Jakie łożysko koła pasowego klimatyzacji?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Jakie łożysko koła pasowego klimatyzacji?

Postprzez macQ » 11 lip 2011, o 22:41

Witam. Wyje mi świszczy i daje odgłosy zacierania się łożysko na kole pasowym od sprężarki klimatyzacji. Orientujecie się jakie łożysko tam siedzi? Może ktoś już to wymieniał. Proszę o porady.

Golf 3, 1.9 TDI (66kW) '96r, silnik AHU.

Szykuje mi się dosyć długa trasa i wole być pewny, że nic mi się nie zatrze po drodze.

Z góry dzięki.
golf jest bogiem,
astra wrogiem. :P

!!~~VW~~!!
macQ
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 14:15
Lokalizacja: Rzepin /Szczecin

Jakie łożysko koła pasowego klimatyzacji?

 

Postprzez marcinkoz2910 » 12 lip 2011, o 09:10

Tu znajdziesz wszystko do klimy --> http://www.climateam.com.pl

ja na ich częściach naprawiłem sobie swoją sprężarkę, polecam
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez macQ » 12 lip 2011, o 13:49

dzięki będe szukał :)

[ Dodano: 2011-07-14, 14:46 ]
Łozysko wymienione (35/55x20) jest to kompresor SANDEN SD7V16. Da się wymienić bez wyciagania i spuszczania gazu. Na co jestem przykładem (wystarczy tylko troche cierpliwości i najlepiej ściagacz) ja poradziłem sobie przy pomocy płaskownika i 4 śrób.

Wymieniałem ponieważ przy właczeniu klimy strasznie piszczało, a nawet zacierało się. Jednak wymiana łożyska tylko trochę pomogła :( a golfik dalej piszczy na wolnych obrotach.
Paski wymieniałem kilka dni temu, rolka napinacza nowa, łożysko w klimie też.

Co to może być? Pompa wody? Wspomaganie nie piszczy po zmianie pasków nawet przy max skrecie kół, a alternator nie wykazuje żadnych oporów przy kręceniu ręką ani nie szumi.

Pomóżcie bo ja juz pierdolca dostaję z tym piszczeniem. Piszczenie występuje na wolnych obrotach, przy ruszaniu i przy właczeniu klimatyzacji.

[ Dodano: 2011-07-15, 12:57 ]
W koncu znalazłem!! Piszczenie było skutkiem wytarcia się gumy na tłumiku drgań w kole pasowym wału korbowego :-o jutro zmieniam 360zł za FEBI :( no ale cóż trzeba to trzeba
golf jest bogiem,
astra wrogiem. :P

!!~~VW~~!!
macQ
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 14:15
Lokalizacja: Rzepin /Szczecin


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron