Kierownica ucieka w lewą stronę

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Kierownica ucieka w lewą stronę

Postprzez tiesto5 » 26 lip 2014, o 12:29

Witam, od niedawna jestem posiadaczem golfa gti z dwulitrową jednostka napędową. Samochód w dniu zakupu prowadził się koszmarnie, miał tendencje do uciekania w lewo. Facet powiedział, że problem ten pojawił się zupełnie niedawno po zmianie opon na nowe, trzeba ustawić zbieżność. Mój zaprzyjaźniony mechanik znalazł nieco więcej usterek, zrobiłem praktycznie całe zawieszenie z przodu oprócz amortyzatorów i sworzni gdyż były w dobrym stanie. Następnie zrobiłem zbieżność oraz ustawiłem kąty. Prowadzenie na plus jednak kierownica dalej ucieka w lewą stronę. Gdy auto "podniosę do góry" na podnośniku i kierownice ustawie na wprost ona ucieka w lewo. Nie mam zielonego pojęcia co to może być, wspomaganie? przekładnia kierownicza? Czy ktoś miał kiedyś podobny problem?
Jest to strasznie irytujące gdyż nieustannie trzeba korygować tor jazdy
tiesto5
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 12:04
Lokalizacja: Lubin

Kierownica ucieka w lewą stronę

 

Postprzez k-m-r1 » 27 lip 2014, o 12:13

po pierwsze ja przerabiałem zawieszenie
i po 2 razie stwierdziłem że trzeba wymieniac wszystko od bum po amorki zaz na 2 lata

teraz robiłęm i wymieniło wszystko od koncówek drażka po gumy mcpersona dolne sworznie i inne pierdoły razem z regeneracją zacisków bo była okacja
+ amorki poduszki z łorzyskiem
i dopiero jest OK

jak auto dostało z jednej strony to bedzie ciagło
ja bym sprawdził jesce ciśnienie w oponach bo to teżma wpływ
druga sprawa ustawienie zbierznosci i kątów niewolno robic na sztywno bo nie wyjdzie OK a wiem żę niektorzy tak robią

robisz kąty zbierzność na nowych oponach
po ustawieniu zaleśćdziurawą drogę smignąc z 2-3 razy i na prosty asfalt i sprawdzic czy poukłądało sie
ja dopiero za 2 razem mam OK bo trzebabyło korekte zrobic

u mnie kąt jest na 0 stopni
zbierznosc wg ksiażki

[ Dodano: 2014-07-27, 11:14 ]
ps podniesienie auto nic niedajebo to jest neinormalne ustawieie z brakiem odbiażenia
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - - https://www.liftonpolska.pl/index.php/maszyny-i-urzadzenia/



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości