Regulacja wysokosci swiateł

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Regulacja wysokosci swiateł

Postprzez boczek93 » 29 lis 2013, o 09:24

Witam.
Ostatnio stałem sie posiadaczem golfa 3 2.0 8v. Kupilem go dosc za okazyjna cene wiec liczylem sie z tym ze moze byc cos do roboty w nim. I przeczucia nie zawiodly. Mam pare usterek do zrobienia których sam nie potrafie zrobic bez pomocy. To jest moje pierwsze autko w zyciu.
Chcialem o niego naprawde zadbac.
Ogolnie mowiac ktos robil troche rzezi w elektryce lecz zachowal ogolny ład i porządek, ale do rzeczy. Zauwazylem ze nie dziala regulacja swiatel przednich. okazalo sie ze nie ma wiazki do tych siwatel(bóg wie co sie z nimi stąło) lub gdzies sa schowane. Xd chcialbym prosic o pomoc, skad te kabelki wychodzą jakis schemacik , bym mogl sobie na spokojnie to zrobic. mam sporo czasu wiec jesli chodzi o pracochlonność to nie przejmujcie sie tym tylko piszcie to co by moglo pomoc :) z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam :)
boczek93
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 18:25
Lokalizacja: Sochaczew

Regulacja wysokosci swiateł

 

Postprzez pablomed » 29 lis 2013, o 10:04

boczek93, po pierwsze sprawdź czy masz włącznik z pokrętłem do regulacji oraz czy przy lampach sa silniczki, i czy od włącznika wychodzi dodatkowa wiązka która może gdzieś ginie po drodze czy nie ma jej.
Jeśli masz te rzeczy to podłączenie jest bardzo proste. Z włącznika ma wychodzić dodatkowa wiązka , są to trzy kable biegnące do silniczków, każdy rozdzielony na dwa do obu silniczków więc łatwo tą wiązkę dorobić. Dodatkowo "od boku" do wtyczki tej wiązki przy włączniku tych kabli dochodzi masa (brązowy) oraz plus wzięty z zsailania reflektorów (czarno biały jest orzy włączniku). Te dwa kable są przy bocznych stykach w wiązce a środkowy to sygnałowy do regulacji - taki sam układ jest we wtyczce silniczka.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez boczek93 » 29 lis 2013, o 13:37

A wiec zabieram sie powoli za dorobienie wiązki. Okazalo sie ze nie bylo wiazki
boczek93
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 18:25
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez k-m-r1 » 29 lis 2013, o 19:44

to jasne
nie ma wiązki bo nie było regulacji

ktos zamontował przełacznik z regulacją i ząk
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez killah » 2 gru 2013, o 09:14

k-m-r1 napisał(a):to jasne
nie ma wiązki bo nie było regulacji

ktos zamontował przełacznik z regulacją i ząk


Zgadzam się z tym. Nie we wszystkich golfach takie rzeczy były.
killah
 


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości