Wszystko o ABS

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez marcino1 » 15 mar 2013, o 20:36

Witam mam taki problem z abs tydzien temu wymienilem czujnik przod i tyl po lewej stronie bo byly uszkodzone teraz zgasla kontrolka bledow nie ma ale mam taki problem moze mi sie tylko wydaje ale bardzo czuly jest abs tzn jak do jezdzam do skrzyzowania i naciskam pedal hamulca zalacza sie abs a nawierzchnia jest nie sliska co to moze byc i slysze czesto pompe absu czy tak powinno byc
Moj TDi http://www.golf3.pl/topics2/mk3-czarny- ... t48647.htm

JEDNO SERCE JEDNO BICIE JAZDA GOLFEM TO JEST ŻYCIE



AUTO-COMPLEX
-mechanika
-blacharstwo
-konserwacja
-czesci oleje filtry
e-mail:auto.complexx@interia.eu
Tel 723317489
KOLUSZKI ul NATOLIŃSKA 18
Avatar użytkownika
marcino1
Badacz tematu
 
Posty: 293
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 21:15
Lokalizacja: EBR

 

Postprzez ci-nek » 15 mar 2013, o 23:11

Kolego Zielonka - strasznei dużo zapłaciłeś za wymianę. Czujniki muszą mieć odpowiednią rezystancję, jeżeli wiec dasz inny przewód, to teoretycznie rezystancja moze ta ulec zmianie i będzie wywalało błąd. TEORETYCZNIE. To co możesz zrobić to poszukać w internecie ksiazki serwisowej (w pdf) sam naprawiam czy jakoś tak. POWINNO być w niej podane wartości rezystancji dla czujników. Nie bedę strzelał, zeby nei wprowadzać w błąd. Rezystancje zmierzysz miernikiem za 30zł i bedzie wiadomo.
Praktycznie, ja jak miałem wymieniane przednei czujniki ABSu to były za każdym razem lutowane. Mechaniol uciął kawałek i podlutował drugi czujnik i wsio. Śmiga. Nie rozumiem dlaczego wstawiłeś czujnik od Golfa 2?

Kolego marcin, masz któryś czujnik do wymiany, najprawdopodobniej przedni. Upewnij się że nie wywala Ci błędu. Najlepiej zahamój parokrotnei zeby sie ABS właczył po wykasowaniu błędów. Jeżeli będzie sie działo tak jak mówisz, podnieś jedną stronę auta (upieram sie zę któryś przedni czujnik), podłącz waga i pogrzeb w zakładkach. Gdzieś powinno być pokazane zliczanei obrotów koła. Jak zakręcisz kołem, wartosć ta powinna zmienic się na różną od zera. Jeżeli sie tak nei dzieje, to właśnei czujnik tego koła które nei zlicza masz do wymiany. Amen :)
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez Paweu » 15 mar 2013, o 23:17

ci-nek napisał(a):Nie rozumiem dlaczego wstawiłeś czujnik od Golfa 2?


Chodzi o kształt złącza... W golfach do 94r jest owalne... takie jak w mk2. Wiem bo sam miałem problem ze znalezieniem.. i przez moją niewiedzę w sklepach goście zza lady krzyczeli śmiesznie wysokie ceny za ten podobno rzadki czujnik ... :-|

A mechanik powtórzył pewnie to co usłyszał w sklepie.. ot co.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez marcino1 » 16 mar 2013, o 09:22

ci-nek wlasnie w tym problem ze nie pokazuje mi bledow i kontrolka gasnie i niby jest ok tylko bardzo czuly jest ABS a przewaznie sie to dzieje jak auto prawie sie zatrzymuje nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym ze recznego nie mam :-|
Moj TDi http://www.golf3.pl/topics2/mk3-czarny- ... t48647.htm

JEDNO SERCE JEDNO BICIE JAZDA GOLFEM TO JEST ŻYCIE



AUTO-COMPLEX
-mechanika
-blacharstwo
-konserwacja
-czesci oleje filtry
e-mail:auto.complexx@interia.eu
Tel 723317489
KOLUSZKI ul NATOLIŃSKA 18
Avatar użytkownika
marcino1
Badacz tematu
 
Posty: 293
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 21:15
Lokalizacja: EBR

Postprzez ZielonkaDH » 16 mar 2013, o 18:38

ci-nek, Dzieki za porade. Bede musial udac sie do niego z reklamacja :D. Tez mi sie wydawalo ze to strasznie drogo ;/. Elektryk wstawil czujnik z Golfa 2 bo jest razem z kablem , wyglada tak http://superczesci.pl/volkswagen-vw/108 ... 24598.html , a jak wiemy nasz czujnik z trójeczki wyglada tak http://allegro.pl/czujnik-abs-przod-vw- ... 21863.html. Ja za cholere nie umialem dostac tego kabla laczacego czujnik z komputerem ... Dlatego wstawil z 2. Tak czy siak podzialal 2 dni , i jest dalej to samo.
Paweu_mk3, Nie chodzilo mi o ksztalt wtyczki , tylko z kad ten kabel wziasc. Po szrotach jezdzilem , i ni ma..
Avatar użytkownika
ZielonkaDH
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 15:38
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez czepi » 16 mar 2013, o 19:39

Witam. U mnie wyskakuje błąd pompy 1276 Pompa hydrauliczna ABS-V64
sygnał poza wartościami granicznymi.
Wyczytałem, że rezystancja czujników powinna wynosić 1-1,3 kOhm a u mnie 3 czujniki mieściły się w granicach tej tolerancji a jeden miał 0,95 kOhm. Czy może to powodować taki błąd? Czy raczej problem będzie po stronie sterownika ABSu?
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Postprzez palio » 16 mar 2013, o 19:52

czepi, a przekaźnik i bezpiecznik sprawdzałeś?
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez czepi » 17 mar 2013, o 00:09

...no w sumie to nie... przy najbliższej okazji sprawdzę :) bezpiecznik to wiem ale który przekaźnik odpowiada za ABS?
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Postprzez palio » 17 mar 2013, o 08:32

79 i 179 - jeden z nich to główny od ABSu , drugi to pomocniczy do załączania pompy.

-> 79-przekaźnik układu przeciwblokującego
-> 179 przekaźnik pompy hydraulicznej
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez gorski_21 » 25 kwi 2013, o 18:06

ta koronke pod czujnik z przodu mozna gdzies dostac?
gorski_21
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 lip 2012, o 15:58
Lokalizacja: Kraków

Postprzez patryk28091991 » 15 maja 2013, o 23:08

na allegro widziałem ;) szukaj pod hasłem koronka ;)

a ja mam pytanie czy da się jakoś sprawdzić czy sterownik jest ok ?


Bo podłączyłem dzisiaj pod kompa samochodzik i jest problem z łącznością z ABS-em niby łączy ale zaraz rozłącza i jakieś śmieszne znaczki pokazują się zamiast symboli sterownika itp.
Avatar użytkownika
patryk28091991
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 1 paź 2009, o 21:23
Lokalizacja: Jastarnia
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Bradley » 17 maja 2013, o 13:47

Czasem producenci nie podlaczaja sterownika ABS pod 7 pin w K-line. Tzn, ze podlaczajac sie kablem bedziesz laczyl sie ze wszystkimi sterownikami, a z ABSem nie. Majac schemat elektryczny sterownika ABS, wystarczy, ze podepniesz do niego zasilanie i mase oraz (najczesniej zielony) kabel z diagnostyki podepniesz do kostki OBD i tak sie tez polaczysz.
Pewnie sterownik u Ciebie jest pod kanapa, bo w TDI jest juz zintegrowany z pompa ABS.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

- - - W opinii niektórych osób, speed test testujnet.pl to nie tylko narzędzie do diagnozowania problemów z prędkością, ale także do składania reklamacji u dostawcy



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości