Skruszały przewód zaworu EGR

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Skruszały przewód zaworu EGR

Postprzez morsdicti » 9 lip 2013, o 09:14

Cześć,

Panowie po długiej przerwie chciałbym zadać pytanie do ludzi znających się na elektronice. Auto to co prawda nie Golf ale porada jest z elektryki więc raczej uniwersalna.

Chodzi o to, że w 1.9 DCI leciał olej na łączeniu klapy gaszącej i kolektora - uszczelniłem ładnie itd ... aby żona mogła jeździć bez zostawiania plam na ulicy ... jednak cieknący olej naleciał na kable prądowe idące od:

1. Wtyczki EGR do źródła zasilania
2. Wtyczki od czujnika sterującego klapą gaszącą

Kable skruszały i zeszły z nich osłony - zwierają ze sobą.

Zaizolowałem to prowizorycznie na taśmę i tak samochód jeździ już 2 dni - żona po prostu zwraca uwagę na to czy nic się spod maski nie dymi.

Wszyscy elektrycy straszą mnie, że samochód zaraz się spali itd ... ale to pewnie tylko dlatego, że chcą po prostu mieć klienta na wymianę tego kabla. Cena za usługę od 200 do 250 zł ... za odbudowę jednego kabla który idzie w oddzielnej 4 pinowej wiązce do zasilania (dostęp jest z góry nic nie trzeba nawet odkręcać)

Mam kilka pytań:

1. Czy w tym kablu jest aż tak duże napięcie, że może spalić samochód jak zaiskrzy ?
2. Czy jak auto nie ma uruchomionego silnika to w kabllu jest napięcie ?
3. Jakie kable kupić abym mógł to sam wymienić?
4. Czy jest bezpiecznik ? jest szansa, że jak coś zacznie się dziać to zadziała bezpiecznik i odetnie zasilanie na kablu ?
5. Czy jak odetnę sobie kabel gdzieś przy skrzynce rozdzielającej i podłącze na szybkozłączki nowe kable i z drugiej strony do wtyczki również i puszczę bokiem (nie w oryginalnych kanałach) to będzie ok ?

Dzięki
Dawid

Obrazek

Obrazek
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Skruszały przewód zaworu EGR

 

Postprzez k-m-r1 » 9 lip 2013, o 15:07

A nie lepiej poszukac czegoś powypadkowego?
to chyba focus lub meganka?

kable można bokiem puscic ze skrzynki tylko nie pomyl nic

ja bym rocsioł osłone przewodów jakies 15 cm dalej za uszkodzeniem
wypioł wtyczki i aku
i polutował nową wtyczke z przewodami najmniej roboty i najbezpieczniej

na lutowanie nasun osłonki termokurczkiwe

przewody to jakies 0.5 lub mniej to sątylko sygnały i wiecej nie trzeba


samuchud może zapalic sie jest tam rozlany poprzedniio olej i pewnie wiecej plastikoweogo syfu
ja bym nie ryzykował
ale to ja bo u mnie w pracy zapaliła sie maszyna od przewodów sygnałowych tam było 24V i cesc elektryki poszło sie .... w pore wyłaczyli zasilanie i zgasili dymu co nie miara było z osłonek a te rozgrzane i potopione ...
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości