CB i dziwne zachowanie

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

CB i dziwne zachowanie

Postprzez k-m-r1 » 19 sty 2010, o 23:03

od lata mam problem gdy chcę nadawać wiadomość na CB to wciskam przycisz w gruszce i często jest tak że coś mu buczy koło zegarów bądź w tamtej okolicy

miałem wpięte radyjko w zapalniczkę ostatnio podpoiłem bezpośrednio pod aku chwile spokoju i znów to samo

co to może byc
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

CB i dziwne zachowanie

 

Postprzez Basior1997 » 19 sty 2010, o 23:07

dostrajałeś je kiedys?? jką masz natene?
Jak sie bawic to sie bawic 1.8 wyj..... VR6 wstawic :)
Avatar użytkownika
Basior1997
Members
 
Posty: 591
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 19:56
Lokalizacja: DGR/PL

Postprzez radomiak » 20 sty 2010, o 00:01

1. zestoic antena w innym miejscu na uacie
2. kable zasilajace jak najdalej od elektroniki (komputer itd)
3. kabel antenowy tez nie bezposrednio przy elektrycznych (dlugosc kabla min 3,64cm)
4 jak zmieniales gruszke to na 90% nie zesterowana z radiem i niesie
5 jaki sprzet i antena i jaki kabel dales do zasilania radia
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez k-m-r1 » 20 sty 2010, o 16:25

tak mam zestrojone radyjko
kiedyś przy gruszce poszł 2 przewody ale wlutoałęm wg schematu dla pewnosci sprawdziłęm griszke na innym radyjku
antena na magnes centralnie na dachu nieruszam jej tyllko jak potrzebe mam to odkrecam kabel około 5m zasilanie radyjka kiedyśbyło na zapalniczke ale myślalęm, żę to stąd problemy i pusciłęm 2 przewody po 3mm^

znajomy nie wie co to morze byc a troche zajmuje sie sprzetem CB

ANTENA CB HUSTLER IC-100
UNIDEN 520XL PRO

dosc dlugo je mam zasilanie mam puszczone z aku przez przelotke w grodzi koło skrzynki pod kierownicą i dalej do srodkowej konsoli taka kieszen durza jest

przewód antenowy pusciłęm z tego schowka środkiem pod plastikiem potem z tyłu pod siedzeniem i słupkiem między dzwiami i na dach po stronie pasażęra bo po drugiej biegnąprzewody świateł i głośników itp

miałęm xenony to jak rozkreciłęm radyjko to szłszałem dzzzzzz teraz mam h1 i nie ma tego
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez radomiak » 20 sty 2010, o 18:19

k-m-r1 napisał(a):tak mam zestrojone radyjko

Zestraja sie antene (SWR) dobrze sie rozumiemy??? napisz jakiego dzwieku jest to buczenie do czego podobne acha i przewody do zasilania dalbym troche grubsze a nie przygasza ci wyswietlacz w cb jak wcisniesz ptke????
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez k-m-r1 » 20 sty 2010, o 21:33

tak wiem jak sie zestraja
piszczy i brzeczy mi cośjak by w tablicy przy zegarach niewiem co to jest jutro spróbuje nagrac
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Linc » 21 sty 2010, o 23:25

a radyjko stoi w częstotliwościach i została poprawiona modulacja ?
Linc
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 wrz 2009, o 21:04
Lokalizacja: Białystok

Postprzez k-m-r1 » 28 sty 2010, o 20:48

Linc napisał(a):a radyjko stoi w częstotliwościach i została poprawiona modulacja ?
:?:
problem jest albo z zasilaniem albo gdzies indziej bo na innym CB to samo mam elektryk powiedziałżę mam zalaną instalacje albo cos takiego i stąd to buczenie przy zegarach a raczej z zanich
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości