problem z alarmem fabrycznym auto nie odpala

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

problem z alarmem fabrycznym auto nie odpala

Postprzez wnb » 20 sie 2013, o 23:28

Witam
Dzisiaj po raz kolejny auto odmówiło posłuszeństwa(po przekręceniu brak zapłonu, kręci nie odpala swiatła zew jak i wew działają normalnie poza podświetlaniem na zegarach)
Doszedłem do tego ze na 100% to wina alarmu- po prostu na przekręconym zapłonie włożyłem rękę w okolice centralki alarmu i po próbach dociskania etc udało mi się odpalić.. więc myślę ze można to uznać jako pewnik, że to wina alarmu.
Chciałem wymienić całą centralkę jednak jak widziałem ceny na allegro( 160 zł) to jednak nie..
Wiecie może jak usunąć całkowicie alarm? żebym nie miał więcej problemów z zapłonem.. czy po usunięciu centralka będzie działać?
pozdrawiam
wnb
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 15:04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

problem z alarmem fabrycznym auto nie odpala

 

Postprzez pablomed » 21 sie 2013, o 08:42

wnb, opisy tego problemu były, w Twoim przypadku - skoro pomaga ruszanie wtyczką sprawa będzie prosta, może być brak kontaktu na wtyczce ale najprawdopodobnniej trzeba bedzie przelutować jedną ze ścieżek na płytce alarmu, fotki masz w poradzie na http://forum.vwgolf.pl/ bodajże kolegi jaszczur. Nie musisz kupowac nowego alarmu. Jest też opcja wywalenia tego alarmu, i dowiedz się jeszcze czy masz immobilajzer fabryczny.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez wnb » 21 sie 2013, o 10:33

Pablomed zgadzam się z Tobą w każdej kwestii tylko tak.. Jak sprawdzić czy mam immo? I w jakim celu sprawdzić ? Oraz jak usunąć alarm ? Bo wydaje mi się to pewniejsze niż lutowanie tymbardziej że alarm jest mi niepotrzebny.. Za to muszę mieć pewność że każdego dnia o każdej porze odpali golf a bynajmniej nie będzie problemu z tym przez alarm.. Pozdrawiam
wnb
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 15:04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Postprzez k-m-r1 » 21 sie 2013, o 16:38

jak sprawdzic czy masz imo?
poszukaj jakiekolwiek tematu o tematyce imo ojaia sie zawsze szereg odpowiedzi gdzie jest "pestka" i jak wygląda stacyjka z imo

nawet proste szukanie w grafice da tobie odpowiedz wystarczy VW golf3 imo ... i gogle grafika

naprawde szukanie nie boli
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez wnb » 21 sie 2013, o 23:29

k-m-r1 no akurat sprawa nie wygląda tak łatwo( dla mnie) jak Ty to opisujesz po pierwsze nawet jeśli coś jest dostępne poprzez google to chyba nic złego, że ktoś zapyta o to na forum, po to chyba ono jest.. a po drugie co do konkretnego tematu immo to sytuacja wygląda tak , że piszą o jakimś zawijaniu w sreberka, drudzy to wyśmiewają i tyle można się dowiedzieć.. kluczyk rozebrałem i wygląda to tak jakby było miejsce (po lewej) na pastylkę jednak nic tam nie ma jest pusto.. w jaki sposób rozpoznam zaglądając pod kierownice czy mam immo czy też nie? jest coś charakterystycznego? no i pytanie ponownie do pablomed ale nie tylko w jakim celu mam to sprawdzić?
pozdrawiam
wnb
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 15:04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Postprzez Zico63 » 21 sie 2013, o 23:48

Z tego tematu:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2068767.html
zdjęcie pierwsze od góry.
To czarny pierścień na stacyjce, najbliżej kluczyka, z "ogonkiem" w formie ekranowanego przewodu. Jak takie coś ma Kolega na swej stacyjce - immo jest.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez wnb » 22 sie 2013, o 00:06

Zico63 dzięki bardzo w dzień zobaczę chociaż z tego co pamiętam nie mam przy stacyjce żadnego "ogonka" jednak w dzień się upewnie no i ponawiam co ma do rzeczy to czy mam immo czy nie? no i wracając do tematu postu. Czy wie ktoś dokładnie i konkretnie jak usunąć alarm? - czyli wątek główny postu.
pozdrawiam
wnb
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 15:04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Postprzez Zico63 » 22 sie 2013, o 00:41

Obrazek
Oto pętla immo na stacyjce w całej okazałości.
Odłączenie fabrycznego (to ważne!) alarmu polega na odpięciu jego wtyczek i złączeniu kilku przewodów:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1951030.html
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.


- - - wino mosel



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości