Zamek tylnej klapy "ciekawostka"

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Zamek tylnej klapy "ciekawostka"

Postprzez emace » 28 paź 2013, o 22:11

Witam wszystkich=]
Z góry uprzedzam szukałem po forum poprzez zapytajkę tak wiec nerwy na wodzy.
Pytanie może i było ale nie mogłem znaleźć lub wybierałem złe zapytanie:(
Zakładałem ostatnio oryginalny centralny zamek w moim goferze ('92 1.9 D silnik 1Y 5drz) i moje pytanie brzmi :?
Po zamknięciu (przekręceniu kluczyka w przednich drzwiach obojętnie których) wszystkie drzwi się zamykają łącznie z tylną klapą. Następnie otwieram drzwi (przekręcam kluczyk w przednich drzwiach obojętnie których) tylna klapa się otwiera (wszystko jak do tej pory pasuje) i teraz otwieram tylną klapę (ładuję zakupy i zamykam ją) i przypomina mi się, że jeszcze jedna siatka z zakupami jest do włożenia :( ( i ni jak nie mogę otworzyć tylnej klapy)! Jak przekręcę kluczyk w zamku tylnej klapy to mogę otworzyć ale central już wtedy leży bo czy zamknę centralem to klapa jest otwarta po przekręceniu kluczyka :( czy tak jest u was?
(Ogólnie chodzi mi czy po otworzeniu auta centralnym z kluczyka można wielokrotnie otwierać i zamykać tylną klapę? W moim przypadku tylko jeden raz mogę otworzyć tylną klapę i ją zamknąć, później zostaje otwieranie tylko z klucza??)
emace
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 lip 2013, o 08:38
Lokalizacja: Trójmiasto

Zamek tylnej klapy "ciekawostka"

 

Postprzez adams » 28 paź 2013, o 22:50

Google nie boli :P Źle szukałeś a jeśli nawet dobrze to w myśl regulaminu ustawy z dnia .... :P ŻARTUJE oczywiscie :)
emace napisał(a):Z góry uprzedzam szukałem po forum poprzez zapytajkę tak wiec nerwy na wodzy

Oryginalnie zacząłeś temat :) ale do rzeczy Kolego, wydaje mi się że coś źle złożyłes w zamku klapy bagażnika, w oryginale jest tak, że klapa pozostaje cały czas na OTWARTYM zamku. Czyli wkładka w bagażniku musi byc na leżąco/poziomo lub jak tam zwał. Wtedy oczywiście jak w każdym normalnym samochodzie kiedy masz otwarte auto możesz otwierać i zamykać sobie bagażnik do woli bez użycia kluczyka. Po zamknięciu samochodu centralnym wkładka kluczyka nadal jest na leżąco/poziomo ale bagażnik jest zamknięty. Czemu piszę że źle cos złożyłeś ? A dlatego, że po zamknięciu klapy kluczykiem nie powinieneś jej otworzyc po zadziałaniu centralnego zamka. Ale to tak na 99 % mówie bo ręki sobie chlasnąć nie dam. POZDRO :super:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości