Problemy z szybrem

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Problemy z szybrem

Postprzez Richat » 18 lip 2009, o 09:47

Witam mam pewien problem, od pewnego czasu coś mi nawala z szybrem, na początku zauważyłem ze kiedy przy zamkniętym szybrze próbuję nacisnąć przycisk z zamykania silnik nie cyka tak jakby próbował go domknąć, a wcześniej go dociągał, od pewnego czasu zaczął tez mi cieknąć na uszczelce, a wczoraj zauważyłem ze cały szyber jest ok. 3mm niżej i jak go popycham od dołu to ma luz a jest zamknięty, może ktoś wie co może być przyczyna i jak to naprawić bo nie chciałbym prac podsufitki po każdym deszczu i wybierać wodę z auta wiadrem.
Avatar użytkownika
Richat
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 maja 2008, o 18:43
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Problemy z szybrem

 

Postprzez Leito » 18 lip 2009, o 09:51

A szyberdach otwiera i zamyka Ci się normalnie? Po zdjęciu osłony silniczka szyberdachu (obok lampki) zobaczysz klucz "imbus" :) Wkładasz go w dziurę i kręcisz tym samym podnosząc szyberdach do takiego poziomu jak powinien być ;) Podczas tego kręcenia zobaczysz jaka powinna być odpowiednia wysokość ;)
Leito
Members
 
Posty: 1528
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 19:40
Lokalizacja: Janówko k. Brodnicy
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Richat » 18 lip 2009, o 11:46

tak szyber działa normalnie chodzi bez zarzutów, a jest tam jakiś ogranicznik bo jeśli chodzi o przykręcanie to raczej mam problemy z czuciem i zawsze cos przekręcam:)
Avatar użytkownika
Richat
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 maja 2008, o 18:43
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Postprzez swatu » 18 lip 2009, o 11:52

Richat napisał(a):a jest tam jakiś ogranicznik
na prowadnichac pownien byc bo sam dokrecałem kluczem i tez czasem przekreciłem za bardzo przez co szyber wpadal do srodka.Radze zeby ktos patrzył w jakim momencie szyber zetknie sie z krawędzia i wtedy przerwac zamykanie.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Richat » 18 lip 2009, o 23:07

Dzięki koledzy pomogło, ale tylko do czasu aż nie otwarłem szybra i znowu go zamknąłem i znowu o samo, co może być przyczyna i czy można to w jakiś sposób naprawić?
Avatar użytkownika
Richat
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 maja 2008, o 18:43
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Postprzez Leito » 19 lip 2009, o 12:44

Wystarczy wyregulować silniczek ;) Nic trudnego... Robisz tak - ustawiasz dach imbusem na odpowiedniej wysokości jak to robiłeś wcześniej, następnie zdejmujesz osłonę silniczka i wykręcasz go. Ten ślimak musi wyjść z tej dziury ;) I wtedy naciskasz przycisk od zamknięcia szyberdachu. Silniczek ma pracować "na sucho". Silniczek trochę pokręci tym ślimakiem podejrzewam i wtedy wkładasz silniczek na swoje miejsce i przykręcasz go :) No i możesz się już cieszyć działającym szybrem :P Pozdro
Leito
Members
 
Posty: 1528
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 19:40
Lokalizacja: Janówko k. Brodnicy
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości