Montaż klimatyzacji golf 3 1.6

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Montaż klimatyzacji golf 3 1.6

Postprzez wojtek111211 » 27 maja 2010, o 22:23

Witam. To mój pierwszy post. A więc kupiłem klimatyzację manualną do mojego golfa 3 1.6 ABU. Klimatyzacja jest z golfa 3 1.8 Panowie co potrzebuje z instalacji elektrycznej bo dostałem instalacje z tego gola i mam sobie powybierać co potrzebuje i resztę mam oddać. Może ktoś mi napisze co i jak po kolei zakładać? Czy łapa z sprężarki od silnika 1.8 będzie pasować do mojego silnika? Proszę o pomoc.
wojtek111211
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 22:15
Lokalizacja: Kalety

Montaż klimatyzacji golf 3 1.6

 

Postprzez gajdzik » 29 maja 2010, o 09:28

tutaj możesz poczytac jak zabierałs ię do tego kolega Tiiger
i co mu poradzono:
http://www.golf3.pl/topics40/montaz-kli ... imatyzacji

a tu na innym forum podobne pytanie, co prawda inny silnik, ale może coś ci to pomoże....
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=76903
Avatar użytkownika
gajdzik
VIP
 
Posty: 1464
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 12:46
Lokalizacja: Łask

Postprzez k-m-r1 » 29 maja 2010, o 15:10

wez panel nawiewu se sterowaniem jest inny nie na jedbego dzyndzelka przy pierwszym pokretle ale możęsz miec stary tylko go nie podpinasz czujnik temperatury zewnetrzny niewiem gdzie jest chyba koło sterownika w podszybiu
wiązke z wtyczką od palelu AC i obieg wewnetrzny idz za przewodami i wypinaj je i rób foty najlepiej po 3 dla każdego przewodu może i wiele ale potem zobaczysz jakie to przydatne w komorze silnika masz sterownik od klimy

niejestem pewien ale łapa powinna pasowac wez pasek alternatowa jest dłuższy przedni pas najlepiej cały z chłodnicą staraj sie jak najmniej rozkrecac klime proponuje w gdzies koło grodzi rozkrecac a nie jak widziałęm wszystko w kałałkach i potem albo nie trzyma albo gwint pozrywany

i pamietaj o zbiorniczku podcisnienia

[ Dodano: 2010-05-29, 15:10 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez wojtek111211 » 5 cze 2010, o 22:15

Witam panowie. Miałem problemy z dostępem do internetu i dlatego taka przerwa. Założyłem wczoraj nagrzewnicę z obudową, zrobiłem otwory w ściance, panel sterowania, i wiązke przewodów klimatyzacji, wiem już co i gdzie ma być tylko zostały mi dwa kable jeden z wiatraka chłodnicy a drugi z czujnika temp. z chłodnicy i niewiem gdzie to wpiąć. Nie jest to w wtyczce tylko luźne kabelki, takie już to było. Wychodzą obok sterownika wentylatorów. Gdzie to wpiąć?? Zostało mi jeszcze zamontować sprężarkę i chłodnice tylko najpierw muszę wymienić pas przedni bo mam z jednym wentylatorem i małą chłodnicą. Może ktoś ma taki do sprzedania? Proszę o pomoc gdzie wpiąć te kable o których pisałem wcześniej. Dziękuje
wojtek111211
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 22:15
Lokalizacja: Kalety

Postprzez vwIII » 17 cze 2010, o 20:22

Witam
Kolego podaj kolory tych luźnych kabli.
Jestem w trakcie montażu klimy w 1.6 ABU wziętą z 1.8, mam już wszystko wpakowane oprócz sprężarki i pasa przedniego, gdyż czekam na nową chłodnicę wody do wersji z klimą i tu mały zonk chłodnica jest mniejsza i trzeba dorobić do niej mocowanie, bądź można pozostawić chłodnicę z 1.8 i pokombinować z wężami cieczy chłodzącej. Sprężarki nie zamontowałem bo jest ona spięta z chłodniczką klimy ale łapa z 1.8 wg mnie się nie nadaje i wygląda na to że w 1.6 na dole silnika z przodu są już gotowe "uszy" pod sprężarkę, ale nie jestem pewien tego będę wiedział na 100% jak się wezmę z powrotem za robotę.
Mam zrobioną małą dokumentację fotograficzną z demontażu i montażu klimy.
Pozdrawiam i w razie czego służę pomocą
vwIII
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 cze 2010, o 20:11
Lokalizacja: Leszno

Postprzez piczon_2004 » 24 cze 2010, o 18:44

jezeli ktorys z panow zamontuje klimatyzacje w swoim golfie prosze o jakies zdjecia i schemat montazu :-D bylbym dozgonnie wdzieczny! tez mam golfika 1.6 ABU i przymiezam sie do montazu klimy lecz nie wiem od czego zaczac? :-o
piczon_2004
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 10 lip 2008, o 19:33
Lokalizacja: Rzeszow


- - - dobre wina slodkie



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości