problem z alternatorem

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

problem z alternatorem

Postprzez krzysiudd » 14 gru 2013, o 12:10

Mam problem z alternatorem, dawał napięcie mierzone na aku ponad 18V, wymieniłem regulator napięcia na nowy i na klemach napięcie wynosi niecałe 12V, przy alternatorze napięcie ponad 16V. Gdzie może być problem?
Oraz czasem podczas jazdy wskazówka obrotomierza spada do zera zapala się kontrolka ładowania ale silnik pracuje normalnie po dodaniu gazu wskazówka ożywa i lampka gaśnie. Dzieje się tak raz czy dwa i już się tak i nie dzieje.
Avatar użytkownika
krzysiudd
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 18:51
Lokalizacja: opoczno

problem z alternatorem

 

Postprzez pablomed » 14 gru 2013, o 21:07

16V na altku wskazuje jakby regulator dalej nie był dobry, nowy założyłeś? Pytanie czy masz dobry miernik.
Różnica napięć między altkiem a klemami wskazuje na zły przepływ prądu z alternatora. Czyli do sprawdzenia - obejrzenia i pomacania czy nie nadłamany jest kabel gruby od alternatora do rozrusznika, czy jego połączenia sa pewne oraz po drugie czy zmasowany jest dobrze alternator , bywa że jego aluminiowe powierzchnie łączące się z łapą ulegają skorodowaniu a tlenek aluminium to izolator, Sprawdzisz to miersząc napięcie raz między śrubą na altku i obudową altka, drugi raz między śrubą na altku a blokiem siklnika tuż za altkiem. Będzie różnica, to zdejmij alternator i powierzchnie jego przylegania do łapy wyczyść. Potem jak już nie będzie różnic w napięciach załatw dla pewności inny miernik bo napięcie 16 V jest za wysokie trzeba będzie wziąć jakiś altek ze szrotu albo ponownie zmieniac regulator
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez krzysiudd » 15 gru 2013, o 13:27

Nowy firmy huco. Dzisiaj odkręciłem kabel od altka i przykręciłem z powrotem i jest już ok na akumulatorze napiecie 14V pod obciążeniem
Avatar użytkownika
krzysiudd
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 18:51
Lokalizacja: opoczno


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 21 gości