Problem z komunikacją VAG

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Problem z komunikacją VAG

Postprzez JaskoDZA » 2 sty 2014, o 11:24

Witam. Przepraszam moderatorów za zakładanie kolejnego tematu o VAG ale nigdzie nie znalazem odpowiedzi na moje pytanie. Posiadam golfa 3 1.9tdi 1Z 1995r mam problemy z komunikacją z VAG. Wyciągałem komputer nie widać nigdzie żeby ścieżki były popalone ale podczas jazdy cały czas miga mi kontrolka świec. nie moge nawiązać połącznia z vagiem. Poprzegnie auto normalnie się łączyło. Vaga mam ustawionego dobrze, sprawdzałem napięcie na kostce i tak, mase podłączyłem do + od radia, 12v na kostce podłączyłem do masy radia i tu wszedzie miałem przejście. Problem mam jak sprawdzić linie K bo jak podłączałem ją pod mase od radia to próbówka się nie zaświeciła i było słychać jednorazowe tykanie gdzieś jakby pod deską roździelczą(nie w skrzynce bezpieczników). Pewnie przez to nie mogę nawiązać połączenia bo coś jest nie tak z linią K czekam na wskazówki chłopaki
JaskoDZA
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 sty 2014, o 11:17
Lokalizacja: Ciepłowody

Problem z komunikacją VAG

 

Postprzez Kacper Zych » 2 sty 2014, o 20:10

To tykanie występował również u mnie w 1Z 1996r. Sprawdz w vagu czy ustawiłeś dopry port Can (1,2,3 albo 4). Jak nie wiesz jak to sprawdzić próbuj po kolei ;-)
Kacper Zych
Czytacz
 
Posty: 80
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 23:44
Lokalizacja: Prg

Postprzez JaskoDZA » 2 sty 2014, o 23:19

port na pewno mam dobry ustawiony, w menedżerze urządzeń ustawiłem na com 1 i na vagu też ustawiłem com 1. Jak daje test kabla to jest ok ale jak chce sie połączyć to już nie da rady;/ Musze po kolei zacząć sprawdzać wszystkie kable. Prosze po kolei mi radzić jak to sprawdzać
JaskoDZA
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 sty 2014, o 11:17
Lokalizacja: Ciepłowody

Postprzez palio » 3 sty 2014, o 21:01

Sprawdź przekaźnik 109. Rozbierz go i sprawdź zimne luty.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości