Poszukuję dokładnej fotoporady montażu el. luster

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Poszukuję dokładnej fotoporady montażu el. luster

Postprzez Dawko » 20 sty 2014, o 23:16

Witam. Mógłby ktoś zrobić albo nakierować mnie na porządną fotoporadę krok po kroku ,, jak zamontować elektryczne lusterka" ?

Mam teraz po poprzednim właścicielu wsadzone jakieś lusterka od BMW 3jki... Nie wiem czy ktoś chciał sobie zrobić ,, tjuuuning " czy co, ale nic w nich nie widać i muszę je zmienić. Lusterka z osprzętem całym już czekają. Szukam i na forum i w sieci i nic nie ma, żadnej konkretnej fotoporady tylko jakieś odsyłacze do innych tematów, w których i tak nic nie ma ciekawego.


Z góry dziękuje za pomoc.
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Poszukuję dokładnej fotoporady montażu el. luster

 

Postprzez BartheZz_3 » 22 sty 2014, o 09:09

Kolego ale co chcesz wiedzieć konkretnego??
Podstawowe pytanie, czy masz wiązkę już w aucie, czy będziesz wsadzać z lusterkami? Mniej więcej opisze Ci co gdzie jak, razem z rozprowadzeniem wiązki, żeby 5tys. postów później nie było!
Jeśli wszystko masz, no to:
1. Ściągasz tapicerkę z drzwi, żeby był lepszy dostęp do rozkładania wiązki el. luster;
2. Ściągasz plastikowy trójkąt wewnątrz auta, przy szybie, żeby dostać się do śrub i zdemontować Wieślusterka;
3. Montujesz analogicznie do ściągania, są tam chyba trzy śruby;
4. podpinasz wszystko i rozprowadzasz wiązkę najpierw do drzwi kierowcy, w przelotkę, potem do skrzynki bezpieczników;
5. Kolorowe wtyczki podpinasz w kolorowe "pudelka" które gdzieś są nad skrzynka bezpieczników, najlepiej szukaj wtyczek o tym samym kolorze (opisuje w ten sposób, bo nie pamiętam jak sama wiązka luster wygląda, ja miałem cala elektrykę razem)
6. Musisz przerzucić wiązkę na druga stronę, możesz to zrobić po najmniejszej linii oporu, czyli bez demontowania praktycznie niczego i "jakoś" ja przedostać, albo konkretnie, pod decha. Ja zrobiłem coś pomiędzy tym chyba, bo nie wiem jak idzie ori wiązka, a trochę rzeczy pościągałem, żeby mi się pod nogami nie walało itd itp...
Jak przerzucisz wiązkę, no to patrz punkt 1-3. Chyba nic więcej nie da się opisać :P
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Dawko » 22 sty 2014, o 12:38

Dzięki za pomoc. Mam pełno kabli idących od lusterek. W aucie nie było wiązki elektrycznej do lusterek nigdy z tego co widziałem.

Zależy mi bardziej na fotoporadach, którędy puścić tę wiązkę, do jakiego wtyku co wpiąć. Mam jakąś dużą okrągłą kostkę z tym nie mam pojęcia co uczynić. :-P
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez BartheZz_3 » 22 sty 2014, o 13:30

Dawko napisał(a):Zależy mi bardziej na fotoporadach, którędy puścić tę wiązkę, do jakiego wtyku co wpiąć. Mam jakąś dużą okrągłą kostkę z tym nie mam pojęcia co uczynić. :-P

Generalnie jest tak, ze nie wsadzisz nieodpowiedniej kostki w nieodpowiednie gniazdo, bo każda wtyczka czymś się różni.
Okrągłe gniazdo idzie pomiędzy drzwi a karoserie. jak masz głośniki w drzwiach, no to idź po kablach i zobaczysz taka sama ;) będziesz wiedział jak ja wymienić, wystarczy wykręcić ;) obejrzysz, to zrozumiesz o co chodzi
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez pietrasiak2 » 22 sty 2014, o 13:36

Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Dawko » 24 sty 2014, o 01:48

Dzięki za wszelką pomoc. W razie problemów odezwę się :)

[ Dodano: 2014-03-08, 11:07 ]
3 dni roboty i zrobione. Nie miałem oryginalnych wtyczke, a nawet tych kostek w drzwiach, tylko zaślepki, przez które szły kable... 2 znajomych elektryków pomagało i się za głowę łapali :lol:
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości