Hamulec opada, czy to pompa hamulcowa?

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hamulec opada, czy to pompa hamulcowa?

Postprzez dofusO2 » 26 sie 2014, o 02:45

Czesc, mam taki problem ze auto lipnie hamuje. Hamulec przy dluzszym hamowaniu powolutku opada ale nie do podlogi, poprostu nie czuc zeby stawial opor w jakims momencie (byl sztywny jak kamien). Na przegladzie gosc kazal mi wcisnac hamulec do oporu, czego nigdy nie robilem bo jezdze spokojnie, i wciskam tak jak zwykle, kola sie nie blokuja, gosc gada mocniej to wcisnalem mocniej i poczulem jak mi pedal ucieka powoli myslalem ze dojdzie do ziemi, ale kola sie zablokowaly. Pora na tylna os, naciskam hamulec ( znowu zaczyna brac od polowy ) patrze na monitor, lipa nie blokuja sie kola to wciskam mocniej i znowu ta sama sytuacja pedal powoli ucieka w podloge, i nagle jeb wszedl calkiem w podloge bo mi strzelil przewod hamulcowy z tylu i caly plyn wyciekl. Zostawilem auto u mechanika, wymienili ten jeden przewod, przeglad przeszedl. Do czego zmierzam, chodzi o to ze jak wsiadlem do auta po naprawie to bylo czuc ze hamulec lepiej bierze jest twardszy i wyzej lapie, jednak niestety wrocilo wszystko co wczesniej nastepnego dnia, czyli nizej lapie i miekszy pedal. Co to moze byc? Czy to pompa hamulcowa czy moze pompa vacum? Chce wymienic wszystkie przewody hamulcowe i zastanawiam sie czy pompy hamulcowej tez nie wymienic. Wymieniac? I jeszcze bym zapomnial na wlaczonym silniku jak podpompuje pedalem to lepiej hamuje :)
dofusO2
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 15:08
Lokalizacja: Rybnik

Hamulec opada, czy to pompa hamulcowa?

 

Postprzez pietrasiak2 » 26 sie 2014, o 09:05

dofusO2 napisał(a): Wymieniac? I jeszcze bym zapomnial na wlaczonym silniku jak podpompuje pedalem to lepiej hamuje

Oczywiście że będzie lepiej bo działa servo. Ale pytanie czy jak wciskasz hamulec to nie falują obroty? Dwa czy masz dobrze naciągniętą linkę hamulca ręcznego? :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez dofusO2 » 26 sie 2014, o 11:45

Nie. Obroty nie faluja. Linka wlasnie kwalifikuje sie do wymiany, mam ja naciagnieta na maxa, a i tak reczny lapie na ostatni zabek. A co ma linka recznego do hamulca roboczego?
dofusO2
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 15:08
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez pablomed » 27 sie 2014, o 15:03

może miec tyle że kiepskie szczęki moga mieć już zużyte regulatory i spoczynkowo robi się duży luz między bębnem a szczęką, dlatego więcej płynu w cylinderek musi z pompy lecieć żeby zahamować. Natomiast co do usterki, ważne czy pedał w końcu się zatrzymuje czy lei aż do samego dołu powolikl w drugim wyopadku nadal wyciek płynu lub przepuszcza pompa
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości