wymiana wkladki bagaznika

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

wymiana wkladki bagaznika

Postprzez strzeliniasty » 14 sty 2009, o 17:38

jak w temacie
co wykrecic by wymienic wkladke zamka bagaznika??
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

wymiana wkladki bagaznika

 

Postprzez BULID » 14 sty 2009, o 18:36

jak tydzien temu wymienialem wkladke to moze to zajelo mi jakies 2 minuty
po pierwsze
odlaczasz precik do otwierania i zamykania zamka
po drugie
masz tam taka zawleczke w ksztalcie litery U wyciagasz, nastepnie wyciskasz wkladke na zewnatrz i to wszystko :)
BULID
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 sty 2009, o 14:16
Lokalizacja: Rumia

Postprzez strzeliniasty » 14 sty 2009, o 18:40

mam ja wypychac na zewnatrz?? a ta listwa plastikowa nad rejestracja nie bedzie przeszkadzac??
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez BULID » 14 sty 2009, o 18:50

tutaj masz link o ktora zawleczke w ksztalcie U mi chodzilo
http://img440.imageshack.us/my.php?imag ... mkanc7.jpg

ta plastikowa listwa w niczym mi nie przeszkadzala
a potrzebujesz jeszcze ta wkladke bo jak wyciagniesz bez klucza to nie wiem czy czasem te zawleczki niepowypadaja, U mnie bylo to wszystko strasznie zapieczone i moglem odkluczyc ta klape doslownie wszystkim (dziewczyna mogla ja odkluczac paznokciem) :D

tylko przed wypchnieciem wyciagnij plastik ktory zamyka i otwiera :)
BULID
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 sty 2009, o 14:16
Lokalizacja: Rumia

Postprzez strzeliniasty » 14 sty 2009, o 19:10

hehe ziomal wszystko oki dziekuje za pomoc ale to nie oto chodzilo
mi chodzi o wymiane tej wkladki inaczej zwanej zamkiem (a zamek jest nizej) chodzi o wymiane tej czesci http://allegro.pl/item525596876_nowy_za ... _nowy.html
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez BULID » 14 sty 2009, o 19:37

heh ja tez mialem do wyboru albo sama wkladke albo caly zamek i wybralem latwiejsza opcje, a i kluczyk mam ciagle jeden do wszystkich zamkow :]
BULID
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 sty 2009, o 14:16
Lokalizacja: Rumia

Postprzez strzeliniasty » 14 sty 2009, o 19:50

szczerze ja musze caly zamek bo ze starego zostal tylko guzik bez mechanizmu i zeby otworzyc bagaznik wyciagam guzior i palcem szukam ciegna by otworzyc bagaznik dlatego ponawiam pytanie jak zamontowac zamek w klapie bagaznika??
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Karol B. » 14 sty 2009, o 20:49

witam. a ja mam takie male pytanko.czy da sie jakos wyczyscic to, gdzie sie wklada kluczyk zeby zamknac tylna klape? bo mam tam pelno syfu... :kwasny: no i nie dam rady przekrecic kluczykiem poprostu :-/ czy to da sie jakos rozebrac, czy jak? bo nie wiem co zrobic, czy lac tam cos i probowac ruszac kluczykiem???
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez StRaDiVaRiUs » 31 sty 2009, o 10:35

strzeliniasty, musisz wyciągnąć listwę na tablicą. Ściągasz tapicerkę z kalpy od wewnątrz (jest na jeden krzyżak i zatrzaski). Odpinasz z tyłu dwa ciągadełka co są w plastikowych zatrzaskach. Zamek ma być w pozycji otwartej, żeby go wyciągnąć. Wyciągasz go na zewnątrz klapy, do siebie, podważając od środka zatrzaski. Najpierw podważasz u góry, bo tam są zatrzaski. Jeśli masz cały nowy zamek, czyli to samo co wyciągnąłeś , nie tylko bębenek, to wstawiasz w odwrotnej kolejności.

Jeśli masz nowy bębenek, to musisz rozebrać zamek, ściągając z tyłu taką metalową podkładkę (wysuwasz ją), rozbiersz ostrożnie zamek od tej strony co podkładka ściągając taki kawałek plastiku, który obejmuje niecały okrąg tylnej części zamka i jest na zatrzaskach z dwóch stron. Wyjmij bębenek.Ważne !!!! - wyjmuj bębenek nad jakimś pojemnikiem bardzo ostrożnie żeby nie wypadł Ci mały metalowy trzpień. Wyjmujesz stary bębenek i wkładasz nowy, rozbierając ten nowy podobnie jak stary. Wkładasz do tej plastikowej części, montujesz do kupy.

Karol B., wyjmij zamek, włóż na noc do benzyny ekstrakcyjnej, bez uszczelki, wyjmij rano i zobacz, czy kluczyk wchodzi. jeśli nie to nie baw się wymień zamek. Ja na szrocie dałem 20 żł. Tylko tyle, że mam dwa kluczyki.
Avatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Czytacz
 
Posty: 137
Dołączył(a): 6 lis 2008, o 21:52
Lokalizacja: Jelenia Góra / Bogatynia


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości