wyciek jakiegos plynu

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

wyciek jakiegos plynu

Postprzez pziombro » 3 wrz 2008, o 07:48

Witam! Mam maly problem. Mianowicie, z rurek ( otworow ) wpuszczajacych powietrze " na nogi "(nawiew ) cieknie jakas oleista, brazowa maź. W aucie jest dziwny zapach. Nie wiem czy to ma zwiazek z wyciekiem, ale ubywa mi tez plynu w chlodnicy, i szyby jak pada deszcz sa tluste.

Prosze o pomoc! Dziekuje!
pziombro
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 19:34
Lokalizacja: Olesnica

wyciek jakiegos plynu

 

Postprzez arek ryba » 3 wrz 2008, o 12:15

prawdopodobnie masz wyciek z nagrzewnicy skoro wycieka ci do środka samochodu :-|
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez marko1967 » 3 wrz 2008, o 13:15

pziombro,
arek rybczyński napisał(a):prawdopodobnie masz wyciek z nagrzewnicy skoro wycieka ci do środka samochodu
i tu sie zgadzam z kolegą już to przerabiałem powiem tak roboty jest od cholery zgroza :cry: robiłem to sam i zajeło mi to coś koło 10 godzin bo jak pytałem po warsztatach ile wezmą to chcieli od 300 do 400zł robota z nagrzewnicą tu masz kilka fotek abyś wiedział jaką trzeba zrobic "demolkie" Obrazek Obrazek Obrazek trzeba wywalić cały kokpit razem z kierownicą a w komorze silnika jest ukrytych kilka śrub aby odkręcic kokpit powodzenia
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez adams » 4 wrz 2008, o 20:14

pziombro nie pociesze Cie ale tak jak koledzy mowia, nagrzewnica, 10 godzin to gratuluje mi to zajelo duzo dluzej tylko ze ja wyciagalem caly ten uklad nawiewowy poniewaz gąbka od przegrodki cieplo/zimno byla juz skruszala, i Tobie tez polecam sie zaopatrzec w taka cienką gombke i sobie wykleic na nowo bo skoro juz Ci cieknie ciurkiem to znaczy ze te gabki beda w jeszcze goreszym stanie prawdopodobnie niz u mnie, Daj mi meila na PW to Ci podam instrukcje do rozebrania kokpitu bo są w pdfie a tego formatu forum nie przyjmuje. w instrukcji jest ze jak masz oryginalna kierownice to moze sie nei obejsc bez zdemontowania, ale ja mam wersje z poduszkami i powiem Ci ze kierownica na maksa na regulacji na dół i deska schodzi. Wspolczuje roboty ale po wymianie bedziesz mial swiety spokoj, i ja bym nie oddal tego w obce łapy poniewaz sam sobie to zrobisz delikatnie i nic nie polamiesz , a wiem jak mechanicy podchodza do sprawy, a to ze potem stuka puka i kable leza nie tam gdzie byly to juz ich nie interesuje bo i tak sie nie skapniesz.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez marko1967 » 4 wrz 2008, o 20:21

adams napisał(a):ja bym nie oddal tego w obce łapy poniewaz sam sobie to zrobisz delikatnie i nic nie polamiesz , a wiem jak mechanicy podchodza do sprawy, a to ze potem stuka puka i kable leza nie tam gdzie byly to juz ich nie interesuje bo i tak sie nie skapniesz.
świeta prawda bo samemu popieścisz a mechanior na hura bo następny klient czeka i potem się okazuje że coś połamał a Ciebie będzie szlak trafiał że trzeszczy tu i tam pozdrawiam
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez pziombro » 5 wrz 2008, o 07:36

adams, Witam moj mail ziombro@interia.pl
Dzieki za pomoc
pziombro
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 19:34
Lokalizacja: Olesnica

Postprzez Maciey » 9 wrz 2008, o 22:06

Nie dobrze.... Mnie tez czeka wymiana nagrzewnicy... :-/ Ale ja to dam do serwisu bo na mechanice niestety wogole sie nie znam :-(
Avatar użytkownika
Maciey
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 13:05
Lokalizacja: BB

Postprzez adams » 10 wrz 2008, o 01:35

Maciey tu nie trzeba sie znac na mechanice za bardzo, tylko trzeba troche pomyslunku i duuuzo cierpliwosci... ale jesli nei czujesz sie na silach to nei namawiam, bo jak ja zobaczylem swojego golfa w tym stanie do ktorego go doprowadzilem to mialem chwile zwatpienia,, jednak nie zaluje ze sam to wymienilem, przynajmniej wiem ze nic sie po drodze nie polamalo. POWODZENIA w takim razie i oby z Ciebie nie zdarli zbyt drogo.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Reiven » 29 wrz 2008, o 10:15

Kolega który dał foty miał fart bo były wersje w których wzmocnienie było skręcone na śruby zrywalne do kolumny trafiła mi się taka do wymiany więc jeszcze kontówka idzie w ruch a jak ktoś nie wie jak to lepiej żeby się nie brał bo na dzień dobry połamie sobie zapinki przy panelu sterowania nawiewami poza tym kolega nie napisał że trzeba zdemontować wycieraczki i podszybie bo tam są śruby trzymające deskę a mogli zrobić tak jak w passacie przy słupkach.
Jak ktoś to robił i wie jak to jest kwestia 4h a jak nie to się skończy w warsztacie. :)
VW Power
Avatar użytkownika
Reiven
Gaduła
 
Posty: 462
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marko1967 » 29 wrz 2008, o 15:39

Reiven, tak ale kolega nie pytyał na forum o szczguły lub na priv a przecież pisałem że jest kilka ukrytych śrub trzeba było zapytać to podesłał bym cały opis co i jak ? prosze bardzo http://mk2.vwgolf.pl/porady/nagrzewnica.pdf jak to mówią polak mondry po szkodzie oczywiście nikomu nie ujmując tylko szkoda tych połamanych zapinek od panela pozdrawiam
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości