skrzynia biegow problem

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

skrzynia biegow problem

Postprzez _Convict_ » 2 paź 2008, o 17:15

Witam kupilem w maju golfika 1,9 GT TDI 110km i po jakims czasie zaczely mi biegi ciezko wchodzic a jak wbijalem wsteczny to skrzynia az bila bylo slychac i czuc uderzenie:( ale wymienilem olej w skrzyni i odrazu normalnie dzialala:) ale problem znow wrocil:( a olej wymienilem ze 3 miesiace temu. i juz nie wiem czy znow wymieniac olej czy cos innego jest zepsute?? moze ktos wie co moze byc??
Avatar użytkownika
_Convict_
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 14:22
Lokalizacja: Brzeg Dolny

skrzynia biegow problem

 

Postprzez prezesik » 2 paź 2008, o 21:16

a nie wyleciał ci olej ze skrzyni? nie masz czasem mokro pod silnikiem lub dolnych partii silnika?
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez _Convict_ » 3 paź 2008, o 00:29

problem tkwi w tym ze wszedzie sucho:( po rozgrzaniu silnika biegi chodza juz normalnie:)
Avatar użytkownika
_Convict_
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 14:22
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Postprzez mani51 » 3 paź 2008, o 07:50

_Convict_ napisał(a):po rozgrzaniu silnika biegi chodza juz normalnie


może zły jakiś olej wlałeś a że ostatnio zrobiło się chłodno to masz efekty...co wlałeś? powinieneś wlać syntetyk 75w 90
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez MTuner » 3 paź 2008, o 13:10

_Convict_ napisał(a):problem tkwi w tym ze wszedzie sucho:( po rozgrzaniu silnika biegi chodza juz normalnie:)

siemka jesli po wymianie oleju dalej ci biegi ciezko wchodza i te bicie i zgrzytanie slychac wtedy gdy wrzucasz na sile to przestan bo rozwalisz skrzynie. A jesli biegi wchodza lekko i mimo tego slychac bicie i zgzytanie to skrzynia do wymiany poprostu.
Jeśli zobaczysz mnie we wstecznym lusterku to nie próbuj wciskać gazu... ja już to zrobiłem!!!

moj-golf/mtuner-reaktywacja-vr6-t5834.html
MTuner
Badacz tematu
 
Posty: 214
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 00:21
Lokalizacja: Monachium

Postprzez _Convict_ » 3 paź 2008, o 18:31

mani51 napisał(a):
_Convict_ napisał(a):po rozgrzaniu silnika biegi chodza juz normalnie


może zły jakiś olej wlałeś a że ostatnio zrobiło się chłodno to masz efekty...co wlałeś? powinieneś wlać syntetyk 75w 90


wlalem olej Revanol EPX 80W-90 koles ze sklepu powiedzial ze taki jak w servisach leja.



MTuner napisał(a):
_Convict_ napisał(a):problem tkwi w tym ze wszedzie sucho:( po rozgrzaniu silnika biegi chodza juz normalnie:)

siemka jesli po wymianie oleju dalej ci biegi ciezko wchodza i te bicie i zgrzytanie slychac wtedy gdy wrzucasz na sile to przestan bo rozwalisz skrzynie. A jesli biegi wchodza lekko i mimo tego slychac bicie i zgzytanie to skrzynia do wymiany poprostu.


pisalem ze wymienilem olej i bylo dobrze wszytsko chodzilo jak trzeba!! i nagle znow ten sam problem!!

a dzis sprawdzalem pod spodem i mam maly wyciek ale z miski olejowej z silnika!! to ma cos wspolnego ze skrzynia??
Avatar użytkownika
_Convict_
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 14:22
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Postprzez mani51 » 3 paź 2008, o 18:49

olej 80w 90 ma ograniczenia w stosowaniu go w skrzyniach manualnych z synchronizacją i może być tylko stosowany jeśli zaleci go producent przekładni...vw zaleca do swoich przekładni manualnych oleje 75w 90 więc zmieniaj go jak najszybciej bo inaczej pożegnasz się z synchronizatorami o ile już nie padły...boże co za ludzie sprzedają w tych sklepach

poczytaj to

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 7def8e8844

olej który wlałeś ma prawdopodobnie klasę jakości API GL-5 i nie wolno go stosować w przekładniach gdzie wymagany jest olej o klasie jakości GL-4
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez _Convict_ » 3 paź 2008, o 20:37

Dzieki wam:) jutro pojade drugim samochodem do tego sklepu i powiem gosciowi!! a odkad juz mi tak skrzynia bila to nie jezdzilem juz golfikiem :( wiem ze moglo cos siasc dlatego wolalem go nie ruszac!! czyli jutro wymiana oleju na 75W-90 i bedzie OK:) dzieki jeszcze raz:) jeszcze troche porobie w golfie i pokaze go na forum :)
Avatar użytkownika
_Convict_
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 14:22
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Postprzez mani51 » 3 paź 2008, o 21:24

_Convict_ napisał(a):czyli jutro wymiana oleju na 75W-90 i bedzie OK:)


miejmy taką nadzieję...ale jeśli po rozgrzaniu skrzyni było ok to może się jeszcze nic strasznego nie stało...ja swoją skrzynię wykończyłem złym olejem na amem :cry: ale wtedy jeszcze nie wiedziałem o tym forum
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez _Convict_ » 3 paź 2008, o 21:31

no ja tylko z tym problemem jezdzilem 2 dni i odstawilem golfika i jezdze innym samochodem:) dobrze ze kiedys znalazlem te forum i ludzie sa sklonni pomoc:)
Avatar użytkownika
_Convict_
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 14:22
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Postprzez mani51 » 4 paź 2008, o 11:22

zadałem sobie dzisiaj trochę trudu i pochodziłem po sklepach pytając o olej 75w 90 w klasie GL-4 i nigdzie takiego nie mieli...tylko w jednym sklepie powiedział że może mi go zamówić ale będzie w klasie 4/5 więc teraz to już zgłupiałem :zakrecony:

[ Dodano: 2008-10-04, 12:02 ]
ponieważ nie daje mi to spokoju bo sam przymierzam się do zmiany oleju w skrzyni a nie chciałbym jej załatwić tak jak poprzednią trochę poszukałem w internecie i znalazłem sporo informacji potwierdzających konieczność stosowania w skrzyniach vw oleju 75w 90 gl-4 lub gl-4/5 ale nie samo gl-5. Oczywiście najlepszym olejem byłby VW G50...dla kumających nieco po angielsku polecam przeczytać to

http://www.gti-vr6.net/library/transmis ... _spec.html

gdzie trafiłem z tej stonki

http://skoda.autokacik.pl/pages/techfaq.html
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez _Convict_ » 4 paź 2008, o 14:07

gadalem dzis z kolesiem z servisu VW i mowil ze olej ktory wlalem revanol 80w-90 gl -5 tez moze byc ale jak zrobi sie zimno beda gorzej biegi wchodzic do rozgrzania oleju:) a pytalem sie o ten olej 75w-90 gl-4 mowil ze tez moze byc ale najlepiej kupic 75w-90 gl-5 bo to najlepszej jakosc olej i nie bedzie skrzynia bic jak bedzie zimno bo jest duzo rzadszy niz 75w-90 gl-4 tyle zeby ten -5 byl syntetykiem!! i co wy na to teraz?? ja juz zam glupi jestem i niewiem na co wymieniac!!
Avatar użytkownika
_Convict_
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 14:22
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Następna strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości