Zalegająca woda w podszybiu .... zalewa środek auta.

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Zalegająca woda w podszybiu .... zalewa środek auta.

Postprzez morsdicti » 20 lis 2008, o 21:46

Koledzy mam problem. Auto stoi na podwórku od paru dni intensywnie pada ... auto jest mało użytkowane przez ten czas i wystąpił problem. Dzisiaj wieczorem jadąc do miasta usłyszałem dziwne przelewanie się wody na zakrętach dobiegało jakby spod poduszki pasażera za tapicerką. Zignorowałem to no i na parkingu podziemnym zobaczyłem, że w aucie jest woda dostała się przez nawiewy pod nogami do środka ... na włączonym wentylatorze woda po prostu bryzgała z wylotów nawiewów powietrza ... zdziwiłem się otworzyłem maskę no i na podszybiu pod tym plastikiem było pełno wody. Wsadziłem tam rękę i wyjełem starą skarpetę zatykała odpływ (nie wiem kto ją tam wsadził :) ) Zdjęcie (wzięte z tego forum, to nie jest zdjęcie mojego silnika) przedstawia zaznaczony okręgiem punkt w którym była skarpeta .... a w całym zaznaczonym obszarze zalegały litry wody ... gdy ją wyjęłem cała woda wylała się na podłogę przez nadkola ... Było tam też mase liści ale problem nie zanikł woda dalej się zbiera a najgorsze jest to, że zalewa mi wnętrze ... pod kierownicą tam gdzie są bezpieczniki wszystko jest mokre cała instalacja ;/ .... co robić gdzie są te odprowadzenia tej wody :? ... jak to czyścić .. dodam, że wyjęłem już kilogram liści .... Obrazek
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Zalegająca woda w podszybiu .... zalewa środek auta.

 

Postprzez marcinkoz2910 » 20 lis 2008, o 21:51

morsdicti, kolego masz zatkane kanały odprowadzające wode najlepiej je przepchać drutem
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez morsdicti » 20 lis 2008, o 21:55

Nom jutro rozkręcę ten plastik ..... tam masa kabli idzie pod spodem. Jak to zdejmę tą "kropkowaną" osłonę to zobacze te kanały ? gdzie mam dokładnie wepchnąć ten drut (jakkolwiek by to nie brzmiało :P ) ... ? aha no i gdzie on powinien wyjść z którego miejsca ? pod nadkolem gdzieś czy zobacze go jak lookne pod samochód ? dużo tego drutu ? :)
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez marcinkoz2910 » 20 lis 2008, o 21:57

oto miejsce które przeczyść i analogicznie z drugiej strony:

Obrazek
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez morsdicti » 20 lis 2008, o 22:06

No wlasnie w tym miejscu była ta skarpeta tylko tam głęboko głęboko ... rozumiem, że mam zdjąć tą osłonę tak ten plastik idący po całej długości szyby ... uszczelkę itd ... i wygarnąć te liście ? .... wsadzałem tam palce i jest tam dużo jakiś dziur, no i masa takiego mułu z liśćmi. Powiedzcie mi jeszcze co z tą zamokniętą instalacją ... było tam dużo materiału nad tymi bezpiecznikami takiej gąbki wszystko to wyjęłem suszy sie tak samo filtr też był zalany (ten z prawej strony pod osłoną zaraz koło odpływu) .... jak do tej pory nie było żadnego zwarcia można tak z tym jeździć ? aż wyschnie ... bo to będzie schło przy takiej pogodzie i temperaturze tydzień czasu :/
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez marcinkoz2910 » 20 lis 2008, o 22:25

morsdicti, więc tak musisz to przepchać i najlepiej przepłukać później wodą żeby brud wypłukać, jak masz piecyk (taka dmuchawa) to załączyć w aucie zamknąć drzwi i otworzyć okna i coś zawsze wyparuje. A ty wyjołeś tylko brud z górnej częsci a nie wiadomo jak tam dolna część kanału
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez morsdicti » 20 lis 2008, o 22:29

No wlasnie dlatego pytam czy można się do tego jakoś dostać od dołu bez podnoszenia auta na podnośniku ? :) te namoknięte wykładziny to problem bo strasznie parują szyby :) i tak na marginesie małe wtrącenie poza tematem ... jest jakiś środek zapobiegający parowaniu szyb od wewnątrz ? :)
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez marcinkoz2910 » 20 lis 2008, o 22:33

raczej lepiej od góry wejść tam dłuższym drutem, może nawet nie bedzie trzeba zdejmować tych plastików od podszybia, a co do środka to widziałem różne pianki i spreje o takim działaniu ale nie mam nic sprawdzonego
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Sivy » 21 lis 2008, o 18:32

morsdicti, przerabialem to u siebie tylko u mnie nie byl skarpety :mrgreen: Wsadzilem waz do podlewania ogrodka, cienki strumien wody pod sporym cisnieniem i kanaly czysciutkie.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez morsdicti » 21 lis 2008, o 21:05

Nom ja dzisiaj też trochę się z tym pobawiłem ... zalałem połowę parkingu he .... tragedia z tym golfem że to aż do środka leci :/ .... zdjęłem plastiki spod kierownicy te nad pedałami i wszędzie dosłownie wszędzie zalegała woda ... dobrze, że mam wycieraczki gumowe zadziałały jak miska :) zauważyłem też że jak otwieram tylną kalpę i jest cała mokra to wszystko spływa dosłownie pod lampy tylne i wlatuje do bagażnika :) nie wiem czy to ze starości czy to tak fabrycznie było że ta woda się tak leje ...
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez marcinkoz2910 » 21 lis 2008, o 21:30

morsdicti, wygląda że musisz wyczyścić wszystkie kanały odprowadzające wode z karoserii, a wyczyściłeś już te kanały z przodu?
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez morsdicti » 21 lis 2008, o 21:33

Z przodu tak tam nie było znacząco co do czyszczenia wsadziłem patyk wyszedl prawie przez nadkole zalalem do każdego po 2 litry wody z każdej strony wylała się pod samochodem .... dla pewności wlałem jeszcze dwa bezpośrednio na szybę zleciało i nie zalegała woda wyleciała również pod autem ... z tyłu nie wiem gdzie są te kanały hmmm to jest tak, że to spływa z klapy w ten właśnie kanał i powinno spłynąć po lampie ale między lampami a karoserią jest przerwa pare milimetrów .. to są oryginalne lampy mają 14 lat więc się troche odkształciły chyba :)
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Następna strona

- - - www.10office.pl



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości