JBL GT5-12

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

JBL GT5-12

Postprzez Myksu » 23 kwi 2014, o 11:48

Witam, znowu zielony z pytankiem. A mianowicie, mam w planach kupić

http://allegro.pl/jbl-gt5-12-skrzynia-d ... 01603.html

Co myślicie o tej skrzyni? Posiada ktoś może? I czy zmieści się do bagażnika przede wszystkim :D

Obecnie posiadam Lanzar Max 12 1000W (500 RMS) i wzmacniacz Logic DBX1002 (1000W 2x250 RMS). Czy obecny wzmacniacz w miarę pociągnie ten sprzęt?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Aaaa bo bym zapomniał, obecny sprzęt jest strasznie prądożerny, może ktoś polecić jakiś kondensator, który by mógł coś zaradzić?
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

JBL GT5-12

 

Postprzez bogib184 » 23 kwi 2014, o 14:39

A to co da Ci kondensator ? Chyba wiesz do czego służy, skoro poruszasz ten "śliski" temat ?
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Porsche » 23 kwi 2014, o 20:41

Musi być koniecznie nówka kupiona? Za 600 zł to naprawdę można kupić porządny używany sprzęt.

Co do prądu, co tam jest takiego prądożernego?
Porsche
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 15:35
Lokalizacja: Zaraz tu obok

Postprzez bogib184 » 23 kwi 2014, o 20:53

No właśnie nie wiem... Popatrz co ja miałem w Golfie (w stopce mojego postu masz, co tam siedziało) i nie narzekałem na brak prądu, a u Ciebie co takiego masz ? Ten subek i jakiś wzmacniaczyk ? Kondensator ? A z czego on się naładuje ? Od pioruna ? Przecież on bierze prąd z alternatora, magazynuje go i oddaje w piku, ale zapomnij, że na zgaszonym jak do tej pory grałeś godzinę, to dzięki malutkiemu kondziołkowi pograsz 2, czy 3 h... Trzeba wiedzieć po co, do czego służy, a tak, to kolejna kompromitacja :wstyd:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Myksu » 24 kwi 2014, o 12:03

Porsche, nie musi być nowy sprzęt, po prostu podałem dokładny link żeby każdy wiedział o co kaman :D

Bogib, żadna kompromitacja jak dla mnie, kto pyta nie błądzi a na samym początku zaznaczyłem że jestem zieloniutkim człowieczkiem w tych sprawach :) Chciałbym pograć chociaż tą godzinkę na postoju, ale raczej bym potem nie odpalił samochodu. Co jest tak prądożerne prócz obecnej skrzyni i wzmacniacza? To radyjko: Peiying PY-6198U. A zamiast mnie krytykować, mógłbyś trzymać się tematu i pomóc :)
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez bogib184 » 24 kwi 2014, o 16:35

Ależ oczywiście, że kompromitacja :lol: Jestem zielony ? Ale chyba umiesz obsługiwać komputer, korzystać z googli, internetu ? Przecież to kopalnia wiedzy, nie musisz powielać kolejnych tematów, takich "zielonych" uwierz, ale było przed Tobą mnóstwo i ktoś już na takie pytania udzielił odpowiedzi, nic nowego nie potrzebujesz, temat nie jest wyjątkowy, ja się trzymam jakiegoś poziomu, dlatego odpowiedziałem w taki, a nie inny sposób. Dla mnie czekasz na gotowca i tyle, a zamiast czekać, wystarczy chwilę poszukać... Możesz to zrobić dla samego siebie ? :oops:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Myksu » 24 kwi 2014, o 21:26

Twoimi mądrościami mógłbym sobie odbyt podetrzeć. Takich buraczków cebulaczków jest na pęczki na tego typu forach :) Nie pali mi się, wolę zaczekać na odpowiedź kogoś normalnego, zamiast w pierwszym poście udzielić jakiejś konkretnej odpowiedzi wolisz się wymądrzać, nie rozumiem logiki, nabijanie postów? Skoro napisałem że coś jest prądożerne to znaczy że jest, nie mam Twojego sprzętu, Ty nie masz mojego, więc skoro tak naprawdę nic nie wiesz na ten temat, przemilcz :)

Popatrz na Porsche, przynajmniej stara się jakoś pomóc, z Twojej strony nadal nic ciekawego nie przeczytałem ;) Za odpowiedzi typu "Google" powinieneś dostać kołpakiem z tesco po palcach i warna, bo nic nie wnosisz do tematu ;-) Jestem zielony, po mnie przyjdą następni i to się nigdy nie skończy, warto odpowiedzieć konkretnie niż ciągnąć ten melodramat :)
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez bogib184 » 25 kwi 2014, o 03:49

Twój temat powinien polecieć do kosza buraczku, bo masz obowiązek użyć opcji szukaj leniu patentowany. Podać Ci adres, to mi przyłożysz tym kołpakiem po plecach, albo wymiękniesz i wrócisz z podkulonym ogonem i na mięciutkich nóżkach jak się zobaczymy "face to face"... Jesteś leniem, czekasz na gotowca i jeszcze się trzęsiesz jak skóra na ku..sie Te posty nabijane, to mi potrzebne są do ... Powtórzyć jeszcze raz, że lenistwa się nie toleruje ? Po to są Fora ? Że przychodzi taki "zielony" i często odpowiedź znalazł by na pierwszych kilku stronach, ale po co ? Przecież wie lepiej po co są Fora dyskusyjne, ba najważniejszy jest, bardzo zajęty, zapracowany, więc poczeka, po kiego szukać ? Ogarnij się ziemniaku :lol: Oczywiście ja kończę wypowiedzi, a Ty sobie czekaj, czekaj, aż się doczekasz :lol: Przyjdą następni po Tobie ? Jak odwalą taki sam numer, to też życzę, żeby im ktoś pocisnął i zmobilizował do działania i jakiegoś myślenia... 3 maj się kliencie Tesco i do kołpaczków weź sobie alu dywaniki torbę papierową na dyniaka :wstyd:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Porsche » 25 kwi 2014, o 09:08

Ja bym zrobił inaczej. Sprzedał zarówno wzmak(troszke słaby i brak mostka) jak i głośnik, kasę za to dodał do puli 600 zł, które chcesz przeznaczyć na nowy sub i kupił używany głośnik i mocniejszy wzmak (jakaś dwukanałówka z możliwością mostkowania np. ten )

Do tego kup stosowny głośnik (tylko żadnych marketówek typu JBL), odpowiedniej grubości kable zasilające i wydaje mi się, że spełni to Twoje oczekiwania.

Co do prądu to kondensator nie pomoże. Jak chcesz na postoju dłużej grać to ładuj drugi aku.
Porsche
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 15:35
Lokalizacja: Zaraz tu obok

Postprzez Myksu » 25 kwi 2014, o 09:50

Porsche, obecny wzmak jest zmostkowany ;p Chce uzbierać na ten: http://allegro.pl/crunch-gpx2000-1d-mon ... 89927.html,

może znajdzie się gdzieś używka w dobrej cenie, dużo osób go chwali :p To mówisz że ta skrzynia którą podałem jest słaba? :(

Za konkretny link do głośniczka dam plusa, głównie chodzi mi o to żeby grało czysto i miało przynajmniej te 500 rms ;p
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez Porsche » 25 kwi 2014, o 12:41

Poczytaj fora, JBL nie ma dobrej opinii. Z tych chłopaków, którzy bawią się w CA nie znam żadnego, który miałby JBL na pokładzie.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby pojechać na spota CA i tam posłuchać osobiście. Poczytaj na forum SCA (strefa car audio) kiedy jest w Twojej okolicy spot i pojedź poznaj ludzi, opinie i posłuchaj sprzętu. Taka możliwość może wywrócić Ci o 180 stopni pogląd na muzykę w aucie. Głośnika konkretnego nie polecę, każdy ma inny słuch, każdy lubi co innego.
Porsche
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 15:35
Lokalizacja: Zaraz tu obok

Postprzez Myksu » 26 kwi 2014, o 07:53

Ok, dzięki za pomoc! :) Do zamknięcia.
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości