumów i trzaskow .
Wszystko zalezy jaka antena dasz pod radio im dłuzsza tym lepsza.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez gluszek » 25 lip 2010, o 11:44

swatu, tak się mówi że im dłuższa tym lepsza no i to jest oczywiście prawda ale to nie jest regułą. Krótsze oryginałki też się spisują świetnie... Ja osobiście używam długiej ML-ki Sirio, ale znajomi mają jakieś króciaki Presidenta i też dobrze odbierają no i taki mały backi jest wygodniejszy...
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Postprzez hellmut1 » 25 lip 2010, o 13:14

koledzy takie objawy zaczeły się tydzień temu antene mam ok i zawsze byłem zadowolony z odbioru, wskaźnik ładowania diodowy mam od kilku lat i nigdy nie oszukiwał jutro dla pewności sprawdze miernikiem i podam wyniki
Avatar użytkownika
hellmut1
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 12:20
Lokalizacja: Mszczonów

Postprzez Skaktus » 25 lip 2010, o 13:16

Wszystko zależy od radia, i np. taki Alan 199 z długą anteną zbiera bardzo dużo szumów. Ja używam TTI 880 + Sirio ML145 kupowaną osobiście bo większość z allegro to podróbki. Po dostrojeniu anteny do auta, zasięg przepiękny, szumy praktycznie nie występują (wszystko zależne od ustawienia RF, SQ, DX itp) Nie każde radio "lubi" długie anteny.
Mirafioli
Skaktus
Badacz tematu
 
Posty: 247
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 22:00
Lokalizacja: Nysa

Postprzez radomiak » 25 lip 2010, o 20:03

hellmut1, podjedz do elektronika niech ci sprawdzi kabel antenowy czy nie ma zwarcia na goracej zyle jesli nie ma to pozostaje podlaczyc do aku jesli dalej to samo sprawdzamy napiecie jesli wyzsze niz 13.8 o ile dobrze pamietam radio nie pujdzie takie ma zabezpieczenia chyba 3. w najgorszym lub najlepszym przypadku pozostaje montaz regulatora napiecia z zalozeniem koszt ok 60 zl i to juz musi pomoc. sprawdz jeszcze inne radio na twoim aucie i z twoja antena jesli to samo to problem albo z zasilaniem albo z kablem antenowym (sprawdz czy nigdzie nie przeciety lub zalamany pod katem 90%)
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez hellmut1 » 25 lip 2010, o 21:33

radomiakdzięki o taką wypowiedź mi chodziło jutro sprawdzę i napiszęco i jak pozdro :ok:

[ Dodano: 2010-07-28, 10:10 ]
radomiak dzięki za pomoc walnął regulator napięcia w samochodzie. pozdro :ok: temat uważam za zamknięty
Avatar użytkownika
hellmut1
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 12:20
Lokalizacja: Mszczonów


- - - http://serwisniszczarek.pl



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości