żarówka oświetlenia popielniczki

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

żarówka oświetlenia popielniczki

Postprzez killah » 3 wrz 2011, o 20:17

elo

jak się nazywa ta żarówka od oświetlenia popielniczki?

czytałem na forum że jest to nierozbieralne i nie wymienia się jej tylko całą kostkę ale ja jestem uparty i wymienię samą żarówkę. To ta po prawo na zdjęciu.

Obrazek

Ta po lewo to taka od zapalniczki i nawiewów. To jest t5 tak? Bo muszę też wymienić podświetlenie tych 2 elementów. I tutaj znowu lutowanie w zapalniczce Oo
killah
 

żarówka oświetlenia popielniczki

 

Postprzez Zico63 » 3 wrz 2011, o 21:19

Nie, nie. To żaróweczka do podświetleń różnego rodzaju, z długimi "wąsami" 12V. 1,2W. Dostępna nie w sklepie motoryzacyjnym a elektronicznym.
T5 jest inna.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez killah » 3 wrz 2011, o 21:26

Zico63 napisał(a):Nie, nie. To żaróweczka do podświetleń różnego rodzaju, z długimi "wąsami" 12V. 1,2W. Dostępna nie w sklepie motoryzacyjnym a elektronicznym.
T5 jest inna.


t5 to ta po lewo przecież?

a co jakbym dał żaróweczkę z chińskich lampek choinkowych (pewnie każdy wie ocb) albo użył takiej jak na allegro:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p5088333

??
killah
 

Postprzez Zico63 » 3 wrz 2011, o 21:32

Może inaczej: Na lewo u Kolegi jest T5 lecz do podświetlenia zapalniczki potrzebna jest ta co pisałem, gdyż wymagane są dłuższe wąsy.
Oryginalnie jest tam pewnie T5 lecz zgrzana do wyprowadzeń oprawki, czego w domu się nie dokona...
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez killah » 3 wrz 2011, o 21:38

Zico63 napisał(a):Może inaczej: Na lewo u Kolegi jest T5 lecz do podświetlenia zapalniczki potrzebna jest ta co pisałem, gdyż wymagane są dłuższe wąsy.
Oryginalnie jest tam pewnie T5 lecz zgrzana do wyprowadzeń oprawki, czego w domu się nie dokona...


sądzę że lutownica załatwi sprawę. Do 1 blaszki spokojnie da się zagiąć drucik i będzie stykać cały czas a 2gą przylutować od zewnątrz.
killah
 

Postprzez DJ_DARCO » 4 wrz 2011, o 14:59

dla chcącego nic trudnego. ja założyłem normalną żaróweczke t5 i troszke polutowałem. świeci i jestem zadowolony :P podświetlenie popielniczki też zrobiłem na t5 tylko trzeba troszke pokombinować :D
Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców moj-golf/mk3-cl-by-dj-darco-t21179.html
Avatar użytkownika
DJ_DARCO
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 18:04
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez michaal » 4 wrz 2011, o 15:36

Co do popielniczki to na allegro można znaleźć płytkę z diodami led do zamontowania np http://allegro.pl/golf-iii-3-vento-popi ... 34032.html
Wydaje mi się że założenie takiego czegoś jest prostsze niż kombinowanie z żarówką.
Co do oświetlenia zapalniczki to 1.2W to trochę mało tam oryginalnie jest żarówka 2W.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez killah » 4 wrz 2011, o 17:21

ta od zapalniczki co wyciągnąłem oryginalną to była 1.2 W.

problem już rozwiązany:

popielniczka: tutaj zastosowałem żarówkę... choinkową... świeci jak zła :D. 1 cm dłuższa ale i tak pasuje
zapalniczka: T5 wlutowana
nawiewy: T5

EDIT:

choinkowe jakieś trefne są. Po podłączeniu świecą mocno - mocniej niż w łancuchu - i się przepalają. Muszę niestety poszukać innej
killah
 

Postprzez Gofer » 6 wrz 2011, o 06:53

killah napisał(a):choinkowe jakieś trefne są.

Poszukaj choinkowej ale na 14 volt powinna być dobra .
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez marko1967 » 6 wrz 2011, o 11:12

Szkoda zabawy z lampkami choinkowymi bo nie wiadomo ile ma wat przecież taka żaróweczka kosztuje 90groszy idziesz do obojetnie jakiego sklepu motoryzacyjnego pokazujesz że chcesz taką i po sprawie
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez killah » 6 wrz 2011, o 11:52

w motoryzacyjnych właśnie znalazłem t5 do zapalniczki i nawiewów i taką specjalną jak do popielniczki (2zł za sztukę Oo ). Zamontowałem tą specjalną do popielniczki po czym stwierdziłem że za słabo świeci i zamontowałem t5. Bez sensu wgl było kupować te z dł pręcikami :D
killah
 

Postprzez Paweu » 5 cze 2013, o 14:00

Kotlet okrutny. Wiem. :ok:

Ale mam uno problemo.

Wymieniając żarówkę podświetlenia panelu nawiewów , wpadł mi pomysł reanimacji podświetlenia zapalniczki i popielniczki. I teraz pytanie:

1. Po włożeniu żarówki 12V 1.2W (czyli takiej jak w nawiewach) nie ma żadnej reakcji ze strony podświetlenia zapalniczki, nie świeci. Ale pewnie winę ponosi za to rzeźba w przewodach przy zapalniczce. Jest jakieś dokładane odcięcie zapłonu, nie wiem ocb. Mniejsza o to.

2. Po włożeniu tej samej żarówki czyli 12V 1.2W w miejsce żarówki podświetlenia popielniczki , świeciła.. Ale tylko chwilę. dosłownie z 10s. Potem się spaliła.

I tu moje pytanie. Jakie jest oznaczenie żarówki montowanej jako podświetlenie popielniczki? T5 niestety nie dało rady. Więc pytam.

Podziękował za odpowiedz.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości