Przy odpalaniu strasznie głośno coś harczy - rozrusznik?

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Przy odpalaniu strasznie głośno coś harczy - rozrusznik?

Postprzez terrabith12345 » 8 lip 2013, o 06:58

siemka :)

kupilem golfa III 92 rok i ma mankament ze podczas odpalania strasznie harczy glosno i odpala z 5-10 sekund i chodzi normalnie :)

koles mowil ze to tulejki w rozruszniku ale jak juz mam zamiar wstawic caly nowy rozrusznik

czy tylko to jest na pewno to?
terrabith12345
Czytacz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 06:56
Lokalizacja: Świecie

Przy odpalaniu strasznie głośno coś harczy - rozrusznik?

 

Postprzez Paweu » 8 lip 2013, o 15:31

terrabith12345 napisał(a):i ma mankament ze podczas odpalania strasznie harczy glosno i odpala z 5-10 sekund i chodzi normalnie


terrabith12345 napisał(a):koles mowil ze to tulejki w rozruszniku ale jak juz mam zamiar wstawic caly nowy rozrusznik


Bendix do wymiany. Wraz z tulejkami i pewnie szczotkami.

Nowy rozrusznik to koszt ok 250 zł. Samodzielna regeneracja pochłonie ok 100 zł.

Ale twój wybór. Jest na vwgolf porada jak wykonać samodzielną wymianę ww. części. Tak że da sie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez terrabith12345 » 9 lip 2013, o 20:51

moj problem nadal nie zniknal a wiec:

zakupilem rozrusznik uzywany za 100zl ale na pewno dzialajacy.

mechanik mi zamontowal i co? nadal to samo, harczy 2-3 sekundy i sie slizga i wkoncu odpala za 2-3 razem

od tego mechanika dowiedzialem sie ze moj stary rozrusznik z jakims wiencem czy lancuszkiem sie moduł wyrobil i przystosowal do jego zabkow i jak wlozylem nowy rozrusznik to zabki po prostu do siebie nie pasuja i nadal to bedzie, za pol roku moze sie stepia i wpasuja.

podobno wymiana bendixa rowniez nic nie da bo bedzie to samo, zabki nie beda pasowac i bendix bedzie sie slizgal

co ja mam zrobic? pomozcie
terrabith12345
Czytacz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 06:56
Lokalizacja: Świecie

Postprzez pablomed » 10 lip 2013, o 08:09

terrabith12345, nie wiadomo w jakim stanie jest rozrusznik który kupiłeś, więc niewiele nadal wiadomo. Co do dopasowania ząbków mechanik gada bzdury. Natomiast powinien był ocenić stan zębatki - wieńca na kole zamachowym, był to w sanie zrobiś przy zmianie rozrusznika.
Moja propzycja jest taka: odbierz od mechanika ten stary rozrusznik i oddaj (można wysyłkowo) do regeneracji do specjalistycznej firmy, może ona kosztować 100-250 zeta ale rozrusznik bedzie jak nowy. Kupna nowego zamiennika nie polecam, jakośc jest taka sobie, zregenerowany rozrusznik posłuży prawoe tyle tyle co nowy orginalny. Ale najpierw ocena tego wieńca na kole zębatym, innych problemów jak te dwa czylizużyty rozrusznik lub wieniec tam nie może być. Może z wyjątkiem takiej sytuacji że ktoś niekompetentny nie umie ocenić awarii - zdarzyło mi się przy słabym akumlatorze że trzeszczy syrena alarmu
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - - www.ccrw.pl/eksport-do-rosji



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości

cron