Prędkościomerz zawyża

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Prędkościomerz zawyża

Postprzez Pozor » 8 mar 2013, o 23:52

Cześć mam problem z miom TD a mianowicie gdy ruszałem z garażu to licznik pokazał mi że jakims cudem po podwórku jadę 30 km więc mówiąc wprost licznik zawyża mi tak o 30 do 20 km/h dadam że robiłem negatyw wyświetlaczy LCD i myślałem że coś spartoliłem ale przy wyciąganiu i wkładaniu nic nie pękło nie pogieło się wszystko było zrobine jak być powinno ale mogę się mylić i nie wiem gdzie teraz szukać dlaczego tak dużo zawyża na zwykłych oponach 14
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Prędkościomerz zawyża

 

Postprzez slawek5t » 8 mar 2013, o 23:58

Licznik zmieniany czy od Tego auta
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Gofer » 9 mar 2013, o 09:45

Pozor napisał(a):robiłem negatyw wyświetlaczy LCD i myślałem że coś spartoliłem


Jeżeli przeróbkę robiłeś w tym liczniku jak na foto w Twoim podpisie to źle założyłeś wskazówkę prędkościomierza.
Wskazówki opierają się o kołki, przy demontażu najpierw przekładamy wskazówkę pod kołek, zaznaczamy do jakiego punktu opadnie i dopiero zdejmujemy.
Montaż polega na ustawieniu wskazówki w punkcie zaznaczonym i przełożeniu jej nad kołek ustalający.

Obrotek pokazuje poprawnie?
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Pozor » 9 mar 2013, o 10:22

tak obrotek wskazuje poprawnie licznik jest ten sam a wskazówki chciałem ściągnąć ale nie dałem rady to sobie odpuściłem i wyciągnąłem cały blat z wskazówką i miałem dostęp do lcd więc nie wiem czy przy próbie ściągania wskazówki jej czasem nie przestawiłem
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez Gofer » 9 mar 2013, o 10:44

Pozor napisał(a):nie wiem czy przy próbie ściągania wskazówki jej czasem nie przestawiłem


W moim starym ABD też kiedyś demontawałem wskazówki na liczniku z kołkami i o ile dobrze pamiętam to po zdjęciu wskazówki z kołka opadła mi około 7 mm poniżej niego.
Zdemontuj budzik i zobacz czy u Ciebie opadnie podobnie.
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Pozor » 9 mar 2013, o 16:14

Niestety przy ściągnięciu ta iglica co na niej obraca się wskażnik jest tak 4/5 mm powyżej tarczy i myślałem już nawet czy czasem nie przekręciłem silnikczkiem do przodu przy ściąganiu

Sprawa rozwiązana jednak to był silniczek wskazówki musiałem przez przypadek jakimś cudem przestawić go ale teraz już jest ok temat do zamknięcia dziękuję za pomoc
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości