Samoczynne włączanie awaryjnych

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Samoczynne włączanie awaryjnych

Postprzez peter301 » 8 sie 2013, o 13:45

witam, mam takie pytanie o co moze w tym chodzic ze jak zamknę swojego golfa z kluczyka to po chwili wlączają sie awaryjne światla

pomożecie ?
peter301
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 15:47
Lokalizacja: Płock

Samoczynne włączanie awaryjnych

 

Postprzez adams » 8 sie 2013, o 15:15

Witam, może Twój alarm (bo strzelam w ciemno że takowy posiadasz) próbuje Ci coś powiedzieć ? :) Na przykład że jest uszkodzony lub któreś drzwi nie zamknięte (krańcówka walnięta? przy drzwiach?, masce? bagażniku?) Napisz coś więcej o autku co tam w nim masz zamontowane będzie prościej :) :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez peter301 » 23 sie 2013, o 15:00

Byłem z tym problemem u elektromechanika i mi to poprawił, rzecz w tym ze po miesiącu znów się zaczęły palić awaryjne jak był zamknięty samochód z kluczyka, możliwe że też zwarcie robi ta pompka bo mi nowy (kupiony z 5 tygodni temu) akumulator rozładowało.
Numer pompki 1HO 962263 i drugi >PP-GF30<
Koledzy, pomocy :)
peter301
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 15:47
Lokalizacja: Płock

Postprzez Zico63 » 23 sie 2013, o 17:32

peter301 napisał(a):>PP-GF30<

To jest oznakowanie materiału, do recyklingu (polipropylen/włókno szklane) - NIE jest to numer.
peter301 napisał(a):możliwe że też zwarcie robi ta pompka bo mi nowy (kupiony z 5 tygodni temu) akumulator rozładowało.

Możliwe, ale żadna pompka nie włączy kierunkowskazów.
To raczej dokładany sterownik zdalnej obsługi centralnego "szaleje" i to jego trzeba wywalić (najpierw na próbę odpiąć od samochodu i pojeździć). Naprawa bowiem na pewno wyniesie więcej jak 60 złotych plus przesyłka - to koszt typowej centralki zdanego sterowania; nowej i z gwarancją.
Możliwe też jest uszkodzenie któregoś mikrostyku zamka i pompka oraz alarm nie są prawidłowo
informowane o położeniu rygli blokujących.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez peter301 » 23 sie 2013, o 19:00

Zico63 napisał(a):To raczej dokładany sterownik zdalnej obsługi centralnego "szaleje" i to jego trzeba wywalić

Kolego, może się nie znam, ale w internecie wyczytałem, że to chodzi o zamykanie samochodu z pilota, ja u siebie w Golfie nie mam pilota i zamykam auto z klucza wkładając go do drzwi ;)
Szukałem też na Allegro pompki centralnego zamka, która znajduje się w bagażniku i takowej z takim numerem nie ma, ale jak patrzyłem na ceny to rzeczywiście 60 - 80 zł i nawet do stówki.
Tak dla jasności to coś takiego jak w linku niżej :

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_pomp ... 743842.jpg

Może coś w środku tej pompki się popierniczyło ;> nie wiem sam.
peter301
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 15:47
Lokalizacja: Płock

Postprzez pablomed » 23 sie 2013, o 19:35

Nie kolego ponieważ w wiązce pomki niema okablowania do kierunków, Musisz być jednak pewien że nie masz zostawionego w aucie dokładanego sterownika na pilot, brak pilota to nie dowód bo mógł się ten sterownik zepsuć i poprzedni właściciel piloty wywalił. Taka przyczyna jest najbardziej prawdopodobna. Przyczyna w zwarciu kabli pompki do kabli kierunków jest tez nieprawdopodobna ponieważ kabel zasilający kierunki obu stron jest tylko w kokpicie, idzie od skrzynki bezpieczników do przełącznika w manetce. Propnuję zacznij od szukania tego dokładanego sterownika, wsadzają go zwykle nad skrzynkę bezpieczników albo w okolicę pompki, jeśli znajdziesz trzeba go wywalić ale może nie wystarczyć proste jego odłączenie - może mieć w sobie immo i auto wówczas nie odpali
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez peter301 » 23 sie 2013, o 20:49

Dzięki za informacje, jutro sprawdzę wszystko to co napisałeś, poszukam tego sterownika i dam znać. :ok: :-D
peter301
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 15:47
Lokalizacja: Płock


- - - saldeosmart



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości