GOLF 3 1.6 B+G 1993R.

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

GOLF 3 1.6 B+G 1993R.

Postprzez SkoliMecO » 22 wrz 2009, o 01:53

[center]Witam.
Mam problem ze skrzynią biegów. Zaczęło się wszystko od drobnego zgrzytania podczas wrzucania 5 biegu, po upływie paru miesięcy 5 bieg zaczął mi sam wyskakiwać jak zdejmowałem nogę z gazu i powtórnie go naciskałem. W tym momencie 5 bieg nawet nie chce mi wskoczyć a jak już wejdzie to nie załapuje trybu tylko zachowuje się tak jak na luzie. Także jażdże na 4-biegowej skrzyni biegów. Orientowałem się u mechaników z mojej okolicy i zdziwiło mnie to że tłumacząc im dokładnie na czym polega rzecz każdy miał inne zdanie - Jeden mówił że to cała skrzynia jest do wymiany na drugą i od razu podał ile mniej więcej będzie to kosztowało. Drugi tłumaczył że wystarczy specjalny zestaw naprawczy bo w środku wygiął się jakiś wodzik od 5 biegu i można to naprawić nie wyjmując skrzyni tylko przez tzw. dupkę, jeszcze inny mówił że można to naprawić tylko przez wyjęcie skrzyni, bez konieczności wymiany na nową... Jak samochód jest odpalony i stoi na luzie to w środku latają jakby jakieś drobne kawałeczki jakichś części więc wydaje mi się że to może być właśnie ten wodzik. Używana skrzynia do Golfa to kilkaset złotych + wyjęcie i naprawa to razem ok 1000 PLN zestaw naprawczy kosztuje mniej niż 100 PLN. Proszę o jakąś poradę jakiegoś doświadczonego specjalisty, może ktoś z Was miał podobny przypadek i wie jak to naprawić. W tych czasach trudno o godnego zaufania mechanika gdyż lubią ściągnąć trochę kasy za daremną naprawę. Nie raz słyszałem o tym że mechanik wziął zapłatę za naprawę której tak naprawdę nie wykonał ponieważ znał sposób szybszy i tańszy. Ja nie chce ładować się w jakiekolwiek zbędne koszty po prostu chce naprawić to i mieć już z głowy tą usterkę.[/center]
SKOLIM™
Avatar użytkownika
SkoliMecO
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 01:33
Lokalizacja: Studzianka

GOLF 3 1.6 B+G 1993R.

 

Postprzez SotoM » 22 wrz 2009, o 09:17

kolego- proponuje ci auto postawic do mechanika który mówił ze idzie to zrobić bez wyciagania skrzyni ze wymienia sie zest,naprawczy... niech rozbierze ,zobaczy co poszlo, da ci znać co masz kupić i po problemie... to moja rada osobista i ja bym tak zrobił gdybym miał taki problem.doskonale wiem o co chodzi. i skrzyni nie trzeba do tego wyciagac.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez SkoliMecO » 22 wrz 2009, o 17:53

Dzięki za poradę na pewno z niej skorzystam..
Pozdrawiam...
SKOLIM™
Avatar użytkownika
SkoliMecO
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 01:33
Lokalizacja: Studzianka


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron