Czy da się wykonać dokładke tylnego napędu do mk3, 1Z

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Czy da się wykonać dokładke tylnego napędu do mk3, 1Z

Postprzez kamilecki » 3 lis 2009, o 23:42

Witam!!!

Zastanawiałem sie ostatnio czy była by szansa dolożyć tylny napęd do golfa z motorem 1Z.

jeżeli byla by taka opcja, to co trzeba by bylo zmienić?? Może jakieś szacowane koszta?

Może ktoś sie orientuje??

Pozdrawiam Kamil
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Czy da się wykonać dokładke tylnego napędu do mk3, 1Z

 

Postprzez Sivy » 4 lis 2009, o 00:37

Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez Repsol » 4 lis 2009, o 10:22

Oryginalnie z fabryki wychodziły trójki syncro z silnikami TDI więc cześci powinny być dostępne, chociaż napewno będą drogie a używki rarytasem.

Z przeróbka to jest tak, że będziesz potrzebował między innymi innej skrzyni biegów, wału napędowego, mechanizm syncro z półośkami, całkowicie inne tylne zawieszenie, inny bak, układ wydechowy też jest inny, elektronika do syncro też chyba jakaś przychodzi i siedzi pod kanapą tylną, hamulce tylne.
Jeżeli stać Cię na to wszystko to części te napewno są do przeskoczenia, natomiast nie wiem jak ma się sprawa z płytą podłogową (bagażnik w syncro jest dużo mniejszy) więc róznica napewno jakaś jest. Oraz z tunelem środkowym, ale ten jest chyba taki sam.

Moim zdaniem nie warto brać się za takie coś, zdecydowanie lepiej jest poszukać juz takiego wozu w oryginale. Sporo jeździłem golfem 4x4 i jakiejś kolosalnej różnicy w komforcie prowadzenia nie zauważyłem. 90KM do takiego auta to zdecydowanie za mało.
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez kamilecki » 4 lis 2009, o 20:09

Dzięki Panowie!!

Właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem, i wszystko było by fajnie gdyby nie ta płyta bagażnika...

Chodzi o to że mam, pod względem technicznym, idealnego golfa, Silnik podkręcony, mały przegon, auto chodzi jak zegarek i szkoda było by mi go sprzedać tylko poto żeby utopić się w niewiadomego pochodzenia SYNCRO.

Myślałem więc że była by szansa wykonać dokładkę tylnego napędu, ale ten bagażnik przeważa szalę, niestety.

W każdym bądź razie, Wielkie dzięki za odpowiedź, Bardzo Pomogliście :ok:
Pozdro!
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 10 gości