Pompa paliwa/ Spalony bezpiecznik od pompy/ wymiana pompy

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Pompa paliwa/ Spalony bezpiecznik od pompy/ wymiana pompy

Postprzez karol20101111 » 5 mar 2013, o 18:47

Witam Temat dość szeroki chodz problem mały. Otórz dziś prawdopodobnie spalila mi się pompa bo wywala mi za każdym razem bezpiecznik i tu pytanie czy koniecnie musiała paść pompa?? Fakt auto na gazie latałem troche na rezrwie.

Pyt nr .1 Gdzie znajde kostę odpinająca pompe?? znalazłem przewód który idzie bezpośrednio do baku lecz na nim nie ma żanej kostki czy żeby ją odpiąć musze odkręcić pokrywę baku??

Pyt nr.2 jak to wymienić aby wszystko przerbiegło sprawnie.

Pyt nr 3. Jeśli padła pompa to nowa czy używka??
karol20101111
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 11:09
Lokalizacja: Stefanków

Pompa paliwa/ Spalony bezpiecznik od pompy/ wymiana pompy

 

Postprzez pablomed » 5 mar 2013, o 19:01

karol20101111 napisał(a):pokrywę baku??
tak blaszana pokrywka na 3 wkrety odkreć, odepnij wtyczkę pompy i sprawdź czy bezpiecznik dalej się będzie palił, jeśli nie to wkład pompy (czyli silnik bez obudowy ) jest do wymiany. O wymianie pisać po raz kolejny niema sensu znajdziesz to z łatwością na forum. Potrzebna ci pompa 1 lub 1.2 bara. Sprawny oryginał byłby dobry, ale nie wiem czy łatwo znajdziesz, opcja to tanie zamienniki które czasem szybko padają, ale zwykle 3-4 lata chodzą, a kosztują tylko z 6- 7 dych.
Jesli po wypięciu tej wtyczki nadal bezpiecznik się będzie palił - pytaj dalej. Kostka o którą pytasz to przekaźnik pompy, pierwszy na dole po prawej, można podmienić na próbę z dowlnego auta benzynowego z grupy z tego okresu, ale wątpię żeby był winien
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez karol20101111 » 5 mar 2013, o 19:10

Kurde wszystko byłoby cacy można to zrobić nawet na parkingu pod marketem, jedyny minus to butla gazowa która jest idealnie nad pokrywą. Wie ktoś może czy można ją odkręcić i delikatnie przesunąć??
karol20101111
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 11:09
Lokalizacja: Stefanków


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 18 gości