sprężarka klimatyzacji

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

sprężarka klimatyzacji

Postprzez martpart » 29 kwi 2009, o 10:46

:-> witam serdecznie. mam malutki problem. po zimie jak to po zimie odpaliłem klimę manualną. właściwie to próbowałem odpalić. światełko działa, przycisk działa, bezpiecznik ok, prąd dochodzi tam gdzie trzeba, płyn jest a pomimo tego wszystkiego sprężarka się nie włącza. może ktoś z was ma jakiś pomysł. z góry dziękuję. :-)
martpart
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 wrz 2008, o 22:10
Lokalizacja: wa-wa

sprężarka klimatyzacji

 

Postprzez marcinkoz2910 » 29 kwi 2009, o 10:56

Tutaj prosiłem o opisy przerobionych już usterek --> http://www.golf3.pl/topics40/klima-manu ... alna+klima

Jeśli sam nic nie zdziałasz to zajedź na serwis klimy tam to zrobią od strzału bo szkoda czasu i ewentualnej kasy wywalonej w błoto

Może to byc jakis przewód uszkodzony też popatrz w okolicach klimy na nie
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez noname_conek » 29 kwi 2009, o 13:05

martpart napisał(a):światełko działa, przycisk działa, bezpiecznik ok, prąd dochodzi tam gdzie trzeba,
czyli gdzie?

po załączeniu klimy obroty podskakuja?

Sprawdź najpierw czy po załączeniu klimy, czy dochodzi napięcie na sprężarkę. jeśli nie dochodzi to sprawdz bezpieczniki które znajdują sie przy zbiorniczku wyrównawczym, potem sprawdź czujnik temperatury który znajduje sie w podszybiu przy komputerze następnie czujnik ciśnienia który znajduje sie przy osuszaczu [musisz zdjąć zderzak, jest to mniej więcej pod filtrem powietrza]
Ale żeby zaoszczędzić sobie czasu to proponuje podjechać do serwisu klimy i i sprawdzić szczelność układu, bo ja rozebrałem wszystko sprawdziłem wszystkie czujniki a co sie okazało pękł przewód w jednym miejscu i wszystko wyleciało nie było ciśnienia czujnik nie podawał napięcia dalej sprężarka nie działała, wymieniłem przewód, zrobiłem próbe ciśnienia i teraz wszystko trybi aż miło

pozdro!
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez martpart » 30 kwi 2009, o 14:05

noname_conek napisał(a):
martpart napisał(a):światełko działa, przycisk działa, bezpiecznik ok, prąd dochodzi tam gdzie trzeba,
czyli gdzie?

po załączeniu klimy obroty podskakuja?

Sprawdź najpierw czy po załączeniu klimy, czy dochodzi napięcie na sprężarkę. jeśli nie dochodzi to sprawdz bezpieczniki które znajdują sie przy zbiorniczku wyrównawczym, potem sprawdź czujnik temperatury który znajduje sie w podszybiu przy komputerze następnie czujnik ciśnienia który znajduje sie przy osuszaczu [musisz zdjąć zderzak, jest to mniej więcej pod filtrem powietrza]
Ale żeby zaoszczędzić sobie czasu to proponuje podjechać do serwisu klimy i i sprawdzić szczelność układu, bo ja rozebrałem wszystko sprawdziłem wszystkie czujniki a co sie okazało pękł przewód w jednym miejscu i wszystko wyleciało nie było ciśnienia czujnik nie podawał napięcia dalej sprężarka nie działała, wymieniłem przewód, zrobiłem próbe ciśnienia i teraz wszystko trybi aż miło

pozdro!












po załączeniu klimy obroty nie podskakują. w serwisie klimy już byłem. powiedzieli że nie wiadomo co jest i żeym pojechał do elektryka. żadnej nieszczelności nie stwierdzili.
martpart
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 wrz 2008, o 22:10
Lokalizacja: wa-wa

Postprzez noname_conek » 30 kwi 2009, o 14:10

martpart napisał(a):w serwisie klimy już byłem.
to jestem ciekawy co to za fachowcy... sprawdzali próbę ciśnienia? w jaki sposób?
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez pablomed » 1 maja 2009, o 18:42

noname_conek, nie dziw się, przeciętny ogólny serwis od klimy potrafi tylko podłączyć klimę do maszyny i zmienić czy uzupełnić chłodziwo i potężnie skasować. Elektryka jest im na ogół zupełnie obca. martpart, przyczyn może być wiele. Są przekaźniki, czujniki ciśnienia chłodziwa i temperatury zewnętrznej, sterownik wentylatorów klimy, bezpieczniki, włączniki. Awaria każdego z tych elementów może dać taki objaw.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez martpart » 7 maja 2009, o 12:48

no to może mi ktoś poleci jakiegoś dobrego elektryka samochodowego w wawie, który mógłby coś poradzić bo ja tych wszystkich czujników nie ogarnę...
martpart
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 wrz 2008, o 22:10
Lokalizacja: wa-wa

Postprzez Igorr » 7 maja 2009, o 15:41

Igorr
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 7 paź 2008, o 17:47
Lokalizacja: 100lica

Postprzez rafal_z_ph » 27 lip 2009, o 17:55

Dołączam sie do tematu...

Mój problem z klimą wygląda tak:
jadąc w korku albo powoli polną drogą 3 trzy razy zdarzyło się że przy włączonej klimie zaczęło cos strasznie buczeć pod maską :shock: (tak jakby wiatrak chłodnicy o coś tarł, ale to nie to) raz wyłączyłem klime, no to przestało po dwóch sekundach, raz zatrzymałem się i zajrzałem pod mache a cały motor telepał sie jak głupi :kwasny: ...
Nie wiem co sie dzieje narazie zdarzyło sie 3 razy w czasie upału i jak stałem w korku albo jak powolutku jechałem...

:-( Coś chyba temat zdechł...

[ Dodano: 2009-08-07, 13:32 ]
Coś chyba temat zdechł...
rafal_z_ph
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 10 gru 2007, o 22:42
Lokalizacja: Pomieczynska Huta/Kaszuby

Postprzez michail55 » 8 maja 2012, o 15:12

gdzie znalezc ta sprezarke klimy mam podobny problem klima dziala jakos takos bo jak nie byl zamkniety obiek to sie nie wlaczala a teraz po zimie juz wogule nie chlodzi prosze o pomoc
michail55
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 4 sie 2011, o 18:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slawek5t » 8 maja 2012, o 19:10

Zobacz czy cienki przewód siedzi w nagrzewnicy. (pod maską) _

idzie on do zaworka który jest za zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodzącego
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron