Przeciek...

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Przeciek...

Postprzez NoLimited » 2 maja 2015, o 01:33

Witam.

Szukałem wszędzie odpowiedniego działu żeby to napisać i nie znalazłem....
Otóż mój problem polega na tym że koło nóg pasażera kiedy ostro pada woda zapiernicza mi na podłogę dokładnie w tym miejscu widać jak leci po tapicerce czy obudowie jak to nazwać..:

<
1.jpg


Już normalnie nie mam na to siły po ostrym deszczu w aucie ze strony pasażera robi się kałuża i normalnie można ubrać kalosze i skakać.
Czyściłem odpływ koło filtra kabinowego sprawdzałem koło drzwi tą uszczelkę i nic nadal to samo..
Błagam pomóżcie bo boje się że jak podłoga co chwilę będzie mokra jak gnój to wszystko mi zgnije...
Avatar użytkownika
NoLimited
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 01:26
Lokalizacja: S-ce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 GTI 16v
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Przeciek...

 

Postprzez Opik » 2 maja 2015, o 01:50

odpływ szyberdachu
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez NoLimited » 2 maja 2015, o 02:22

Opik napisał(a):odpływ szyberdachu



Pamiętam jak wymieniałem szyber to wszystkie były drożne, tylko przez jeden było troszkę ciężej powietrze przepchać, początkowo myślałem że taki malutki opór nie będzie sprawiał problemów, ale dziś będę musiał znów zdjąć tapicerkę " :cry: " i ogrom roboty z tym :(
Przy okazji zobaczę te szyny bo szyber po kawałku się chowa tak jak by miał duży opór i jakieś zabezpieczenie wyłączało mi silniczek żeby się nie spalił.
Avatar użytkownika
NoLimited
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 01:26
Lokalizacja: S-ce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 GTI 16v
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 2 maja 2015, o 11:14

szyberdach ma 4 odpływy, tylne idą nad szybami przy samym dachu, później słupkiem C i mają odpływy pod zderzakiem. Przednie idą słupkami A obok szyby, później kawałek pionowo w dół i w pewnym miejscu są wciśnięte w takie gumowe kolanko (jak otworzysz drzwi to zobaczysz taką "gwiazdkę" pod górnym zawiasem - to właśnie to kolanko). Jeżeli jest zapchane, to woda idzie górą i zalewa pokazane na zdjęciu miejsce

W tym momencie czyszczenie nic nie da, bo zapewne wężyk się wypiął. Jak masz nieduże dłonie to sobie poradzisz, jak "męskie", to też sobie poradzisz, z tym że powtórzysz słownik podwórkowej łaciny :D odkręcasz ten plastik który jest w rogu (jedna śruba), wyciągasz go i próbujesz łapą wymacać to kolanko. Wyciągasz je, czyścisz porządnie pod kranem i kombinujesz żeby wcisnąć z powrotem. A, krawędzie możesz posmarować jakimś klejem typu kropelka, woda już ich nie rozłączy :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez NoLimited » 4 maja 2015, o 01:39

Opik napisał(a):szyberdach ma 4 odpływy, tylne idą nad szybami przy samym dachu, później słupkiem C i mają odpływy pod zderzakiem. Przednie idą słupkami A obok szyby, później kawałek pionowo w dół i w pewnym miejscu są wciśnięte w takie gumowe kolanko (jak otworzysz drzwi to zobaczysz taką "gwiazdkę" pod górnym zawiasem - to właśnie to kolanko). Jeżeli jest zapchane, to woda idzie górą i zalewa pokazane na zdjęciu miejsce

W tym momencie czyszczenie nic nie da, bo zapewne wężyk się wypiął. Jak masz nieduże dłonie to sobie poradzisz, jak "męskie", to też sobie poradzisz, z tym że powtórzysz słownik podwórkowej łaciny :D odkręcasz ten plastik który jest w rogu (jedna śruba), wyciągasz go i próbujesz łapą wymacać to kolanko. Wyciągasz je, czyścisz porządnie pod kranem i kombinujesz żeby wcisnąć z powrotem. A, krawędzie możesz posmarować jakimś klejem typu kropelka, woda już ich nie rozłączy :D



Dzięki, jutro mam wolne to spróbuje, najwyżej jak łap tam nie wcisnę to siostrę pomęczę :D
Avatar użytkownika
NoLimited
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 01:26
Lokalizacja: S-ce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 GTI 16v
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Tajg3r » 4 maja 2015, o 18:15

Sprawdź jeszcze tą czy masz dobrze dokręconą przelotkę przy drzwiach (tam gdzie idą przewody do drzwi) mi tamtędy woda się lała. Dla pewności poleciał na to silikon i problem z głowy. ;)
Oficjalny fanpejdż!
Avatar użytkownika
Tajg3r
Gaduła
 
Posty: 450
Dołączył(a): 16 lut 2014, o 18:57
Lokalizacja: Sztum
Rocznik: 93
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slawek5t » 8 maja 2015, o 00:39

Kolego prawdopodobnie musisz uszczelnić podstawę filtra kabinowego.
Gdy jest on nieszczelny to właśnie przy ostrym deszczu woda przecieka i leci po prawym nadkolu.
Odkręcasz podstawę filtra i na około ładujesz grubo silikonu.
Skręcasz i gotowe.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez vojtek50 » 10 maja 2015, o 22:28

Miałem podobnie w corsie. Moje auto zardzewiało i wylądowało na złomie :(
vojtek50
Badacz tematu
 
Posty: 237
Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slawek5t » 11 maja 2015, o 22:06

Dlatego trzeba pilnować czy podłoga jest sucha i w razie gdy jest wilgoć szukać nieszczelności i ją eliminować.

Najbardziej trzeba pilnować w golfie korków podłogowych. Jak podejdzie woda to trzeba szybko reagować bo w przeciwnym razie podłoga moment zgnije na około i zrobi się problem.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przeciek...

Postprzez agaga » 28 maja 2015, o 21:03

NoLimited napisał(a):Witam.

Szukałem wszędzie odpowiedniego działu żeby to napisać i nie znalazłem....
Otóż mój problem polega na tym że koło nóg pasażera kiedy ostro pada woda zapiernicza mi na podłogę dokładnie w tym miejscu widać jak leci po tapicerce czy obudowie jak to nazwać..:

Już normalnie nie mam na to siły po ostrym deszczu w aucie ze strony pasażera robi się kałuża i normalnie można ubrać kalosze i skakać.
Czyściłem odpływ koło filtra kabinowego sprawdzałem koło drzwi tą uszczelkę i nic nadal to samo..
Błagam pomóżcie bo boje się że jak podłoga co chwilę będzie mokra jak gnój to wszystko mi zgnije...


Witam
Podpinam się pod temat, ponieważ problem mam identyczny, dodatkowo woda zbiera się również pod dywanikem z tyłu.
O ile kolega naprawia to sam, to ja się tego nie podejmę (baba jestem). Byłam u swojego mechanika, któremu się nie udało. Pomajstrował coś przy filtrze, ale woda cieknie dalej w tym samym miejscu.
Poczytałam forum i wiem, że może być kilka miejsc, które trzeba sprawdzić/uszczelnić.

Czy możecie polecić kogoś w Krakowie kto mógłby się tym zająć, wdzięczna będę, a golf nie zgnije.
agaga
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przeciek...

Postprzez NoLimited » 8 paź 2015, o 18:06

U mnie okazało się przeczyścić te kolanka przy odpływach, siedziało tam dużo kurzu i piasku.
Bardzo ciężko było to złożyć z racji że mam trochę duże dłonie, i ciężko było mi wyjąć to kolanko i przeczyścić.

Mógł bym ci to wyczyścić, albo sprawdzić gdzie cieknie woda po zdjęciu podsufitki, ale jestem z Pomorza (Gdańsk) więc trochę do Krakowa to jest KM.
Chyba że chciała byś sama przyjechać przy okazji wypić kawę ;-)
Avatar użytkownika
NoLimited
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 01:26
Lokalizacja: S-ce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 GTI 16v
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Przeciek...

Postprzez Paweu » 9 paź 2015, o 15:56

NoLimited napisał(a):
Mógł bym ci to wyczyścić, albo sprawdzić gdzie cieknie woda po zdjęciu podsufitki, ale jestem z Pomorza (Gdańsk) więc trochę do Krakowa to jest KM.
Chyba że chciała byś sama przyjechać przy okazji wypić kawę ;-)



Bajera spoko. Ale z takim poślizgiem że koleżanka już pewnie znalazła kogoś, kto jej wyczyścił odpływy.. w golfie oczywiście.

;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Następna strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron