słaby hebel za pierwszym razem

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

słaby hebel za pierwszym razem

Postprzez dero686 » 21 mar 2013, o 20:00

Mam problem ,

1. abs nie działa , na kompie bład zawór zwrotny czy cos takiego , wystarczy zmienic pompę abs ? koszt niewielki ok 40zł uzywka .

2. płyn ciekł z zacisku z tyłu od ręcznego jest reparaturka i nie cieknie (hamulce odpowietrzane 2 razy , potem sprawdzane i niema powietrza i dzisiaj znowu sprawdzałem i niema powietrza w żadnym z zacisków..) pedął za pierwszym pompnięciem jest głęboki prawie do końca wpada a za drugim razem jest już wysoki i dobrze hamuje , po kilku sekundach znowu pierwszy jest głęboki a drugi raz jak nacisnę jest wysoki i twardy , nie wpada wszystko ok . Co moze być przyczyną ze pierwsze wcisnięcie pedała to on wpada głęboko ? mozę być przyczyną to że zawór zwrotny tylny w pompie abs jest walnięty ? podejrzewam że płyn się cofa za mocno (powietrza napewno już niema bo pedał nie wpada jak trzymam , za drugim razem jest twardy) czy jest jeszcze jakiś zaworek co trzyma żeby płyn sie nie cofał za mocno ? wydaje mi sie że jak naciskam pierwszy raz pedał to z tyłu coś zaszumi za drugim razem cisza
Ostatnio edytowano 21 mar 2013, o 20:04 przez dero686, łącznie edytowano 1 raz
dero686
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 15:48
Lokalizacja: kościerzyna

słaby hebel za pierwszym razem

 

Postprzez paxstor » 21 mar 2013, o 20:28

dero686, z tyłu masz bębny czy tarcze???
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez dero686 » 21 mar 2013, o 21:08

jak 2.0 to chyba wiadomo że tarcze ;-)
dero686
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 15:48
Lokalizacja: kościerzyna


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość