Rozrusznik nie kręci. HELP Golf3 1,9TD

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Rozrusznik nie kręci. HELP Golf3 1,9TD

Postprzez buq1 » 14 sty 2014, o 19:08

Witam,

Mam problem z moim golfem.
Otóż od jakiegoś czasu przy rozruchu, rozrusznik tak jakby się dławił ale odpalał.
Wczoraj gdy chciałem go dopalić to było podobnie, ale ostatecznie nie odpalił. Za 2 razem w ogóle nie zakręcił. Pomyślałem, że to akumulator więc go naładowałem i niestety nadal to samo, czyli w ogóle nie kręci. Wszystkie lampki święcą jak świeciły, światła się zapalają radio da się włączyć i wszystko co z elektryką ma wspólnego też działa.
Bracia golfiarze gdzie szukać usterki?
Dodam, że golfem najczęściej jeżdżę na krótkich dystansach do 15km i czasami stoi nie odpalany przez tydzień może troszkę dłużej.

Proszę was serdecznie o pomoc.
buq1
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 23:01
Lokalizacja: Opolskie

Rozrusznik nie kręci. HELP Golf3 1,9TD

 

Postprzez KrOlikkk » 14 sty 2014, o 19:24

sprawdz rozrusznik moga byc szczotki lub tulejki
Avatar użytkownika
KrOlikkk
Badacz tematu
 
Posty: 230
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 11:19
Lokalizacja: Felinów

Postprzez buq1 » 14 sty 2014, o 21:17

KrOlikkk napisał(a):sprawdz rozrusznik moga byc szczotki lub tulejki


A opłaca się go regenerować? Czy lepiej kupić jakiś używany rozrusznik na allegro?

Tak swoją drogą ile może kosztować wymiana rozrusznika w golfinie?
buq1
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 23:01
Lokalizacja: Opolskie

Postprzez pablomed » 16 sty 2014, o 01:06

pół godziny roboty 50-100 zeta rozrusznik używany 7-9 dych, regeneracja się średnio opłaca bo rynek zawalony jest tanimi sprawnymi używkami, i koszt regeneracji jest różny zależnie co wymienią, jakieś 100-150 zeta więc jak uważasz. I ja taką regnerację robiłem zapłaciłem 150 części gościu założył jakieś lipne albo źle zmontował i po roku padł (przekładnia planetarna). Kupiłem właśnie niedawno na allegro idealną używkę za 9 dych
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez buq1 » 17 sty 2014, o 20:10

pablomed napisał(a):pół godziny roboty 50-100 zeta rozrusznik używany 7-9 dych, regeneracja się średnio opłaca bo rynek zawalony jest tanimi sprawnymi używkami, i koszt regeneracji jest różny zależnie co wymienią, jakieś 100-150 zeta więc jak uważasz. I ja taką regnerację robiłem zapłaciłem 150 części gościu założył jakieś lipne albo źle zmontował i po roku padł (przekładnia planetarna). Kupiłem właśnie niedawno na allegro idealną używkę za 9 dych



A czy jest możliwość, że powód dla którego nie odpala mi golf, to po prostu akumulator?
Coś mi znajomy mówił, że pomimo iż mam 3 letnią centrę standard, to nawet po pełnym naładowaniu może mi nawet rozrusznik nie "pyknąć" i nawet jeżeli wszystko inne działa.
Czy to może być wina aku?
buq1
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 23:01
Lokalizacja: Opolskie

Postprzez łukasz1983 » 17 sty 2014, o 20:53

buq1, Jak masz miernik to sprawdź ile ma aku na ''sucho'',a następnie spróbuj zapalić,z podpiętym miernikiem i obserwuj do ilu V spadnie napięcie przy próbie zakręcenia.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości