szyberdach - kanały odpływowe

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

szyberdach - kanały odpływowe

Postprzez ci-nek » 6 cze 2011, o 13:24

Przekopując zarówno forum golf3 jak i pokrewne, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat kanalików odpływowych od szyberdachu. Dwa zlokalizowałem (odpływ w rogach szyberdachu z przodu) dziura wylotowa we framudze drzwi, jednak mój mechanik twierdzi i nei wiem czy ma rację, że golfiacze mają 4 takie kanaliki. Domyślam sie ze dwa pozostałe są w tylnych rogach szyberdachu do których nie ma za bardzo dostępu. Moje pytanie jest następujące - gdzie umiejscowione sa odpływy od tych niby-istniejącej drugiej pary kanalików? bo ilekroć mi się przypomni to stoje jak idiota i szukam i szukam i znaleźć nie mogę :)
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

szyberdach - kanały odpływowe

 

Postprzez strzeliniasty » 6 cze 2011, o 14:13

ci-nek, dokladnie twoj mechani ma racje sa 4 kanaliki odplywowe dwa tak jak pisales przy drzwiach i dwa sa w tylnej czesci szybra i z tego co pamietam to wyloty sa za tylnimi nadkolami za zderzakiem
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez K@mil » 6 cze 2011, o 14:16

strzeliniasty napisał(a):ci-nek, dokladnie twoj mechani ma racje sa 4 kanaliki odplywowe dwa tak jak pisales przy drzwiach i dwa sa w tylnej czesci szybra i z tego co pamietam to wyloty sa za tylnimi nadkolami za zderzakiem


Potwierdzam.
Dwa przod szyberdachu i wychodza w karoserii miedzy drzwiami
Dwa tyl szyberdachu i one ida pod podsufitką do tylnych słupków i wychodzą miedzy nadkolem a zderzakiem i tam sobie ładnie kapie...

Postaw golfa z gorki (dupka w dół) i wlej troszke wody w te odpływy i bedziesz widzial jak leci woda miedzy opona a zderzakiem
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez ci-nek » 6 cze 2011, o 15:25

A dziękować dziękować, sprawdzę w najbliższym czasie, ale przewiduje że kapać nie będzie, bo z przodu były zasyfione końcówki odpływów jak kupiłem auto. Ew podmucham sprężonym powietrzem czy czymś - z przodu pomogło
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez Bradley » 6 cze 2011, o 20:41

ci-nek, u mnie z tylu bylo zatkane. Woda siedziala w bagazniku. Dobrze bylo widac po zdjeciu boczkow i zabujaniu tylem. Chlup chlup...
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez yuriy16 » 9 sty 2012, o 20:42

gdzie dokładnie wychodzą te przednie rurki... musze nadkole ściągać? mam jedna zatkana i czasami przy intensywnych opadach leci mi na łeb...:D
:lol:
yuriy16
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 sty 2012, o 20:40
Lokalizacja: Wartkowo

Postprzez K@mil » 9 sty 2012, o 20:50

yuriy16 napisał(a):gdzie dokładnie wychodzą te przednie rurki... musze nadkole ściągać? mam jedna zatkana i czasami przy intensywnych opadach leci mi na łeb...:D


Przednie.
Jak otworzysz drzwi to miedzy zawiasami drzwi, a nad guma gdzie ida przewody do drzwi, bedzie wystawało ok 3/4cm gumowej rurki to są własnie odpływy... (lewy przy lewych drzwiach, prawy przy prawych)

Przeczyść je sobie ładnie np patyczkiem tylko delikatnie

Foto podglądowe gdzie mniej wiecej sie one znajdują

Obrazek
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Daniel1886 » 10 sty 2012, o 17:41

dokładnie! nawet powiedzial bym bardzo delikatnie. spręzone powietrze odradzam moze rozerwac przewód odplywowy. tylne czasami potrafia spaśc jezeli ktos majstruje przy słupkach lub podsufitce,

ja przednie podmieniłem na zielony wąż ogrodowy :-)
Daniel1886
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 3 mar 2011, o 15:02
Lokalizacja: wejherowo

Postprzez ZWIADOWCA » 31 lip 2012, o 17:27

witam serdecznie wszystkich ziomali :-)

[ Dodano: 2012-07-31, 16:32 ]
ja mam ten sam problem, kilka dni temu byla u mnie burza i oberwanie chmury,po jakiejs godzinie wsiadam do auta ,a tam mokre siedzenie kierowcy,mokra podsufitka+ zwarcie elektryczne i podloga mokra,dosyc sporo wody,otwieram szyberdach a tam duzo wody stoji,podejrzewam ze mam zapchane wszystkie cztery kanaliki,wiec musze je odepchac,gdzie ich szukac i czym moge je odepchac, mialem zabrac sie za sciaganie podsufitki ale chyba obejdzie sie bez tego, :-)
prosilbym o jakies porady :padam:
ZWIADOWCA
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 paź 2008, o 11:29
Lokalizacja: szczecin

Postprzez Grzesiek2507 » 31 lip 2012, o 21:36

gdzie szukac masz wyzej napisane. Nic doda nic ujac.
A czym przepchac...hmmm zalezy od dostepnych srodkow, weny.

Przewody sa laczone przy przednich drzwiach i mozna to rozpiac i wyjac. u mnie wlasnie w tym miejscu bylo zapchane. Czyscic mozesz sprezonym powietrzem, jakims drucikiem, przewodem.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez K@mil » 31 lip 2012, o 21:40

ZWIADOWCA, moj post wyzej +zdjecie :) trzeba wyczyścić.

Jak nic nie da :) trzeba sciagnąć podsufitkę *(instrukcja w dziale PORADY) i sprawdzic czy przypadkiem wezyk odpływowy sie nie rozłączył :wstyd:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez innotic » 2 sie 2012, o 18:23

A ja mam inne pytanie - czy w samochodach bez szyberdachu jest to miejsce po prostu zaślepione gumką? W moim Variancie mam szyberdach mechaniczny (tylko podnoszony do góry) i w tych miejscach przy drzwiach mam tylko zaślepki.
innotic
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 18:45
Lokalizacja: Nakło Śląskie


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości