1.4 ABD od około 2 tygodni zaczął kopcić na biało

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

1.4 ABD od około 2 tygodni zaczął kopcić na biało

Postprzez Dawko » 23 paź 2014, o 21:29

Witam. Mam pewien problem. Otóż auto czy jest rozgrzane czy nie to kopci na biało, jak wczoraj przygazowałem w miejscu to z rury wydechowej wyleciała woda (jakbym sprószył asfalt wodą z butelki). Płynu chłodniczego ubywa na tyle, że około co miesiąc muszę dolewać (nową chłodnicę mam od jakiegoś roku). Ogólnie patrząc na silnik to wszędzie sucho, a dodam, że mechanicy są w szoku jak widzą, że jest tak zadbany silnik. Mój mechanik stwierdził, że to stary samochód i oleju będzie brał.. Otóż to jest biały a nie niebieski dym a z tego co wiem to jak bierze olej to jest niebieski dym. Oleju w silniku ubywa prawie, że nic.

Proszę o pilną pomoc.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

1.4 ABD od około 2 tygodni zaczął kopcić na biało

 

Postprzez MiroGti » 23 paź 2014, o 21:37

Dawko napisał(a):Płynu chłodniczego ubywa na tyle, że około co miesiąc muszę dolewać

Prawdopodobnie poszła uszczelka pod głowicą ,płyn ucieka do wydechu i stąd biało za tobą
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez VolDan » 23 paź 2014, o 22:45

majonez pod korkiem? na 99% uszczelka poszła i olej dostaje się do komory spalania. słodki zapach z wydechu jak mniemam
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Dawko » 23 paź 2014, o 23:21

No słodkawy zapach, majonezu pod korkiem odziwo nie ma.

Z racji tego, iż nie mam aktualnie funduszy na zmianę tej uszczelki a samochód i tak planuję zmienić w przyszłym roku, to zrobiłbym to sam. Lecz nie posiadam dynamometryka oraz garażu i nie wiem czy głowica nie będzie się nadawała do planowania więc nie wiem czy warto się za to zabierać. Coś poważnego się może stać jeżdżąc z taką usterką?
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez trojeczkaGT » 24 paź 2014, o 00:21

no silnik na zlom pojdzie poprostu, a golfa sprzedaz po cenie zlomu wtedy, jezeli chcesz robic uszczelke pod glowica bez planowania to lepiej nie rob i sprzedaj jak juz padnie na graty skoro nie chcesz inwestowac tylko ciekawe co bedzie jak kupisz drugie a tam tez bedzie uszczelka do roboty heh
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Dawko » 24 paź 2014, o 11:07

Jak bede posiadał auto marzeń wtedy o nie zadbam. Jaki koszt może być tego wszystkiego?
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Paweu » 24 paź 2014, o 14:44

Dawko napisał(a):Jak bede posiadał auto marzeń wtedy o nie zadbam. Jaki koszt może być tego wszystkiego?


Na 'odwalsię' bez planowania u jakiegoś mietka w garażu ze 300 zł Cię szarpnie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Dawko » 6 lis 2014, o 18:52

Nie wiem jakim cudem, ale po wymianie przekaźnika nr 167 oraz wymianie kostki stacyjki także ustąpiło dymieniem. Mechanik sprawdzał uszczelkę, ona była i jest sprawna :)
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości