Odszkodowanie za kolizję

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Postprzez MiroGti » 10 lut 2015, o 12:28

Z ubezpieczeniami trzeba ostro ,odwołaj się, jedź do warsztatu gdzie robią naprawy gwarancyjne i zrób wycenę jeszcze raz ,kumpel w espace IV po kolizji z nie swojej winy dostał 3,5 tys po odwołaniu i ponownej ekspertyzie w profesjonalnym zakładzie dostał 12,5 tys :-o i tyle wypłacili ,więc warto się odwoływać ;-)
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Postprzez Erosmis » 10 lut 2015, o 16:29

Odwołania nie są skuteczne. Napisz do mnie naprawdę pokaże Ci jak to zrobić żeby odzyskać pieniądze
Erosmis
 

Postprzez golf 1.4 » 12 lut 2015, o 23:31

Finansolog, tutaj się mylisz bo nie mogę napisać że kwota jest nie wystarczająca aby przywrócić auto do takiego stanu jak przed kolizją bo w moim przypadku jest to szkoda całkowita.
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Finansolog » 13 lut 2015, o 14:00

golf 1.4 napisał(a):Finansolog, tutaj się mylisz bo nie mogę napisać że kwota jest nie wystarczająca aby przywrócić auto do takiego stanu jak przed kolizją bo w moim przypadku jest to szkoda całkowita.

W sumie miałem co innego na myśli, ale faktycznie to stwierdzenie wprowadza w błąd. Chodziło mi o opisanie w taki sposób, aby dać im do zrozumienia, że nie doprowadzisz auta do normalnego stanu za takie pieniądze.
Aktualne informacje i wzory wypowiedzenia umowy OC Twojego Golfa :)
Avatar użytkownika
Finansolog
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 lut 2015, o 10:38
Lokalizacja: Polska

Postprzez Thorsten » 13 lut 2015, o 14:29

A w przypadku szkody całkowitej nie jest wypłacane 70% wartości auta sprzed wypadku? Sam miałem kolizje i policja uznała mnie winnego. Wykupione miałem podstawowe ubezpieczenie i z racji mojej winy nie wypłacono mi nic - oczywiste. W rozmowie z przedstawicielem i mechanikiem który na moje życzenie oglądał auto i oceniał czy nadaje się do naprawy, zarówno on jak i przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej powiedział że w przypadku szkody całkowitej ( wymagana była by wymiana obu tylnych ćwiartek auta ) wypłacane jest 70% wartości auta.
Pozwolę sobie spytać o zwrot składki ubezpieczenia. Wykupiłem ubezpieczenie i dwa tygodnie po tym miałem wypadek. Przedstawiciel powiedział że o ile zezłomuje auto, zwróci mi ubezpieczenie pomniejszone o jeden miesiąc w którym auto jeździło/miało kolizje. Po zezłomowaniu auta z kompletem dokumentów udałem się do niego a w tedy usłyszałem ze zwrotu nie będzie, bez podania powodu jakiegokolwiek powodu, zbył mnie po prostu.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez golf 1.4 » 13 lut 2015, o 21:55

W rozliczeniu mam napisane
WARTOSC RYNKOWA BRUTTO PO ZAOKRAGLENIU 1800PLN
Wartosc pojazdu uszkodzonego ustalona na podstawie aukcji 650PLN
Ró¿nica wartosci pojazdu przed i po szkodzie 1150PLN

Napiszę do nich prosto z mostu że kwota która została przez nich zaoferowana nie jest satysfakcjonująca i proszę o ponowne przeliczenie w innym systemie kalkulacyjnym, oraz dlaczego wartość pojazdu przed kolizją jest tak niska?. Auto jest warte dużo więcej ponieważ blacharka jest zrobiona w całości, założona jest nowa instalacja gazowa która ma 3 miesiące i miałem kilka ofert sprzedaży tego auta za prawie dwukrotnie wyższą kwotę od tej co Państwo mi zaoferowaliście.
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Banita95 » 14 lut 2015, o 01:53

Pisz odwołanie i niech jeszcze raz liczą ! Ja za mniejszą szkodę dostałem ponad 2k :P
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez miras200888 » 14 lut 2015, o 09:50

Ja jak dostalem strzal w dupe w mk3 to podloga ucierpiala zderzak i klapa , przyjechal rzeczoznawca i wycenil golfa na 3800 ale wyplacili 3050
Avatar użytkownika
miras200888
Badacz tematu
 
Posty: 331
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 19:48
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez golf 1.4 » 14 lut 2015, o 14:40

Jak to jest że wy dostajecie takie duże kwoty a ja taką małą? :-( przecież blacharka jest ogarnięta, lakier też położony 2 lata temu więc nie wiem co im się nie podoba? może to że stoi teraz na kołach 13" stalówki...? czy może przez to że nie ma zderzaków w kolorze albo przyciemnionych szyb? no kurde :kwasny: gdzie sprawiedliwość ja się pytam? :zalamany:

[ Dodano: 2015-02-14, 13:49 ]
Aaaa no i tam jeszcze dopiszę o szybie czołowej która nie jest wliczona do szkody tylko do szkód które powstały wcześniej. Bo szyba też ucierpiała pod czas tej kolizji
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez miras200888 » 14 lut 2015, o 15:10

golf 1.4, wplyw ma to np czy ato juz bylo malowane.. wlasnie mi mowil rzeczoznawca ktory byl umnie , i mowil mi ze to ma troche wplyw na wysokosc odszkodowania ..i zalezy jaka firma wyplaca ci odszkodowania , ja trafilem na alianz bo sprawca mial tam unich oc i ac i oni wlasnie dobrze placa odszkodowania
Avatar użytkownika
miras200888
Badacz tematu
 
Posty: 331
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 19:48
Lokalizacja: Jelenia Góra

Poprzednia strona

- - - ergo-hestia-warszawa.pl



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość