MK3 schowek pod airbagiem + obudowa pod kierownicę.

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

MK3 schowek pod airbagiem + obudowa pod kierownicę.

Postprzez Chikinki » 16 kwi 2015, o 10:36

Moi mili, szukam troszeczkę przestrzeni w swoim MK3, zależałoby mi na schowku, który wcześniej nie był mi potrzebny i nie martwiłem się jego brakiem. Teraz zaczynam się zastanawiać, czy do takiej dechy rozdzielczej jak na zdjęciu, jest możliwość zamontowania jakiegokolwiek schowka? + zapomniałem dodać, wersja z klimatronikiem, bo to pewnie ma znaczenie przy montażu schowka :>.
Obrazek

Druga sprawa dotyczy obudowy pod kierownicę, w miejscu złączenia elementów z lewej strony popękane są zatrzaski i obudowa nie trzyma się kupy, to samo tyczy się miejsc w których obudowa jest złapana wkrętami - w ogóle nie trzymają przez co w aucie głośno słychać dźwięk stukającego plastiku :(. Wczoraj grzebiąc przy niej dowiedziałem się, że poprzedni właściciel auta postanowił "naprawić ją" za pomocą czarnej taśmy (dobrze, że chociaż od wewnątrz). Teraz sprawa wygląda następująco, starać się to jakoś chałupniczo naprawić? Bo jedyne, które do tej pory znalazłem w rozsądnej cenie to te bez regulacji wysokości kierownicy :<.
Obrazek
Pozdrawiam ;)
Chikinki
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 16:23
Lokalizacja: Kasztan

MK3 schowek pod airbagiem + obudowa pod kierownicę.

 

Postprzez Pro100 » 16 kwi 2015, o 14:51

Siemasz,

Co do schowka pod airbag z wersją z klimatronikiem to owszem były takie wersje trzeba tylko trochę poszukać (były w mniejszym nakładzie niż standardowe). Można się pokusić o przespawanie tylnej ścianki ze standardowego schowka tak aby pasował pod tunel z klimatronikiem ale :mur: wydaje mi się, że lepiej poszukać.

Jeśli chodzi o obudowę, sam mam taki problem że nie trzymają śrubki i myślę nad jakimś patentem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś klej w miejscu gdzie wkręca się śrubkę aby zastąpił te oryginalne miejsce na śrubkę.
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Chikinki » 16 kwi 2015, o 15:10

Co do schowka, poszukam pod klimatronik i airbag, żeby się nie bawić w spawanie, co do obudowy, u mnie jeden z tych słupków w które wchodzi śruba był ułamany i jedna ze śrub nie trzymała a na drugiej dolna część obudowy po prostu wisiała i okropnie hałasowała podczas jazdy. Wkręciłem śruby o +/- tej samej szerokości, żeby nie połamać plastikowych słupków, z tym, że o wiele dłuższe, tak żeby śruba weszła na kilka cm do środka a nie jak w przypadku tych seryjnych, od razu obudowa fajnie się zeszła i nie lata podczas jazdy :).
Chikinki
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 16:23
Lokalizacja: Kasztan

Postprzez BartheZz_3 » 16 kwi 2015, o 15:22

Panowie, ostatnio (w przeciągu maks miesiąca) na OLX było co najmniej kilka osłon z regulacją kierownicy za 40-65PLN, już bym wolał kupić jakąś niż drutować...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Chikinki » 16 kwi 2015, o 16:29

Kupno nowych rzeczy, przed próbą samodzielnej naprawy w przypadku mojej osoby zabiera mi nieco frajdy :), lubię pogrzebać przy aucie, nawet przy pierdołach tego typu. Poświęciłem dzisiaj około godziny czasu na ściągnięcie całej obudowy, oczyszczenie jej z kleju z taśmy naklejonej przez poprzedniego właściciela i złożenie wszystkiego do kupy. Rozwiązaniem okazały się dłuższe śruby niż te, które wsadzili tam seryjnie. Zapewniam, że śrubki kosztowały mnie mniej niż 40-65zł :). A skoro kolega ma podobny problem, czemu tu o tym nie pisać?
Chikinki
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 16:23
Lokalizacja: Kasztan

Postprzez jaroszy » 1 maja 2015, o 12:50

u mnie jak popękały plastyki od obudowy to zapodałem trochę dłuższe wkręty dedykowane do drewna,i teraz jest ok.
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości