wysokie obroty dziwny pedał gazu

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

wysokie obroty dziwny pedał gazu

Postprzez bujs » 8 lip 2011, o 15:58

Dzisiaj jechałem moim golfem 1.4 93r. wymijałem auto dałem dużo gazu i po wyminięciu pedał gazu stał się jakby bardzo miękki i luźny a obroty mam zbyt wysokie i przy hamowaniu leciutko spadają ale minimalnie obroty mam około 1250 (te aktualne od dzisiaj).Po wyłączeniu silnika (odpala normalnie) dalej to samo z początku jakies pare sekund niby normalnie i po chwili znowu na około 1250 ( na luźnym biegu też)co może być przyczyną?
bujs
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 lip 2011, o 17:59
Lokalizacja: Opole

wysokie obroty dziwny pedał gazu

 

Postprzez prezesik » 8 lip 2011, o 18:13

za wolne obroty odpowiada silniczek krokowy. Prawdopodobnie on zbyt mocno wysuwa ramię przepustnicy i obroty są wysokie.
Sprawdź jak się auto zachowuje po odpięciu czujnika temp. (4-pinowy w króćcu skąd wychodzą węże na chłodnicę)
Napisz jaki efekt tego zabiegu.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez bujs » 9 lip 2011, o 11:41

prezesik25 napisał(a):za wolne obroty odpowiada silniczek krokowy. Prawdopodobnie on zbyt mocno wysuwa ramię przepustnicy i obroty są wysokie.
Sprawdź jak się auto zachowuje po odpięciu czujnika temp. (4-pinowy w króćcu skąd wychodzą węże na chłodnicę)
Napisz jaki efekt tego zabiegu.


zaraz to sprawdzę . Dzisiaj rano odpaliłem auto i miał bardzo niskie obroty przy hamowaniu zgasł 3 razy potem jak silnik się nieco nagrzał` miał już wyższe

[ Dodano: 2011-07-09, 12:09 ]
A więc odpiąłem czujnik temp. i auto jakby normalniejsze miało obroty na początek 950 potem zaczęły rosnąc do 1000 i tak zostały tylko minimalnie falowały.już się ekscytowałem, że może problem rozwiązany i wiem co jest ale gdy wróciłem po przejechaniu 1,5 km wpiąłem czujnik i sytuacja była taka sama jak bez niego czyli od 950 do 1000 i stoi i obroty minimalnie falują (tylko, że silnik był już lekko nagrzany bo 30 min nim jeździłem). Dodam , że odkąd kupiłem golfa 8 mies temu to czujnik temperatury pokazywał od 70C do max 75 C tylko mi to nie przeszkadzało bo wiedziałem,` że w tych granicach jest ok auto normalnie chodziło i grzało fajnie.Kurde nie wiem co może być......:(

[ Dodano: 2011-07-10, 11:43 ]
wczoraj odłączyłem akumulator na 10min rano jak odpaliłem było ok miałem 1000 obr.Przedtem miałem ok 950. nieznacznie falują ale pojawił się inny problem przy skręcaniu spadają obroty im więcej się skręci tym więcej spadają tak jakby pompa wspomagania za dużo brała prądu`.
bujs
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 lip 2011, o 17:59
Lokalizacja: Opole

Postprzez prezesik » 11 lip 2011, o 17:42

Wymień czujnik temp i będzie po problemie. To on ci takie figle płata.
Piszesz, ze jak go odłączyłeś to obroty się ustabilizowały, a więc to on jest przyczyną tego stanu rzeczy w twoim aucie.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 18 gości