układ chłodzenia

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

TEMPERATURA SILNIKA

Postprzez markus305 » 22 maja 2007, o 20:33

Witam mam golfa 3 92 rok 1.8 90km i mam pytanko do wszystkich co maja takie auto a mianowicie przy jakiej temperaturze silnika zalancza sie wam wiatrak od chlodnicy . MI przy 110 stopni i nie wiem czy czujnik mi zle wskazuje czy tak ma byc. Autko mam na gaz 200tys przejechane jezdze na mobilu mineralnym. dzieki za odp.
markus305
 

TEMPERATURA SILNIKA

 

Postprzez oli1980 » 1 cze 2007, o 18:34

witam ja mam 1,4 abd i umnie temperatura silnika utrzymuje sie 70stopni w miescie niekiedy wzrasta do 75 -80 jak troche przypiluje wentylator umnie załacza sie przy około 75 c
Avatar użytkownika
oli1980
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: szczecinek

Temperatura silnika- Gdzie jest czujnik?

Postprzez Uree » 8 sie 2007, o 22:57

Witam. Mam do Was pytanie- zauwazylem ze kiedy jade na trasie.lub w ogole z wiekszymi predkosciami to temperatura silnika nie siega nawet 70 stopni, daleko jej do tego, a gdy tylko zwolnie-jazda typowo miejska to doslownie po minucie pokazuje sie z 80 stopni i wtedy wiem ze wskazania sa prawidlowe. Sadze ze mam uszkodzony czujnik ale nie wiem gdzie on sie znajduje i czego on w ogole bada temperature- plynu chlodniczego czy tez oleju. Zna sie ktos na tym?Bo to raczej nie jest mozliwe zeby prawidlowo wskazywal temperature przy wysokich obrotach po godzinie jazdy. Jaki jest koszt takiego czujnika?Wielkie dzieki z gory i pozdrowionka.
Uree
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 lip 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Redrick » 8 sie 2007, o 23:15

czujniki od wody są dwa ale ten który służy do odczytu w kabinie znajduje się przy chłodnicy przy wiatraczku najlepiej odkrecić nasadką nr. chyba 24. Jest równierz możliwe ze termostat sie nie zamyka ale lepiej pierw zmienić czujnik koszt koło 20zł
Avatar użytkownika
Redrick
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 19:14
Lokalizacja: Szamotuły

Postprzez siarra » 9 sie 2007, o 19:16

Czujnik o ktorym piszesz znajduje sie po prawej stronie silnika jest podlaczona kwadratowa kostka z 4 kablami a całosc trzyma żółta zawleczka, pamietaj zawleczke wyciagnij na zimnym silniku i wyszarpnij czujnik on nie jest wkrecany !!! , koszt nowego to 25 zł
siarra
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 8 sie 2007, o 19:31
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez Uree » 10 sie 2007, o 02:31

Z gory wielkie dzieki chlopaki, teraz mam malo czasu ale w weekend tam zajrze:)pozdrawiam
Uree
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 lip 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez adams » 10 sie 2007, o 23:57

Panowie, ja mam tez problem z temperatura a mianowicie, na wskazniku pokazuje mi ponad 100 (ale nie 110 ) stopni przy jezdzie w korku, przy jezdie na trasie, takiej ostrawej pokazuje ponad 90 (tak 95) stopni. Wiem ze mnie robi w przyslowiowego chu.. bo jak wlozylem termometr do zbiornika wyrownawczego to wskazywal rowna dyche mniej niz ten wskaznik w kabinie. I teraz moje pytanie, co zrobic zeby wskazywal normalnie, bo jak zaczne sobie wymieniac po kolei wszystkie czujniki jakie mam w samochodzie to koszt bedzie kolo 100 zlotych, narazie kupilem czujnik od wlaczania wentylatora (ten w chlodnicy) i jestem 40 zlotych w plecy bo sie okazalo ze tamten dziala dobrze. Wymienic ten czujnik co jest w króćcu , czy ten drugi (ktorego w moim silniku nawet znalezc nie moglem)Redrick pisze ze znajduje sie kolo wiatraka, ale u mnie kolo wiatraka to znajduje sie ten czujnik ktory odpowiada za regulacje szybkosci obrotow wentylatora chlodnicy. a gdzie ten co pokazuje w kabinie ??!! Aha, kwestia zepsutego termostatu odpada na bank ...
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

czujnik temperatury

Postprzez krzysiek » 25 sie 2007, o 16:33

czesc mam pytanie jaki kolor ma miec czujnik temp do golfa 3 silnikabs
1.8 90 km bo juz normalnie zglupialem czego ja juz nie prubowalem a on non stop pokazuje mi 110 stopni
krzysiek
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 16:30
Lokalizacja: mragowo

Postprzez krzysiek » 25 sie 2007, o 23:28

czy tu wogole ktos jest
krzysiek
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 16:30
Lokalizacja: mragowo

Postprzez lukas1107 » 27 sie 2007, o 08:19

spróbuj wymienić termostat koszt ok 25 zł i bedzie ok
lukas1107
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 09:07
Lokalizacja: pszczyna

Postprzez uli » 9 wrz 2007, o 15:11

ale czego czujnik wody czy oleju,ale sadze ze wody bo przy tej temp kontrolka oleju by ci piszczala.A czujnik masz jak otworzysz maske i u goru po prawej str.(jak patrzysz) zobaczysz krokwie z rura wychodzaca do chlodnicy W krokwi(to plastik przykrecony do bloku silnika gdzie wychodzi rura i gumowa rorka do zbiornika wyrownawczego) bedzie wczpiona wtyczka. wypnij ja potem bedziesz mial zawleczke ktora wyjmiesz bodajrze kolor zielony i wyjmiesz czujnik(nie jest on wkrecany). 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Problem z płynem chlodzacym

Postprzez Jonny_5 » 10 wrz 2007, o 21:48

mam taki problem ubyło mi trochę płynu w zbiorniczku wyrównawczym a w zasadzie to go tam nie ma (tak tylko zaznaczę ze mam golfika z 1995 roku) a płyn był zielony .Czytałem gdzieś ze nie mona go miesząc z nowymi płynami (coś około 1996 była zmiana stosowanych płynów przez vw ma pomarańczowy)bo grozi to uszkodzeniem silnika czy coś takiego.Mam takie pytano czy można gdzieś dostać taki płyn czy zostaje tylko dolanie wody i czekanie czy zima będzie łagodna.
Jonny_5
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 8 wrz 2007, o 22:32
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości