siłownik otwierania klapy US

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

siłownik otwierania klapy US

Postprzez pawel66600 » 28 lip 2013, o 23:08

Siema, potrzebuje opinii fachowca,
Kupiłem sobie oryginalny elektryczny siłownik klapy do Vento z Jetty III USA, oraz przycisk do tego oryginalny US. Chce to podłączyć, pod dwa przyciski jeden oryginalny US a drugi od dachu od Golfa III cabrio, oba przełączniki są chwilowe, czyli działają tylko jak je naciskam, narysowałem krótki schemat oparty na dwóch przekaźnikach. Czy jest to prawidłowe podłączenie?

Schemat http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/330 ... f3dda.html

Pozdro
Szaleństwo czy głupota? Po prostu PASJA na zawsze. . .
Avatar użytkownika
pawel66600
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 29 kwi 2010, o 10:08
Lokalizacja: GK

siłownik otwierania klapy US

 

Re: siłownik otwierania klapy US

Postprzez killah » 31 lip 2013, o 15:01

pawel66600 napisał(a):Siema, potrzebuje opinii fachowca,
Kupiłem sobie oryginalny elektryczny siłownik klapy do Vento z Jetty III USA, oraz przycisk do tego oryginalny US. Chce to podłączyć, pod dwa przyciski jeden oryginalny US a drugi od dachu od Golfa III cabrio, oba przełączniki są chwilowe, czyli działają tylko jak je naciskam, narysowałem krótki schemat oparty na dwóch przekaźnikach. Czy jest to prawidłowe podłączenie?

Schemat http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/330 ... f3dda.html

Pozdro


Masy pod przycisk otwierania klapy jak nie masz podświetlanego w podłokietniku nie podłączaj. U mnie jakoś dziwnie się zachowywał silnik klapy przez to. Podłączyłem tylko Stałe +12 i wyjście na klapę do niego.

Tylko tyle mogę podpowiedzieć. Nie rozumiem idei robienia tego na przekaźnikach także nie wypowiadam się co do schematu. Ja bym po prostu zapodał plusy do włączników i wyjścia na klapy połączył i 1 kabelkiem do silniczka puścił.
killah
 

Postprzez Zico63 » 31 lip 2013, o 18:28

killah napisał(a):Masy pod przycisk otwierania klapy jak nie masz podświetlanego w podłokietniku nie podłączaj. U mnie jakoś dziwnie się zachowywał silnik klapy przez to.

Zapewne, m. in. to jest przyczyną zamiaru zastosowania przekaźników: wyeliminowanie możliwych wpływów włączników czy przełączników na pracę układu.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez killah » 31 lip 2013, o 19:46

Zico63 napisał(a):
killah napisał(a):Masy pod przycisk otwierania klapy jak nie masz podświetlanego w podłokietniku nie podłączaj. U mnie jakoś dziwnie się zachowywał silnik klapy przez to.

Zapewne, m. in. to jest przyczyną zamiaru zastosowania przekaźników: wyeliminowanie możliwych wpływów włączników czy przełączników na pracę układu.


Dlatego wystarczy tylko + 12 podłączyć do 1 pinu i z drugiego wyjście na silniczek. Tyle.
killah
 

Postprzez pawel66600 » 10 sie 2013, o 12:39

Mam podświetlany przycisk, dioda jest w środku i świeci ale piktogram nie puszcza światła :-o więc nie będzie podświetlany, dzięki pany za odpowiedzi :-) pomyślałem trochę i wymyśliłem inny schemat podłączenia oparty na jednym przekaźniku i dwóch diodach.W golfach jest bajka przepuścić kable od klapy do budy a w vento ciężko wszystko ciasno jest, w najbliższym czasie będę to podłączał więc podzielę się też moimi spostrzeżeniami.

Obrazek
Szaleństwo czy głupota? Po prostu PASJA na zawsze. . .
Avatar użytkownika
pawel66600
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 29 kwi 2010, o 10:08
Lokalizacja: GK


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości