Problem z odpaleniem

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Problem z odpaleniem

Postprzez Kordi » 13 sty 2014, o 08:11

Witam,

dziś z rana zastał mnie pewien problem. Otóż kręcę kluczykiem a auto kręci kręci kręci... zdycha. Niby wszystko mocno przygasa ale wkońcu odpala. Gdy dojechałem do pracy to już wogóle nawet centralny nie działał ani żadna kontrolka nie świeciła. Włożyłem kluczyk, przekręcam i nic. Trzymam i nagle odpala. Za każdym wyłączeniem auta resetuje się licznik.

Problem stał się NAGLE z dnia na dzień. Gdzie może być problem jeśli to nie aku? Do wczoraj palił od strzała. A i zauważyłem że na luzie trzyma obroty około 1200...
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Problem z odpaleniem

 

Postprzez adams » 13 sty 2014, o 18:53

Kasujący się licznik zazwyczaj oznacza albo :

1. Bezpiecznik numer 21 (ale wtedy byś tez nie miał oświetlenia wnętrza),
2. Słaba masa np na akumulatorze, lub któraś z klem jest luźna,
3. Akumulator padnięty tak bardzo że brakuje mu prądu przy rozruchu i przez to zegarek się resetuje,
4. Rozrusznik jest uszkodzony i gdy się zablokuje akumulator dostaje takie obciążenie że chwilowo jest na zwarciu (przez rozrusznik) i zegarek się resetuje. Ale skoro u Ciebie się żadna kontrolka nie świeciła i centralny zdechł a po chwili odpalił jakby nigdy nic, to obstawiam jakąś zarośniętą klemę. Co do tego że auto kręciło kręciło kręciło .. i zdechło, to wygląda trochę tak jakbyś iskry nie miał (zakładamy że to wina ze strony elektrycznej) i w końcu wydoiłeś akumulator. Moim zdaniem coś na klemach i jak jechałeś to na samym alternatorze a dzięki temu że dostał zbyt duże napięcie zegarek poleciał bezpiecznik od zegarka. Tak trochę mnie teraz fantazja ponosi :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Kordi » 13 sty 2014, o 19:07

adams,

No i super odpowiedź - rzeczowo i konkretnie. Jutro sprawdzę co i jak. Klemy są obrośnięte trochę takim zielonym piaskiem :wstyd: , przeczyszcze i zobaczymy :D
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości