Przepływomierz klapkowy i wiązka silnika!

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Przepływomierz klapkowy i wiązka silnika!

Postprzez SilesiaKatowice » 25 wrz 2013, o 00:01

Witam wszystkich
pytanko, może ktoś się już kiedyś bawił i coś podpowie
na start powiem, że nie mam zwyczajnego silnika, i nie jest to silnik wypuszczony przez fabryke tylko składak który ma wycisnąć troszke kuca.
Do rzeczy

-1 w głównej mierze rozchodzi się o przepływke z 2e (klapkowa) czy ktoś próbował już ją zastąpić inną i w takim razie jaką i co kombinował przy tym?

-2 co byście polecili za elektryke do starego 1.8 przerobionego pod turbo (ok 200 w stadzie na sterowniku z 2e)


pozdrawiam ludzika!
piss
Jak się bawić to się bawić dawke zwiększyć, turbo wstawić
Avatar użytkownika
SilesiaKatowice
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 23 paź 2012, o 09:55
Lokalizacja: Łaziska Górne

Przepływomierz klapkowy i wiązka silnika!

 

Postprzez pablomed » 25 wrz 2013, o 08:42

ad. 1 siedzę parę lat na tym forum i drugim "niebieskim" ale nie spotkałem aby praktycznie ktoś to zrobił.
Natomiast na forum elektrody znajdziesz szukajką namiary na gościa ktory oferował (nie wiem czy oferuje nadal) proste układy elektroniczne pozwalające wpiąć w ECU od Digi przepływkę nowszego typu na gorący drut, taka typową jak mają silniki VW od 1995.
ad. 2 tego pytania za bardzo nie rozumiem, zresztą mało konkretów podajesz jakie turbo ale jeśli chodzi ci o zmapowanie ECU od digi to na http://forum.vwgolf.pl/ w dziale speed znajdziesz informację o tym ktory sterownik łatwiej i taniej będzie zmapować. Prawdopodobnie chodzi o ECU ze starszych DIGI z mk2. I poniewaz indywidualnie robiony program jest bardzo drogi to może tam znajdziesz od kogoś coś gotowego taniej.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez SilesiaKatowice » 25 wrz 2013, o 10:14

Silnik jest to przerobiony 1.8 PG z corrado na turbinie z saab'a 9-3 2.0t modelu nie pamiętam, dmuchać ma 1.0, i chodziło mi właśnie który sterownik będzie łatwiej zmapować i zgrac z motorem
ten który aktualnie mam z 2e chodzi faluje ale tylko przez to, że droga między przepływką a przepustnicą jest spora.
Jak się bawić to się bawić dawke zwiększyć, turbo wstawić
Avatar użytkownika
SilesiaKatowice
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 23 paź 2012, o 09:55
Lokalizacja: Łaziska Górne


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości