Zacina się elektryczna szyba

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Zacina się elektryczna szyba

Postprzez Damianeros » 18 maja 2013, o 18:05

Witam, od kilku dni nie działa/zacina się prawa szyba (3 drzwiowy). Krótko mówiąc raz działa a raz nie :zdziwko: . Po naciśnięciu przycisku (obojętnie u pasażera czy u kierowcy) słychać jakby pstryknięcie, a szyba nie reaguje :zly:
Nie ma znaczenia czy akurat jadę, stoję, czy jest zapłon włączony czy nie. Kilka razy podczas jazdy zaczęła działać, zwłaszcza po dziurawej nawierzchni. Pomożecie? A szyba od kierowcy i szyber działają bez zarzutu.
Avatar użytkownika
Damianeros
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 20:06
Lokalizacja: Ściborzyce Wielkie

Zacina się elektryczna szyba

 

Postprzez bej21 » 19 maja 2013, o 11:41

Mam ten sam problem i nie mam pojęcia co jest grane kable sprawdziłem jak by Ci się udało to napisz co było przyczyną
bej21
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 20:52
Lokalizacja: Rogożnik

Postprzez Damianeros » 20 maja 2013, o 11:09

Rozebrałem cały mechanizm i z tego co widzę w ogóle nie dochodzi prąd do silniczka :zdegustowany: Mam TAKI (yyy) sterownik i nie wiem jak go dalej rozebrać. Miejsca wskazane strzałkami delikatnie rozlutowałem i wyszły ale jak go dalej rozebrać? Od strony wtyczki jest jakaś żywica czy to ona trzyma resztę? Wyczytałem na innym forum, że mógł paść przekaźnik, nawet nie mam się jak do niego dobrać, może są tylko zimne luty, bo wcześniej przestawał/zaczynał działać jakby pod wpływem wstrząsów :zalamany:
Avatar użytkownika
Damianeros
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 20:06
Lokalizacja: Ściborzyce Wielkie

Postprzez pablomed » 21 maja 2013, o 21:36

nie rozbieraj sprawdź czy dochodzi plus stały do modułu, często kabel pęka w prtzelotce do drzwi, nie pamiętam koloru, najgrubszy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez LesiuSpawacz » 18 cze 2013, o 14:05

mam taki sam problem... Wcześniej się zacinała a teraz nie chodzi już w ogóle. Dajcie znać jaka była tego przyczyna :)
LesiuSpawacz
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 13:00
Lokalizacja: Wolbrom

Postprzez Damianeros » 18 cze 2013, o 23:17

LesiuSpawacz, już pisałem wyżej najprawdopodobniej to ten cały sterownik (płytka) a w nim przekaźnik. Byłem na szrocie i wymontowałem sobie "korbotronic" :hyhy: zapłaciłem 20 zł.
W zepsutym mechanizmie okazało się, że jest linka poszarpana i już się nie nadaje do użytku. Na "Matki Boskiej Pieniężnej" kupie jakiś (może) z alledrogo i tyle, ja nie mam innego wyjścia, ale Ty próbuj znaleźć taki sterownik u mnie prąd do silniczka nie dochodził a sam silnik działał sprawdzałem pod aku.
Avatar użytkownika
Damianeros
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 20:06
Lokalizacja: Ściborzyce Wielkie

Postprzez Balcer » 19 cze 2013, o 20:18

W tym typie co kolega wyzej dal fotke tego SIMENSA nie da rady naprawic.

W innym typie (fotka gdzies na forum jest) mozna rozebrac i lekka nagiac czujnik hallotronowy w strone silniczka i problem z zacinaniem sie szyby rozwiazany przerabialem to u siebie wiec potwierdzone info :)
[img width=406 height=90]http://polatanysklad.pl/logo/2.png[/img]
Balcer
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 14:37
Lokalizacja: włoclawek


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron