Stuki w skrzyni (?)

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Stuki w skrzyni (?)

Postprzez Szary » 10 paź 2008, o 19:31

Witam.
Od jakiegoś czasu podczas szybkiego ruszania bądz tez przy gwałtownym dodaniu gazu słychać stukot, jeden lub kilka. Podczas normalnej jazdy tego nie słychać. Co to może być?? Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
Szary
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 4 sie 2008, o 21:22
Lokalizacja: Zza zakrętu

Stuki w skrzyni (?)

 

Postprzez prezesik » 10 paź 2008, o 21:28

jeżeli to stukot tylko podczas gwałtownego ruszenia to masz do wymiany którąś poduszkę pod silnikiem, na pewno tą z przodu koło chłodnicy.
Natomiast jeżeli jest to stały stukot wzrastający wraz z prędkością podczas jazdy na I lub II biegu powoli przy max skręconych kołach to do wymiany przegub zewnętrzny (skrętny), prawy lub lewy - zależy z której strony stuka
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez mani51 » 11 paź 2008, o 20:23

powiem tak, ja też miałem taki problem że zczęło mi dosyć głośno stukać przy gwałtownym ruszaniu a póżniej nawet przy spokojnym więc też myślałem nad wymianą tej poduszki z przodu aż pewnego dnia jadąc w nocy z Krakowa usłyszałem dźwięk jak by mi coś małego odpadło, jakaś śrubka, ale pomyślałem że to nie możliwe żeby mi się golfik rozlatywał, pewnie najechałem na coś kołem i odskoczyło uderzając w podłogę. Jechałem spokojnie dalej i po kilometrze znowy łomot i tak jakby znów coś odpadło - tym razem większe ale co tego nie wiedziałem bo było ciemno i niczego na drodze ani w rowie nie znalazłem. Z duszą na ramieniu dojechałem do parkingu i dałem nura pod samochód...zgadnijcie co mi zginęło - poduszka silnika przy chłodnicy, ta część która idzie od spodu. Widocznie śruba już jakiś czas wcześniej się popuściła i wkońcu odpadła...kupiłem nową poduszkę, założyłem i ...nadal coś się tłucze ale tylko czasem przy gwałtownym ruszaniu gdy opony kręcą się na granicy poślizgu i wtedy strasznie rzuca całą tapicerką i drążkiem zmiany biegów - pewnie któraś z tych dwóch poduszek silnika co są z tyłu już padła
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Szary » 13 paź 2008, o 20:53

Przeguby to nie są napewno. W sumie znajomy mechanik mówił też że poduszki pod silnikiem są ok. No zobaczymy jak odwiedze jakiegoś innego mechanika. Dziekuje za odpowiedzi
Szary
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 4 sie 2008, o 21:22
Lokalizacja: Zza zakrętu

Postprzez SotoM » 14 paź 2008, o 23:37

a sprawdzałeś zawieszenie?? główni mi chodzi o tuleje tylne wahaczy przednich.kiedys coś takiego przerabiałem ze przy gwałtownym ruszaniu było uderzenie-okazało sie ze była zmęczona właśnie ta tulejka po str.kierowcy.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron