Poszukiwanie przodu Audio Golf Cabrio...

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Poszukiwanie przodu Audio Golf Cabrio...

Postprzez x2siwy2x » 23 maja 2015, o 21:10

Witam wszystkich, od dłuższego czasu jeżdżę sobie moim golfem wraz z moimi seryjnymi głośnikami a w sumie to z ich częścią gdyż działa tylko góra ;/

Jestem zwolennikiem bardzo głośnej muzyki, co wcześniej (w poprzednim MK3), zadowalała mnie firma Hertz z raczej niższej półki jaką była seria Dieci. Tymczasem myślę już o trochę wyższej półce. Tu kłania się już pytanie do was, Mille, Hi-Energy, SPL Show (jeśli już, to w jakiej konfiguracji).

Na prawdę głowa mi już dymi... Udaje się do was, może koś słyszał, może ktoś wie co będzie najlepsze.
Jeżeli chodzi o cenę? Myślę że 3000zł wystarczy na porządny przód, a do tego jeszcze trzeba wzmacniacz itd...

Więc tak, moja propozycja.

HSK 165XL - 2-drożny system głośników przednich
+
HCP 2X - dwu kanałowy wzmacniacz (myślę że dedykowany do tego zestawu) Choć sam jestem zwolennikiem wzmacniaczy firmy TEC SPL w wersji np 100.2. Posiadam TEC SPL 50.4 lecz będzie to za słaba konfiguracja mocy

A wasza propozycja? Pomóżcie mi rozwiać moje wątpliwości...

Pozdrawiam
Maciej ! ;-)
x2siwy2x
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 lip 2013, o 22:17
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

Poszukiwanie przodu Audio Golf Cabrio...

 

Postprzez gawior » 3 cze 2015, o 22:19

Za 3000zł można już coś fajnego poskładać. Odpuść sobie wzmacniacze Hertz-a ( nie są popularne i to nie bez powodu ), a przy takiej kwocie można szukać czegoś ciekawszego niż HSK, ale nie koniecznie do głośniejszego słuchania.
HSK nie należy do łagodnych na wyższych tonach. Ba jest bardzo krzykliwy. Sam walczyłem długo i na różne sposoby że uciszyć to darcie mordy, bo momentami jak by szpilki w uszy wbijali.

Nie wiem jak teraz, ale Hertz-e były jednymi z bardziej podrabianych zestawów często przewijających się u nas. Jak już kupować, to odpuścił bym allegro i szukał po porządnych sklepach internetowych - soniadraga, essa itd.

Wzmacniacz w tej kwocie można już bardzo fajny znaleźć, tylko trzeba wiedzieć czego szukać ( minus głośniki, zrobienie drzwi i kabelki zasilające ).
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez bogib184 » 7 cze 2015, o 10:12

Moim zdaniem, 3000 tys. na przód do głośnego słuchania z wykopem dla funu, to zdecydowanie za dużo :) Czym droższy zestaw, to ludzie często myślą "woow, ale to musi grać", a tak do końca nie jest, bo później, to ludzie szukają niuansów w zestawach, idealnego brzmienia, itd. a nie koniecznie to musi grać mega mocno i głośno :) Drogie zestawy są bardzie nastawione na SQ. Napisz jakiej muzyki słuchasz zazwyczaj, w jakim formacie, jaką lubisz górę pasma, jak to ma grać dołem, czy bardziej jak "subek", czy jednak bardziej kick ma łąmać piszczele. Trochę więcej informacji, bo może się okazać, że do tysiąca kupisz zestaw, który sprosta takiemu zadaniu.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości