Szaleje prąd

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Szaleje prąd

Postprzez sebsik13 » 14 lut 2014, o 21:14

Witam.
Pojawił mi sie taki problem z prądem że bez kluczyka w stacyjce nie ma w samochodzie pradu ( nie dzialaja zegary, światła, swiatełko na suficie itp) ale kiedy przekręce stacyjke prad sie częściowo pojawia a mianowicie zegary sie zapalaja rozrusznik kreci ( ale auto nie otpala) zaś swiatła ani światełko na suficie nie dziala pompke paliwa słychac, ale kiedy wyciagne kluczyk ze stacyjki znowu znika prąd. Co to może byc za dzika awaria?
sebsik13
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 21:06
Lokalizacja: Czyczkowy

Szaleje prąd

 

Postprzez Radi » 14 lut 2014, o 21:32

Być może gdzieś zaginął jeden ze stałych plusów moja rada wyczep skrzynkę z bezpiecznikami i posprawdzaj połączenia, grube czerwone kable po prawej stronie skrzynki
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez adams » 17 lut 2014, o 20:40

sebsik13 napisał(a):Co to może byc za dzika awaria?

nooo to sie narobiło .... szkoda gadać .... a tak serio to wymień sobie bezpiecznik nr 21 :mrgreen: Powróci prąd, ale czemu Ci
sebsik13 napisał(a): auto nie otpala
mimo, że kręci rozrusznik tego Ci nie powiem zbyt mało danych. Może to być pierdoła typu kostka stacyjki się wyrobiła i brakuje zapłonu gdy przekręcasz na rozruch , a może być coś w silniku typu czujnik halla, kopułka aparatu, cewka przewody, świece itd itd itd. A może paliwa brak. Co do wariujących zegarków to tylko bezpiecznik (swoją drogą zastanawia mnie czemu ludzie nie sprawdzają najpierw bezpieczników jak jest objaw typu niedziałające światełko na suficie itp, bo nie jesteś pierwszy na forum, który się dziwi że coś jest nie halo). Ale od tego jest forum żeby pomagać. Co do odpalania auta sprawdź czy dochodzi Ci prąd do świecy. Jeżeli nie to poczytaj sobie jak sprawdzić czujnik halla, na których przewodach i kiedy powinno być napięcie na cewce, sprawdź też czy pozostaje zapłon na kostce od stacyjki (czy np nie gasną zupełnie kontrolki gdy przekręcasz kluczyk na start). Na razie tyle co mi do głowy przychodzi. POWODZENIA :super:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Romek » 26 lis 2014, o 20:49

cześć ja mam czasami taki problem że po przekręceniu kluczyka nie zapalają sie zadne kontrolki i auto kręci i kręci ale nie odpala .. tak jest też podczas jazdy zgaśnie mi nagle i znowu nie ma kontrolek jak przekręcam stacyjke ... pomoże ktoś?
Romek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 lis 2014, o 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Golf Maniak » 26 lis 2014, o 21:18

Romek napisał(a):cześć ja mam czasami taki problem że po przekręceniu kluczyka nie zapalają sie zadne kontrolki i auto kręci i kręci ale nie odpala .. tak jest też podczas jazdy zgaśnie mi nagle i znowu nie ma kontrolek jak przekręcam stacyjke ... pomoże ktoś?


Kostka stacyjki do wymiany.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Romek » 27 lis 2014, o 21:52

kupiłem dzisiaj tą kostke stacyjki i żeby wymienić ją musze kierownice sciągać nie ?? :(
Romek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 lis 2014, o 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez mkkay » 27 lis 2014, o 22:44

musisz zdjąć kierownicę, pająka (te wajchy od kierunków i wycieraczek)
potem zdjąć stacyjkę razem z obudowa i wtedy wymienisz kostkę stacyjki
jak masz pojęcie to zrobisz sam ale jak nie to lepiej się za to nie bierz
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała


parking pyrzowice - - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 35 gości

cron