Wymiana centralnego zamka na elektryczny

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Wymiana centralnego zamka na elektryczny

Postprzez Damianeros » 24 wrz 2013, o 23:10

Witam, od pewnego czasu mam problem z centralnym zamkiem. Otóż zamyka się ok ale już ma problem z otwarciem.
Chciałbym wymienić pneumatyczne siłowniczki na elektryczne ale nie wiem jakie będą pasować, jak tak to z jakiego auta. Wersja 3 drzwiowa hatchback rok 95.
Doradzicie cosik? :]
Avatar użytkownika
Damianeros
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 20:06
Lokalizacja: Ściborzyce Wielkie

Wymiana centralnego zamka na elektryczny

 

Postprzez pablomed » 25 wrz 2013, o 08:52

Damianeros, co do montażu elektryki porada jest z fotkami na http://forum.vwgolf.pl/

Co do sensu takiej przeróbki - to go brak. Z tego powodu że naprawa usterki jak masz jest bardzo prosta i łatwa, najczesciej polega na naprawieniu kabla przełamanego w wiązce do dzrwi, uszczelnienieniu pneumatyki , albo naprawie czy wymianie stycznika w zamku. A założenie siłowników elektrycznych dublujących fabryczne siłowniki pneumatyczne jest co prawda łatwe ale bardzo pracochłonne.
Wszystko o tym w szczegółach znajdziesz na forum, ale zanim zaczniesz szukac sprawdź zachowanie zamka z drzwi pasażera oraz z przycisku w drzwiach.
Naprowadze cię tylko piszac że za otwieranie odpowiadają kable zielone i zielonoczerwone które widać w przelotce do dzrwi i we wtyczce pompki centrala .
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez jumper777 » 25 wrz 2013, o 14:14

pablomed dobrze Ci radzi, jak masz oryginał i z małym nakładem możesz to naprawić to nie ma sensu przerabiać Ci całej instalacji, tyb bardziej oryginalna to oryginalna ma swoją kulturę pracy, ja mam w swoim dokładany, no nie powiem działa, ale tylko tyle, jeżeli pokusisz się już na wymianę na elektryczne to na pewnym portalu aukcyjnym :P są zestawy za około 100 zł, na 4 drzwi, z tym że wtedy jeden siłownik możesz podłączyć pod klapę i oddzielnym guzikiem będziesz ją z pilota otwierał, no a 4 siłownik pasowało by dać do wlewu paliwa żeby się zamykał tak jak jest to u Ciebie obecnie w pneumacie. Ja bym wiele dał za pneumat fabryczny :P Decyzja należy do Ciebie :)
jumper777
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 22:47
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Damianeros » 27 wrz 2013, o 15:17

Dzięki za opinie :zdrowko: Na jałmużnę (wypłatę jak kto woli) zacznę od kupna całego mechanizmu zamka od kierowcy, wiem że jest walnięty (jeśli to tylko przez niego choć wątpię, to się chyba sam w D. kopnę :hyhy:

P.S. w przelotkach nic nie słychać aby syczało... będzie możliwość że to już pompka siada? Gdy odpalę auto to jakoś lepiej to idzie.
Avatar użytkownika
Damianeros
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 20:06
Lokalizacja: Ściborzyce Wielkie

Postprzez pablomed » 29 wrz 2013, o 22:53

Na ogół jeśli pompka działa to jest sprawna i daje odpowiednie ciśnienie, czyli złe działanie przemawia za nieszczelnością wężyków. Z tym że nie piszesz na czym złe działanie polega więc jeśli chcesz dalszych porad to opisz.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości