Rozrusznik nie wysuwa

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Rozrusznik nie wysuwa

Postprzez Radioaktywny » 18 lis 2013, o 13:18

Tak jak wyżej, rozrusznik kręci ale nie nie wysuwa lub wysunie, da ze 2 obroty i cofa i kręci schowany, z tego co wiem problemem jest sprzęgiełko elektromagnetyczne, da radę coś z tym zrobić bez demontażu rozrusznika? Jeśli nie to co poradzicie z tą łapą z przodu, podstawić coś pod silnik czy jak? Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 19 lis 2013, o 17:53 przez Radioaktywny, łącznie edytowano 1 raz
Radioaktywny
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Rozrusznik nie wysuwa

 

Postprzez trollu » 18 lis 2013, o 16:14

raczej bez ściągania się nie obędzie. ja u siebie podnośnik pod silnik podkładałem i po problemie
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Radioaktywny » 18 lis 2013, o 19:47

Gorzej że kobyłki mam takie że nie za bardzo podpasują do podstawienia.... Ehh, wezmę diaksa i potnę samochód na kawałki, dzięki i do zamknięcia
Radioaktywny
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pablomed » 19 lis 2013, o 10:09

Radioaktywny, a dajze spokój, lewarek z fabrycznego wyposażenia podłóż i też dasz rady, błachostka nie awaria a ty chcesz auto ciąć.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Radioaktywny » 19 lis 2013, o 17:49

pablomed, akurat lewarkiem ori golfa beznadziejnie się podnosiło ale w końcu udało się hydraulicznym z forda explorera, polecam. Rozrusznik wymieniony na regenerowany, specjalnie mi starter dobrali inny żebym się z kablami nie bawił itp.

Pokręciłem z 5-6 razy żeby zagadał (miałem z tym duże problemy, teraz nowy dolot itp), kręcił bardzo fajnie aż w końcu coś zaczęło buczeć, co się okazało, automat się zaciął... Szybkie zdjęcie klem i kombinacje, wystarczy żę podłączę plus i minus = zaczyna kręcić ale się nie wysuwa. Czyżby rozrusznik był walnięty?

Dorzucam parę zdjęć jak jest podłączony, po odpięciu kostki oznaczonej na czerwono kółeczkiem i podłączeniu plusa i minusa też kręci, na obudowie nigdzie nie ma miejsca żeby się zrobiło przebicie, domyślam się że walnęło coś w środku rozrusznika?

Dodatkowo strzałką zaznaczyłem drugą śrubę pod którą można podłączyć kabel, w poprzednim nie miałem i masa była tak jak widać na zdjęciu, tutaj coś inaczej jest? Masę oczywiście wpiąłem tak jak w starym, do obudowy-łapy silnika.

Podsumowując, teraz kręci nonstop, bez kluczyków w stacyjce i ze zdjętą kostką oznaczoną kółeczkiem, musiałem klemę zdjąć żeby go zatrzymać. Działał chwilę dobrze i dosłownie 5-6 próba odpalenia = taki efekt

<
3.jpg
Radioaktywny
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Emiczka » 19 lis 2013, o 17:56

U mnie było podobnie z tym, że problemem był bendix który się po prostu rozpadł. Ja na twoim miejscu bym oddała rozrusznik do regeneracji. Też tak jak ty kombinowałam i nic z tego nie było i się ruszyć nie mogłam nigdzie
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez Radioaktywny » 19 lis 2013, o 18:02

Kupiłem regenerowany rozrusznik za 150zł ;P, bendix się rozpadł i przez to zaczął nonstop rozrusznik pracować? Dziwne oO
Radioaktywny
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Emiczka » 19 lis 2013, o 18:11

no jak bendix zepsuty to raczej nic dobrego nie będzie
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez Radioaktywny » 19 lis 2013, o 18:23

Pytałem o Twój bendix, u mnie wszystko było całe jak montowałem, rozrusznik po konkretnej regeneracji był i po paru próbach odpalenia kręci cały czas, niezależnie od stacyjki i tej kostki
Radioaktywny
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pablomed » 20 lis 2013, o 12:49

Radioaktywny, no to automat Twojego rozrusznika nie odbija. Czyli jest niesprawny , do poprawki.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


odrdzewiacz - impregnat do cegieł - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości